Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:29 25.04.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Тема Изтръпване на ръцете и краката ?нови  
Автор suczka (любопитна)
Публикувано24.07.06 17:44



От няколко дни ми изтръпват ръцете и краката, както когато дълго време някой от крайниците е бил лишен от достъп на кръв. Не е толкова болезнено, леко изтръпване е, но е почти постоянно. Може да е съвпадение, но започна по време на месечния ми цикъл най-изразено, а сега е по-леко. Имам и леко главоболие. По принцип съм с ниско кръвно. Чувствам се леко замаяна.

Възможно ли е да съм малокръвна или да имам запушени кръвоносни съдове, какви изследвания да направя?

Благодаря предварително.

Никой не е станал по-глупав от това, че е попитал...


Тема Re: Изтръпване на ръцете и краката ?нови [re: suczka]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано25.07.06 11:31



некакви спазми на кръвоносните съдове ...... поради що ... ако изобщо намериш лекар който да разбира нещо от такова - върло съм заинтересована

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Изтръпване на ръцете и краката ?нови [re: suczka]  
АвторГлaдeн пpocтak (Нерегистриран)
Публикувано25.07.06 12:09



Понеже съм те виждал и в един друг форум, мога да ти кажа, че ти е от професията - налага се да ставаме малко от бюрото :)



Тема Re: Изтръпване на ръцете и краката ?нови [re: Глaдeн пpocтak]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано25.07.06 14:40



рече и отсече
хех

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Изтръпване на ръцете и краката ?нови [re: Глaдeн пpocтak]  
Автор suczka (любопитна)
Публикувано25.07.06 18:33



Хе хе, аз от бюрото не ставам от 2-3 години, с малки изключения за тичане след децата, ходене на Витоша или Рила, каране на колело, редене на паркет, връзване и копане на домати през почивните дни, йога (или секс) от време на време, но изтръпвания имам само напоследък и то странно се покриват с все повече намаляващ месечен цикъл, все едно, че не ми стига кръв за нищо.

Какво се яде в случай на анемия? Месо, червено вино?

Докторът ми е на село, а сег асъм толкова затрупана от задачи, че няма да го виждам скоро. Казвайте к'во да правя?

Никой не е станал по-глупав от това, че е попитал...


Тема Re: Изтръпване на ръцете и краката ?нови [re: suczka]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано26.07.06 10:47



Телешко, пилешко и спанак съдържат най-много желязо, но може причината за анемията да е друга.

Мини през GP-то за направление към хематолог, пък ако се заяде ... Иди си направи една ПКК със ЖСК и морфология на еритроцити в произволна лабораторията. Цените са 5-10 лева, не е страшно.

Тук ще се намери някой хематолог да ти разчете резултатите.

Личен опит: Спорт и силна храна убиват всяко неразположение.



Тема Re: Изтръпване на ръцете и краката ?нови [re: suczka]  
Авторspank (Нерегистриран)
Публикувано28.07.06 11:29



Прегледай се при невролог- може да се окаже нещо много сериозно.



Тема Re: Изтръпване на ръцете и краката ?нови [re: suczka]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано30.07.06 21:55



Боже, май всички дето седим пред компютрите имаме подобни проблеми. При мен, обаче, беше само на едната ръка - лявата. Изтръпваха ми 2 от пръстите. Лекарят каза - пълен покой. Какъв ти покой бе???!!! И някакви хапове, които обаче не се реших да пия.
Изтръпването продължи с месеци, но да те успокоя - при мен отшумя от самосебе си.



Тема Re: Изтръпване на ръцете и краката ? [re: suczka]  
Автор MoniT ()
Публикувано31.07.06 03:56



Това може да е един от симптомите на ПМС, което е вероятно при теб, поради съвпадението с месечния цикъл, но парестезиите могат да са и признак на неврологично заболяване. Затова най-малкото проследи цикличността им и евентуално се обърни към лекар. Междувременно може да приемаш и вит В12, защото могат да се дължат на липсата му.



Тема Re: Изтръпване на ръцете и краката ?нови [re: MoniT]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано31.07.06 09:39



това за В12 не го знам - можеш ли по-подробно? дозировка?

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.