Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:00 18.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Тема след операция на сливици..нови  
Автор Kacиoпeя ()
Публикувано16.06.06 03:59



здравейте! Много съм разтревожена, вчера следобеда оперираха майка ми, която е на 40 г. , махнаха сливиците с пълна упойка, след няколко часа вече я изписаха от болницата!!??? Едиственото, което са и изписали е някакво леко обезболяващо (което много момичета са ми казвали, че вземат по време на менструални болки, което за мен значи, че не е никак достатъчно за след операция!?).. Болките са непоносими!!:(( освен това тя изобщо не може да приема храна и дори течности, моля ви се дайте ми някакъв съвет, какво се прави след такава операция?? Много я боли, а гледайки я, мен ме боли още повече, защото не мога да помогна или поне не знам как:(( Моля ви за съвет



Тема Re: след операция на сливици..нови [re: Kacиoпeя]  
Автор Бeни ()
Публикувано16.06.06 08:37



Здравей!
На дъщеря ми преди седмица махнаха трета сливица, но имаше 1 детенце в болницата, на което махнаха и трите сливици с местна упойка. То трябваше 2 часа след операцията да пие вода, като до вечерта /операцията беше сутринта/ трябваше да е изпило литър и половина на глътки. Водата - на стайна температура. Болезнено беше за детенцето, но наложително според докторите, явно раната трябва да се овлажнява. На втория ден след операцията не трябваше да яде също както и в първия нищо. Чак на третия ден - захранване с пюрета и меки храни. Соковете заради киселинността им също бяха забранени в първите два дни. Беше вдигнало 37,5 градуса температура, за която казаха, че не трябва да пие нищо - водата ще я потуши. За обезболяващо въобще не се и спомена. Операцията беше в 5 градска, София. Болничният престой по принцип там е 3 дни - ден преди операцията се постъпва и ден след нея сутрин изписват пък макар и само за трета сливица. В други болници наистина дори и при деца няма болничен престой с преспиване.
Дано с нещо съм ти била полезна.

Редактирано от Бeни на 16.06.06 08:44.



Тема Re: след операция на сливици.. [re: Бeни]  
Автор Kacиoпeя ()
Публикувано16.06.06 20:09



благодаря ти мила Бени,
разбира се, че ми е от полза всичко споделено по този въпрос.. понеже съм наистина объркана:( Явно, че често има такива операции и никой не ги приема насериозно, затова и никой друг не ми отговори и тук и в другия форум за медицина, където пуснах темата. Но макар и често срещана, тази операция за мен е нещо сериозно, при това сливиците бяха отстранени с усложнения, имало е много гной, операцията продължи цели 45 минути... (а бяха казали, че по принцип трае около 10-15 минути). Майка ми наистина страда много в момента,а е иначе толкова силен човек -щом тя едва понася болките, значи наистина са жестоки. И аз не очаквах, че една на вид уж проста операция може да причини такова нещо:(( Както и да е,единствено мога да се моля да започне да се възстановява, защото досега няма никакви признаци на подобрение:((
благодаря ти още веднъж!



Тема Re: след операция на сливици..нови [re: Kacиoпeя]  
Автор mamika_anika (~)
Публикувано16.06.06 21:17



Аз преживях тази операция през февруари и мога да кажа, че е най тежката в живота ми /имам още 4/. На 28 съм. Също изпитвах изключително силни болки и не можех да приемам дори вода. Задължително в този случай е венозното вливане на водно-солеви разтвори. Може да взима Аулин, на 12 часа по принцип се приема. При мен се наложи да бъда на системи цяла седмица, включиха ми и венозен антибиотик + Урбазон, защото получавах много силен оток на гърлото и не можех да дишам. Ядох за първи път след операцията на 10-ия или 11-ия ден, вода започнах да пия около 5-ия. Ако се поровиш назад може и да ми откриеш темата по въпроса. Сина ми също е опериран - на 2-ия час поиска да яде /дадох му на 4-ия де/, не го болеше явно.




Тема Re: след операция на сливици..нови [re: mamika_anika]  
Автор Julian (инженер)
Публикувано16.06.06 22:22



Е хайда да каже някой от лекарите тука защо при такива операции не се дават силни обезболяващи? Защо трябва човек да се мъчи и търпи непоносими болки?

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: след операция на сливици..нови [re: Julian]  
Автор mamika_anika (~)
Публикувано17.06.06 16:18



A трябва ли? То преди години се смяташе, че и при раждане болките трябва да се търпят, не да се обезболява раждащата... По белия свят обезболяват /често с морфин/ след всяка операция, а "къде сме ние"?




Тема Re: след операция на сливици..нови [re: mamika_anika]  
Автор Julian (инженер)
Публикувано17.06.06 17:54



За белия свят е ясно. След бъбречна операция на един познат каза че ниакави болки не е имал след операцията.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.