Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:55 24.04.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Тема фармакологиянови  
Авторзakъcaл cтyдeнт (Нерегистриран)
Публикувано15.04.06 17:52



Според вас какво трябва да вклю4ва темата "Съвременни пеницилини-характристика на приложението им"? Много бих се зарадвал на някое и друго мнение по въпроса:)



Тема Re: фармакология [re: зakъcaл cтyдeнт]  
Автор MoniT ()
Публикувано15.04.06 18:19



За какво е темата? За есе или за изпит от някакъв вид? Ето как я тълкувам аз: изброяваш всички пеницилини, които се използват днес (вкл. и пеницилин G и В, амоксицилин и т.н.) и посочваш приложенията им. Може да ги разделиш на групи според начина на приложение (орални и парентерални) или според това какъв е спектъра има на действие. За всеки отделен препарат посочваш спектъра на действие, а след това за всяка отделна форма (орална, парентерална) посочваш конкретни състояния.
Аз бих попитала какво конкретно искат от вас, защото не е много ясна формулировката в заглавието.



Тема Re: фармакологиянови [re: зakъcaл cтyдeнт]  
Автор PRN (ваш приятел)
Публикувано16.04.06 02:45



Това не са ли лекарства от рода на: Piperacillin, Tazobactam, Ticarcillin и прочие. Не съм работил кой знае колко с тях - основно широкоспектърни антибиотици, помитащи де що бактерии намерят (грам позиивни и негативни, че май и анаеробни). Не съм работил с тях, основно са в хирургичния арсенал и в този за лечение на упорити белодробни инфекции.



Тема Re: фармакологиянови [re: PRN]  
Автор MoniT ()
Публикувано16.04.06 03:31



Какво значи "съвременни пеницилини"? Много неточно поставен въпрос. От моя гледна точка, съвременни са всички пеницилини, който се използват днес, а не само по-новите полу-синтетични пеницилини. Ако искат да им се говори за тези, би трябвало да използват термина "пеницилини с разширен спектър". Дори и тогава не могат да се изключат ампицилин и амопен, защото те са с разширтен спектър. А и тяхните комбинации с клавуланова кислеина са доста нови и също биха минали за "съвеременни" пеницилини.



Тема Re: фармакологиянови [re: MoniT]  
Авторзakъcaл cтyдeнт (Нерегистриран)
Публикувано17.04.06 17:01



здравейте:)) искам да ви благодаря за мненията ,които сте постнали:) наистина ми помогнахте:) аз горе долу се бях ориентирал в същата посока,но и на мен ми зву4еше много общо и затова реших да се допитам до вас.В крайна сметка реших,4е става дума за пеницилини,които се използват в практиката и направих една таблица,в която ги разпределих по класове с представители,спектър на действие,на4ин на приложение и дози за отделните представители.Написах при какви инфекции се предписват,какви са противопоказанията,за какво трябва да се внимава и да се има в предвид,схемата и правилния на4ин на приемане,страни4ните ефекти и ударих едно кратко заклю4ение,4е поради резистентността към тях и алерги4ните реакции те ще имат все по-малко зна4ение...писах общо за вси4ки ,защото ограни4ението беше 4 страници...ина4е това е реферат по фармакология за заверка на семестъра...сигурно съм изпуснал нещо..не съм писал кога се проявява терапевти4ния ефект ,въпреки 4е съм споменала за продължителността на ле4ението,но до там ми стигна въображението:)))накрая цапнах една схема за ефекта на пеницилините спрямо бактериостаците ,малко не на място и това беше:)))важното е,4е заверка ще има:))
Още веднъж искрено Ви Благодаря и на двамата:))




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.