Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:53 11.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Тема Кортикостероидинови  
Авторsinuzit (Нерегистриран)
Публикувано29.03.06 21:49



какви са недостатъците и преимуществата на кортикостероидите? кои заболявания лекуват успешно и какви са вредите им върху организма ... ако може да ми дадете насоки къде в нета мога да прочета нещо повечко за тях-по възможност на български.
в момента ми провеждат лечение с лекарства, които съдържат това вещество и бих искал да знам какви ще са негативните последствия.



Тема Re: Кортикостероидинови [re: sinuzit]  
Автор MoniT ()
Публикувано30.03.06 13:09



А защо не попиташ тези, които са ти изписали лекарството за повече информация? Това определено е тяхно задължение!



Тема Re: Кортикостероидинови [re: MoniT]  
Авторsinuzit (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 12:55



защото, когато ходя на процедурите винаги много бързаме (и аз и лекарката) и няма време. бих предпочела да седна на спокойствие и да прочета нещо вечер, когато съм по-свободна, затова и попитах тук, надявайки се, че ще получа компетентен отговор, обаче като гледам ...



Тема Re: Кортикостероидинови [re: sinuzit]  
Авторeeee (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 13:45



Ще ти дам компетентен отговор:
Заболяванията и състоянията, при които се прилагат кортикостероидни препарати са много и разнообразни - не могат да се обяснят с няколко думи. А да прочетеш "нещо" няма да намериш никъде - информацията е в същност много голяма по обем и специализирана и нищо няма да ти стане ясно.
Това, което можеш да прочетеш е листовката на някой препарат, но това в никакъв случай няма да те направи по-знаещ/а/



Тема Re: Кортикостероидинови [re: sinuzit]  
Авторeeee (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 13:47



Може би трябва да добавя: Това са препарати, които приложени правилно и навреме имат отличен ефект, дори много често спасяват човешки живот



Тема Re: Кортикостероидинови [re: eeee]  
Автор bimbaaa (редовен)
Публикувано31.03.06 15:14



Използват се при заболявания на вътрешните органи - надбъбречна жлеза, щитовидна жлеза.При артрит, възпаления на стави, при кожни болести, при алергии , включително и алергични шокове, при колит , при астма и други.Продуктите обикновено при дълга употреба имат много странични ефекти.Ако зададеш ковкретен въпрос, за конкретен препарат и болест можем да ти бъдем по-полезни.

Това е Минке положението!!!


Тема Re: Кортикостероиди [re: bimbaaa]  
Автор MoniT ()
Публикувано31.03.06 16:54



Именно. Ако беше конкретизирала за какво става въпрос - за вътрешно приемане, за приложение върху кожата и т.н. може да се даде малко по-обстоен отговор. Обаче недей да забравяш, че както за твоята лекарка, така и за другите хора времето е пари. Затова е редно първо да попиташ нея/него и едва ако човекът на когото си доверила здравето си не ти отговори достатъчно питай тук. Иначе не е честно!



Тема Re: Кортикостероидинови [re: bimbaaa]  
Авторsinuzit (Нерегистриран)
Публикувано03.04.06 12:36



лекуват ме, по-точно облекчават оплакванията ми от алергичен синузит. лекарството, в което прочетох за съдържанието на въпросните вещества е celeston. освен това ми правят йонофореза с алергозан (което май няма общо с кортикостероидите) и допълнително flosteron мускулно. това, което ме озадачи е, че лекарката казва на физиотерапевта "кортизонов разтвор".

в интерес на истината се чувствам много добре, направо отлично след това лечение. преди време бях чела накаква статия за негативното влияние на кортикостероидите, но не помня какво точно, затова попитах тук.

иначе лекарката ми обясни, че страничните ефекти от целестона са редки (както пише и в листовката).

благодаря на всички за отговорите!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.