Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:57 20.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Spina Bifidaнови  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано15.03.06 04:12



и каква е тази атака към крехките майчета? що за чудо е тази опасност и какво ни продават?? (начина не мога да коментирам...)

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ

Тема Re: Spina Bifidaнови [re: ha!]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано15.03.06 07:51



Ha!, даваше вид на по-начетена и интелигентна жена, разочароваш ме...
нима наистина не си наясно с повишените нужди от фолиева киселина при бременните жени и уврежданията на плода, до които може да доведе острият дефицит на този витамин при тях??
ами вземи прочети малко, тогава... преди да задаваш риторични въпроси в стил - пак ни тровят и грабят...

лошото е, че освен теб, за фолиева киселина не са чували и огромното количество млази българки в детеродна възраст, да не говорим за техните задръстени гинеколози!



Тема Re: Spina Bifidaнови [re: jam]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано15.03.06 11:09



байгън!

с малко дете си нали?

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Spina Bifidaнови [re: ha!]  
Авторжeнa (Нерегистриран)
Публикувано15.03.06 11:55



Щом е намесен Томито-бягай,ама бързо!



Тема Re: Spina Bifidaнови [re: ha!]  
Автор MoniT ()
Публикувано15.03.06 12:23



Ами прочети линка и ще разбереш що за чудо е тази опасност и как може да се предотврати. Много странно отношение, меко казано. В цял свят хората продават хранителни продукти, обогатени с фолиева киселина и препоръчват на желаещите да забременеят да приемат по-високи дози и това от години! Под вола теле се търси.....



Тема Re: Spina Bifidaнови [re: жeнa]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано15.03.06 12:52



не виждам какво общо има Томито или който и да било друг с обективния факт, че бременната жена се нуждае от повишено количество фолиева киселина, която обикновено не може да се набави с обичайното хранене (особено на българката) и острият недостиг от която води до опасност от спина бифида!

ФАКТ е, че много малко български гинеколози се сещат да предписват на жените, планиращи бременност, да приемат фолиева киселина. общувам с много жени, които са бременни или опитват да забременеят, и не говоря наизуст.

и да отбележа - фолиевата киселина нито струва нещо кой-знае какво (достатъчната за 3 месеца доза струва около 3.50!), нито ще отрови някой любител на природосъобразния живот и противник на фармацевтичните гиганти - просто, защото е витамин, който дори не може лесно да се предозира.

не разбирам тъпашката агресия в случая...



Тема Re: Spina Bifidaнови [re: jam]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано15.03.06 13:17



ми да ти обясня
реклама
реклама
реклама тъпашки агресивна
с наплашване и с препратки
ииизобщо съм за информиране
постоянно навсякъде лошо ми става от поголовната неинформираност
ама това да плашиш млади вероятно бременни жени ...

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Spina Bifidaнови [re: ha!]  
Авторncn (Нерегистриран)
Публикувано15.03.06 13:54



баща ми е лекар и 100% знам, че фолиевата киселина е най-полезният препарат за жените!
вс. му пациентки по време на цялата бременост, а някои и по-отрано пиеха,
а самата аз пия дълги години. фолиевата не може да се предозира - изпишква се точно както витамин с.

Това не е ново откритие - той сега е на 70 близо и има 40 годишна практика!
И няма въобще нищо рекламно - това е образование за част от съвремените лекари, които предписват този медикамент само първите 3 месеца от бремеността! и твърдят, че е вредно, едва ли не, повече време да се приема.



Тема Re: Spina Bifidaнови [re: жeнa]  
Автор Meli (de profundis)
Публикувано15.03.06 14:32



Защо?




Тема Re: Spina Bifidaнови [re: ha!]  
Автор Meli (de profundis)
Публикувано15.03.06 14:35



И аз да ти обясня тогава.
Профилактика.
Профилактика.
Тъпашки агресивна ... дори и така да е, защото става въпрос за живота на човека.
С наплашване - не, с предупреждение. Наплашване е когато се говори за птичия грип. Предупреждение е, когато се казва - има такава опасност, тя е реална и се предотвратява като приемаш витамин В9.
С препратки - да, те са към уважавани източници.
Лошо ти става, казваш. Искаш ли да ти пратя снимки на бебета със спина бифида, защото съм убедена, че дори не знаеш за какво се говори в темата.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.