Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:40 18.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Миома и бременностнови  
Автор Ema_ (sweet)
Публикувано24.02.06 16:50



Здравейте ,
накратко ще се опитам да оформя въпроса си:
имам фиброид/миома/ в долната половина на матката , на задна стена.Доста е голям, при последния преглед беше 11 - 10.5 - 8 см.Преди да забременея,беше установено чрез цветна снимка, че не засяга вътршността на матката, а е разположен на външна стена. Лекарите, кито наблюдават бременността ми, не са особено притеснени за "него", единственото, което намекнаха е, че ще се наложи секцио.
В сряда се събудих с леко кафеникаво зацапване, много леко наистина, но аз веднага отидох в Бърза Помощ.След щателния преглед на узи, не се установи нищо нередно.
Аз обаче съм много притеснена заради глупавия фиброид и възможните проблеми за бременността.Досега/вече съм 16 едмица/ не съм усещала нищо с него, но факта, че е пораснал, доста ме стресира.
Бих била благодарна за някое мнение на лекар или жена с подобен проблем.Четох доста в интернет, но пак искам и тук да попитам.
Какво мислите за този фиброид и влиянието върху бременността?
Поздрави на всички


Редактирано от Ema_ на 24.02.06 18:47.



Тема Re: Миома и бременностнови [re: Ema_]  
Автор mamika_anika ()
Публикувано24.02.06 20:54



Здравей миличка! Минах и през това с втората си бременност. Моята миома беше в исмичната част на матката, почти на цервикса. Родих чрез секцио в 36 г.с., но от 4-ия месец до раждането лежах в болница на задържаща терапия. Имаше още 2 жени с такъв проблем и износиха до край, родиха с операция. Ако имаш въпроси можеш да пишеш на мейла или на бележки.
Всичко ще бъде наред, вярвай го.

Редактирано от mamika_anika на 24.02.06 21:58.



Тема Re: Миома и бременност [re: Ema_]  
Автор MamaBuba (усмихната)
Публикувано28.02.06 11:48



в този срок на бременността би трябвало вече да не нараства. ако това става, трябва да се вземат мерки. добре е да отидеш в някоя от големите аг болници и да постъпиш за известно време в отделение по патологична бременност, докато се уточнят нещата.

Поздрав Буба!


Ники - 22.05.2003

Тема Re: Миома и бременностнови [re: MamaBuba]  
Автор mamika_anika ()
Публикувано03.03.06 16:07



Миомата нараства успоредно с бременноста. Друг е въпроса, че може да бъде премахната оперативно по време на самата бременност / при някои видове и до определен срок на бременноста/, но това разбира се само лекар го преценява. Има миоми, които не създават проблеми по време на бременноста.



Тема Re: Миома и бременностнови [re: Ema_]  
Автор Ema_ (sweet)
Публикувано03.03.06 17:26



Благодаря ви момичета за мненията, аз вчера бях на преглед и докторката каза, че за сега просто ще чакаме, миомата по никакъв начин не пречела за развитието на бебенцетата, а и да чукна на дърво, за сега не я усещам изобщо.На следващия ултразвук/27 март/ ще проследим колко и дали е пораснала. И тогава ще се прецени какво да се прави.Каза да почивам повече, да не стоя права.Което аз гледам да спазвам.Каза, че раждането ще е със секцио, което и без това си беше очаквано.
Г
Това е от мен за сега




[
Хубав ден на всички



Тема Re: Миома и бременностнови [re: Ema_]  
Автор mamika_anika ()
Публикувано03.03.06 21:48



Много, ама много е важно да бъдеш с положителна вътрешна нагласа! Наистина те съветвам да лежиш / множко /.
Стискам палци и вярвам, че всичко ще бъде наред!



Тема Re: Миома и бременностнови [re: Ema_]  
АвторЛинa (Нерегистриран)
Публикувано07.03.06 13:57



здравей Ема_,
ако ще се по4увстваш по добре,ще ти кажа 4е аз съм с две големи миоми и бременна в 5 мес.много се притеснявах в на4алото,но сега гледам да не мисля за това.има страшно много статий в нета,4ети за да си по спокойна.миомата обикновенно запо4ва да се свива в последните 2 мес.до тогава засиленото кръвоснабдяване на матката помага за нейния растеж.
Желая ти леко бременеене




Тема Re: Миома и бременностнови [re: Ema_]  
Авторmariana (Нерегистриран)
Публикувано07.03.06 22:03



Здравейте,
Имах същия проблем по време на моята бременност ( с тази разлика, че миомите ми бяха две - едната около 9см., другата - 5см), но сега се радвам на здраво дете, което утре ще направи 1г. и половина. Няма място за притеснение, единствено трябва всичко много внимателно да се следи от лекаря. Аз попаднах при страхотен лекар от Майчин дом и всичко мина ОК. Най-големият ми проблем бяха контракциите, които започнаха в началото на четвъртия месец и не престанаха докато не родих. Имах подобно кафеникаво зацапване, но си спомням, че ми биха 5 инжекции Прегнил. Искрено вярвам, че всичко ще е наред и с вас. Ако имате някакви въпроси, питайте ! Ще влизам от време на време във форума, тъй като сега го отворих по случайност. Късмет!



Тема Re: Миома и бременностнови [re: mariana]  
АвторЛинa (Нерегистриран)
Публикувано08.03.06 10:39



Скъпа,а ти секцио ли роди?Ако да,махнаха ли миомите по време на опрерацията?
Ами нали каза да питаме,мен това ме 4ака тепърва,та за това...



Тема Re: Миома и бременностнови [re: Линa]  
Авторmariana (Нерегистриран)
Публикувано08.03.06 22:06



Здравейте,
ето че пак намерих малко време да влезна във форума.
Не, не родих със секцио, въпреки че 2-3 седмици преди раждането се смяташе, че твърдо ще бъде секцио. Проблемът дойде от това, че бебето избута едната миома, която застана така, че докторът сметна, че няма никаква възможност да се направи секцио. Родих нормално и докторът прецени, че за момента няма да отстранява миомите, само ще ги наблюдава.
След раждането миомите се свиват до някаква степен. Сега от 8-9 месеца не съм ходила на преглед, но задължително смятам да отида до края на този месец, защото нещо започна да ме боли корема или по-точно кракът. Мисля, че е от миомите.
В болницата се запознах с една жена, на която махнаха миомите по време на раждането (тя роди със секцио). Тъй като поддържаме връзка знам,че се чувства съвсем добре.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.