Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:18 27.09.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Тема Изследваниянови  
Автор1963 (Нерегистриран)
Публикувано07.02.06 10:36



Ако някой е наясно моля да ми отговори.Налага ми да си правя хормонални изследвания.Оказа се ,че ги правят само в частни лаборатории.И преди ми се е налагало,но си ги правех в поликлиниката където живея или в отделението по ендокринология.Защо сега поликлините не ги правят и се налага да даваме луди пари по частните лаборатории,които са сключили договори със здравната каса, а цените им са баснословно високи?Аз живея в Поморие и най-близкото място,където мога да отида са тези лаборатории.Опитах в Бургас,но се оказа,че там цените са още по-солени.Безработна съм и се самоосигурявам.Взех пари назаем,за да си направя изследванията,които очаквам да си взема в сряда,но пари за лечение няма откъде да взема,а ме очаква и ЯМР.Знам,че сега нищо не е без пари,но пък толкова скъпо.......



Тема Re: Изследваниянови [re: 1963]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано07.02.06 13:01



нещо не е така
някои изследвания се плащат от здравна каса
впрочем всички лаборатории са частни
ако си в отделение не плащаш, ако си с направление също
ЯМР с направление също не се плаща
задай въпросите си на лекуващия лекар
да не би лекарят ти да не е на мнение че са необходими тези изследвания?

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Изследвания [re: 1963]  
Автор мeчичe (от гориче)
Публикувано07.02.06 15:54



Пролактин ли ще ти изследват?



Тема Re: Изследваниянови [re: ha!]  
Автор1963 (Нерегистриран)
Публикувано08.02.06 23:02



Джипито ме изпрати с направление на ендокринолог.Назначени са ми досега-Пролактин,Тестостерон,Кортизол,Т-3,Т-4,TSH,ACTH,DHEA-S,AntiTG-Ab,TPO,ехографско и рентгенологично изследване на щитовидна и надбъбречна жлези,очни.До сега съм заплатила 180 лв.На няколко пъти получавам силно главоболие придружено с колапси(без загуба на съзнание),кръвно 60/30,повръщане.Месечния ми цикъл е нередовен(нямала съм по три месеца).Имам и едно изследване,което кой знае защо бе изпратено в София.За ЯРМ бях записана на място в кабинета на ендокринолога,който ми каза,че е скъп,без да уточни колко.Досега е това.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.