Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:22 26.04.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Тема Травма при падане със скинови  
Автор ДPaka ((снежна))
Публикувано10.01.06 14:47



Здравейте!
Новата година започна не съвсем приятно,защото съпругът ми падна от ските.Травматологът на пистата отсече-скъсани коленни връзки и сложи шина. Светилото след него пък каза-НЕ,няма нищо скъсано,навехната колянна става и травма.
Не го боли,но има оток.Все още е с шината,ходи полека,но не смее да стъпва плътно на крака си.Правим компреси със спирт и риванол,но отокът не спада твърде.Притеснена съм,от какво би могъл да бъде.А,да,появи се на втория ден.
Помогнете!Кажете какво знаете!



Тема Твърде...нови [re: ДPaka]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано10.01.06 18:28



вероятно е да има течност в ставата,вследствие на контузията.Има два варианта:1.течността да се резорбира,т.е. да изчезне от само себе си и 2.ако се задържи да се прави пункция,за да се изтегли със спринцовка.
Ако имате възможност,направете ядреномагнитен резонанс на коляното,за уточняване на диагноза.Ако са скъсани връзки или скъсан мениск,се обсъжда и операция,в зависимост от тежеста на увредата.

много сме,луди сме!


Тема Re: Твърде... [re: Дokи]  
Автор ДPaka ((снежна))
Публикувано11.01.06 14:46



Да,разбрах.А възможно ли е да има нещо скъсано или разтегнато и да не го боли,защото него НЕ го боли,изобщо! И от самото начало не го болеше. А тази течност няма ли да пречи при ядрено-магнитния резонанс и от какво всъщност се получава тя?
Предварително благодаря!



Тема Re: Травма при падане със скинови [re: ДPaka]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано12.01.06 13:48



Случи ме се същото. Връзките били усукани. Да си носи шината. щото аз като много умна, много не слушах и още ми се обажда. Не си спомням кога спадна оттокът, но си го имаше поне няколко дни.



Тема Re: Травма при падане със скинови [re: Mъppp]  
Автор ДPaka ((снежна))
Публикувано12.01.06 17:10



А,той е страхлив и я носи,но се притеснявам тази"течност",щото не знам какво е-кръв ли,вода ли,да не си направи място и после да му създава проблеми и изобщо кога ще се разнесе ще се разнесе ли сама




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.