Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:30 24.04.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Киста на Бейкър в коляното  
Автор Чepнokoca ()
Публикувано28.12.05 14:58



Това е диагнозата на ортопеда ми. Каза, че засега никакво специално лечение няма, при нужда - обезболяващи и наколенка, а при нарастване на болката и на кистата трябва да се оперира. Не успях да разбера някои подробности, затова моля да ми кажете след евентуална операция има ли случаи на появяване отново на такава киста, рецидивира ли? И доколко е оправдана операция на такова място, какви са вероятните последици, има ли алтернатива? Четох из нета, но не всичко успях да намеря.
А междувременно има ли начин да спра развитието на кистата – някаква гимнастика, процедури... Не ми харесва идеята да стоя и да чакам...

Благодаря!



Тема При операция..нови [re: Чepнokoca]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано28.12.05 15:11



не рецидивира(ако е направена като хората),защото се изрязва част от ставната капсула,която се е разширила и формира кистата.Не трябва да товарите коляното,защото при натоварване(тичане,колело и т.н.) се увеличава количеството на ставната течност,а от там и кистата.

много сме,луди сме!


Тема Re: При операция..нови [re: Дokи]  
Автор Чepнokoca ()
Публикувано28.12.05 17:13



Благодаря.

Обичам да ходя из планините... ще трябва да се откажа, така ли?

А след операцията може ли, или винаги вече трябва да избягвам натоварвания?



Тема Re: При операция..нови [re: Чepнokoca]  
Автор kate_ (unique)
Публикувано29.12.05 05:35



аз имам също такава киста. не мисля да се оперирам (да чукам на дърво). не се лишавам и от натоварване.

с две думи - не е болка за умиране.



Тема Re: При операция..нови [re: kate_]  
Автор Чepнokoca ()
Публикувано29.12.05 10:26



И аз не мисля, но искам да проверя всички възможности и проблеми .
Дано не ни се налага да стигаме до операция.

Весели празници!



Тема Re: Киста на Бейкър в колянотонови [re: Чepнokoca]  
Автор honey_m (непознат )
Публикувано10.04.06 11:13



здравей! искам да те попитам как си, коляното боли ли те? от няколко месеца ми е подуто зад лявото коляно, но не обръщах внимание и преди 20 дена отидох на лекар, диагнозата я знаеш. Ходих при трима различни лекари, първият ми изписа лекарства, които не ми помогнаха, вторият искаше да ме сложи под скалпела на момента, а третия каза, че няма нужда засега от хирургическа намеса. Мисля да отида и на четвърти последен преглед. И аз много се колебая за операцията, ти нещо направила ли си по въпроса, виждам че от декември си така. Преди 10 години получих възпаление на лимфните възли зад коляното и си мисля, че съм го натоварила със степ-аеробика и се получи тази киста, явно това си ми е слабо място. При теб имаш ли идея как се е образувала? това са си само мои предположения



Тема Re: Киста на Бейкър в колянотонови [re: Чepнokoca]  
Автор lafemme (непознат )
Публикувано11.04.06 16:59



Баща ми беше опериран преди два месеца от бекерова киста.Тъй като приятелят ми е хирург и се консултирахме с компетентни по темата лекари в болницата в която работи и те ни посъветваха да се оперира.Имало варианти на изтегляне със спринцовки на течността, но не бил удачен, защото обикновенно процедурата се повтаряла често. Операцията е кратка, с едномесечен възстановителен период в който просто му казаха да внимава и да не натоварва коляното. Неговата киста беше отзад във свивката на коляното.Ти решаваш дали да се оперираш, но за нас това беше най-добрия избор, тъй като премахната веднъж, много рядко се случвало да рецидивира.

Редактирано от lafemme на 11.04.06 17:03.



Тема Re: Киста на Бейкър в колянотонови [re: lafemme]  
Автор annfilip (непознат)
Публикувано01.07.08 16:57



Моля, кажете повече за кистата на Бейкър-за операцията и следоперативния период.



Тема Re: Киста на Бейкър в колянотонови [re: Чepнokoca]  
Авторjanet (Нерегистриран)
Публикувано30.07.08 22:42



мъжа ми е с такава диагноза/ бекерова киста/ и ортопеда препоръча физиотерапия питам обаче възможноли е тази киста да се разнесе и изчезне аз хе съм оптимист че ще се случи това



Тема Re: Киста на Бейкър в колянотонови [re: janet]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.12.09 18:50



С какво изследване се открива най-сигурно тази киста?

Чували ли сте случай, в който въпросната киста се спуква? Мисля, че майка ми имаше такова преживяване преди 10 години. Първо я болеше много силно коляното, но всички мислеха, че е от шиповете. В няколко дни болката се усили неимоверно много, просто непоносимо... влезе в болница (там пък в началото мислеха, че е тромбоза или нещо подобно) и накрая дадоха тази диагноза - СПУКАНА киста на Бейкър... това беше извън България, доста време болката не стихваше, накрая един доктор даде едни лекарства, от които й мина за 1-2 дни. НЕ ПОМНИМ ИМЕТО ИМ!! Пък и не бяха купувани тук.

За жалост - сега историята се повтаря май....

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Киста на Бейкър в колянотонови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор elalehandro ((философко))
Публикувано27.03.11 10:13



При мен се появи от каране на колело, сноуборд или ски не знам. Имах слабост в десният крак има няма 10 години имах само тази слабост и ви виках нещо е скъсано ма нали не ме боли. Дойде момента на истината зболя ме коляното отидох в Токуда при неправилният доктор ренгенова снимка, нимезолид, кремче с НСПВ и чао.
Ходих на ревматолог (на ул. Урвич) да нямам ставно заболяване уви не. Доктора каза ЯМР две колена по 250 лвеа=500 бейкърови кисти и в двете. В едното е 2,5 см. Като свалих 8 кила болка значително намаля.

Няма спасение за сега, както е написано по-горе варианти:

1.Обезболяващи (пробвал съм почти всички венозни, интрамускулни, таблетни и за мазане НСПВС/П ЦОГ 2 селективни и не селективни Целебрекс, Енетра, Кетопрофен, диклофенак и т.н.- ефекта е супер след като минеш границата от 100-200 лева, но след месец дава отново си в играта). Странични ефекти дори при селективните болки в стомаха трябва да се пият Н2-блокери-Ранитидин, Фамотидин или инхибитори на протонната помпа-Омепразол.
2.Кортикостероиди с тях шега не бива ( слагал съм си различни мускулно, но не повече 3-4 пъти. Ефекта е шеметен, но временен). Странични ефекти след продължителна употреба много са. Може да се поставя от доктор специалист вътреставно супер ефект, но само два три пъти в живота ви на става, ако се слага повече се разрушава ставата=> изкуствена става 2000лева>.
3.Операция не се знае дали доктора ще е добър или ще е добър по душа.
Тук има много аспекти тъй като има много причини за образуването на кистата. Скъсани връзки, минискус, микро фрактури. Ако няма друг вариант е ясно- Горна баня, ВМА или другаде, но не в Перник.. Има две три основни техника на работа. Рецидив е възможен.
4.Народна медицина сега пробвам, като има ефект ще ви кажа лечението. Налагане с лапи.
5. Гимнастика-плуване но то него ме боли. Каране на колело-не много се подува.
6. Физиотерапия.

Ми това е който има въпроси или инфо може да го сподели.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.