Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:37 12.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Имам предложение!  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано06.12.05 16:22



Тъй като се разрази спор,който на моменти излиза извън добрия тон(а виждам че много хора не познават материята),предлагам в тази тема да ви отговарям на всички въпроси,свързани със правата и задълженията на пациент и лекар,съгласно Рамковия договор и правилата на НЗОК.Работя със Здравната каса като джи пи и смятам,че мога да ви кажа как стоят нещата от вътре.
Разбира се,добре дошли са всички мнения и от други колеги.Така,че вместо да се караме,питайте!За всичко,което ви интересува-пари,талони,направления,прием в болница,!!!Неудобни въпроси няма да има.

много сме,луди сме!


Тема Re: Имам предложение! [re: Дokи]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано06.12.05 16:30



Уважавам те и винаги съм го казвала. Много се радвам, че има лекари като теб.
До каква възраст на децата не се плаща?



Тема За децата [re: Mъppp]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано06.12.05 16:43



Потребителска такса не се плаща за деца до навършване на 17годишна възраст.

много сме,луди сме!


Тема Re: За децата [re: Дokи]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано06.12.05 16:50



Благодаря.



Тема Re: Имам предложение! [re: Дokи]  
Автор [unknown] (незнаен)
Публикувано06.12.05 22:37



Добро предложение!
Ще те подкрепя!
Аз съм стоматолог и работя със Здравната каса. Мога да отговарям на всички въпроси по работата с НЗОК що се отнася до стоматологията.



Тема Re: Имам предложение! [re: [unknown]]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано07.12.05 10:24



Добра идея. А не може ли да се закове тази тема?



Тема Re: Имам предложение! [re: Дokи]  
Авторa (Нерегистриран)
Публикувано07.12.05 12:18



Доки може ли личният лекар да откаже да издаде болничен при очевидно болен пациент? Има ли някакъв лимит за болнични за една година?



Тема За болничен лист. [re: a]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано07.12.05 12:35



1.Няма право да откаже издаване на болничен лист.Ако има съмнение за симулация трябва да Ви изпрати на лекарска комисия или при съответния специалист,който да Ви прегледа и прецени състоянието.2.Въпроса е общ,но ще отговоря по варианти-
-личния лекар издава болничен(еднократен) за не повече от седем дни.Ако състоянието не се подобри Ви представя на лекарска комисия,която може да ги продължи до общо 180(сто и осемдесет)дни.След което се отива на ТЕЛК-или се продължават болничните,или се пенсонира по болест.
-за една година човек има право на четиридесет дни болнични листа еднолично от личен лекар или специалист,след което за всеки болничен лист се представя на лекарска комисия.

много сме,луди сме!


Тема Re: Имам предложение! [re: Дokи]  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано07.12.05 16:38



Трябва ли личният лекар да определи време за годишен профилактичен преглед на пациента си и да го уведоми за това, или инициативата трябва да е на пациента? Благодаря предварително.



Тема За профилактиката [re: Orнeдишaщ]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано07.12.05 19:23



Профилактичния преглед е задължителен за всички пациенти(един път годишно).Личния лекар не е длъжен да Ви уведомява или определя ден и час.Обаждате му се и си записвате ден и час за прегледа.Т.е. кога ще направите прегледа е ваша отговорност и ангажимент.

много сме,луди сме!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.