Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:39 20.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Поговори с мен, докторенови  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано01.12.05 17:08



Имаше такава книга преди години - по социалистическо. Авторът мисля, че беше поляк или чех. Говореше се за това как трябва да обясниш на пациента нещата, да го успокоиш. Аз съм човек със средна интелигентност и мисля, че мога да разбера с прости думи за какво става въпрос. Но когато докторът ми се надува и не ми казва 1 дума.......... ти си толкова тъпа, че няма какво да ти обяснявам!!!!!!!!!!!!!!! Не знам дали е истина или е режисирано за ТВ - по Reality гледах как докторът отделя 1 час от ценнното си време да обясни на родителите какво точно ще прави с детето им.



Тема Re: Поговори с мен, докторенови [re: Mъppp]  
Автор Meli (de profundis)
Публикувано01.12.05 17:28



Там със сигурност е режисирано.

Тук - за да отделиш достатъчно време на пациента, първо трябва да са те научили да обясняваш. Това е дефект на системата на обучение. Второ, трябва да имаш достатъчно време. За целта трябва да се намали броят на пациентите за единица време. А то е регламентирано - 20 минути за първичен преглед, 10 - за вторичен. И трето, заплащането на лекарския труд зависи не от качеството, а от количеството, т.е. не колко добре си прегледал болния, дали си му поставил вярната диагноза, дали го лекуваш адекватно и т.н. , вкл. и дали обяснил достатъчно добре какво, как и защо, а само и единствено от броя преминали през кабинета пациенти.

Така че - обясненията в частните клиники и в нета. Решението - пациентите, вместо да помрънкват тук, да се организират и да си поискат необходимото време и внимание.




Тема Re: Поговори с мен, докторенови [re: Meli]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано01.12.05 17:31



Защо тогава някои го правят, а други - не. Не вярвам законите да са различни .



Тема Re: Поговори с мен, докторенови [re: Mъppp]  
Автор Meli (de profundis)
Публикувано01.12.05 17:37



Просто някои доктори са добри, а други - не чак толкова.

Добрите са също така и будали, бедни и уморени.

И втори вариант - ако ходиш на частно, там нещата са по - различни. Времето за пациент е повече, лекарят е мотивиран да задържи пациента, затова се старае, заплащането и за по - малко пациенти е по - високо и така.




Тема Re: Поговори с мен, докторенови [re: Meli]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано01.12.05 17:45



Да, ходя на частно - там е регламентирано - струва еди-колко си. А на държавното - направление, осигуровки - не ти идва ред. Какво било то - ами трябва да бутнеш на лекаря - колко, как? Не се знае. Питаш другите. Разбираш - даваш - и оп готово - на другия ден си готов!



Тема Добре Мърке,нови [re: Mъppp]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано01.12.05 18:24



Хайде сега ни обясни кой лекар се е отнесъл така към теб.
Какви са ви били оплакванията.
Каква точно информация очаквате от клуба.
Как точно бихме могли НИЕ, пишещите в този клуб да ви помогнем.
Е ако искате да си излеете мъката, обвинявайки невинните - няма да го бъде дълго.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Поговори с мен, докторенови [re: Mъppp]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано01.12.05 18:32



Хайде.....стига си мърморила по този начин, защото виж как звучи само................:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

ами трябва да бутнеш на лекаря - колко, как? Не се знае. Питаш другите. Разбираш - даваш - и оп готово - на другия ден си готов!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Какво, колко и как му "буташ" на лекаря.........
..........и с какво си "готов" на другия ден............



Тема Re: Добре Мърке,нови [re: bira_more]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано01.12.05 18:42



Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!
Ако ми видиш драсканиците, ще видиш че никога не съм се оплаквала. Питала съм, отговаряла съм, е......ла съм се.
Просто това със съсловието ме дразни и предизвиква най-лошото у мен - щом е лекар, значи е светец.
Слава богу, имам повече добри примери, отколкото лоши.
В пишещите в клуба има също добри и лоши - аз не мога да преценя професионализма им, но мога да преценя отношението им към пациентите. При някой си личи омразата и презрението. Може да са много добри професионалисти.


Въэхитена съм от:

Д-р Добрева - педиатър
Д-р Захаринка Гочева - педиатър
Д-р Стоян Стоилов - Спешно детско Пирогов

и още много други.



Тема Е ние сме хора [re: Mъppp]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано01.12.05 18:46



Ако повикаш вятър - може да получиш буря.
А аз те питах - какви ви бяха проблемите и каква точно помощ очакваш от клуба?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Е ние сме хоранови [re: bira_more]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано02.12.05 12:36



Клубът си е наред. Много хора получаваме помощ или поне насока къде да потърсим помощ.

Теми от рода ЛЕКАРИТЕ са некадърни или дори убийци, каквато се разхождаше са неприемливи за никой клуб.

Но когато става дума за конкретен лекар и вие скачате като лъвица, която брани малкото си, без дори да го познавате, само защото принадлежи към съсловието - ето това предизвика истерията ми. За което се извинявам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.