Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:34 28.09.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Поговори с мен, докторе  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано01.12.05 17:08



Имаше такава книга преди години - по социалистическо. Авторът мисля, че беше поляк или чех. Говореше се за това как трябва да обясниш на пациента нещата, да го успокоиш. Аз съм човек със средна интелигентност и мисля, че мога да разбера с прости думи за какво става въпрос. Но когато докторът ми се надува и не ми казва 1 дума.......... ти си толкова тъпа, че няма какво да ти обяснявам!!!!!!!!!!!!!!! Не знам дали е истина или е режисирано за ТВ - по Reality гледах как докторът отделя 1 час от ценнното си време да обясни на родителите какво точно ще прави с детето им.



Тема Re: Поговори с мен, докторенови [re: Mъppp]  
Автор Meli (de profundis)
Публикувано01.12.05 17:28



Там със сигурност е режисирано.

Тук - за да отделиш достатъчно време на пациента, първо трябва да са те научили да обясняваш. Това е дефект на системата на обучение. Второ, трябва да имаш достатъчно време. За целта трябва да се намали броят на пациентите за единица време. А то е регламентирано - 20 минути за първичен преглед, 10 - за вторичен. И трето, заплащането на лекарския труд зависи не от качеството, а от количеството, т.е. не колко добре си прегледал болния, дали си му поставил вярната диагноза, дали го лекуваш адекватно и т.н. , вкл. и дали обяснил достатъчно добре какво, как и защо, а само и единствено от броя преминали през кабинета пациенти.

Така че - обясненията в частните клиники и в нета. Решението - пациентите, вместо да помрънкват тук, да се организират и да си поискат необходимото време и внимание.




Тема Re: Поговори с мен, докторенови [re: Meli]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано01.12.05 17:31



Защо тогава някои го правят, а други - не. Не вярвам законите да са различни .



Тема Re: Поговори с мен, докторенови [re: Mъppp]  
Автор Meli (de profundis)
Публикувано01.12.05 17:37



Просто някои доктори са добри, а други - не чак толкова.

Добрите са също така и будали, бедни и уморени.

И втори вариант - ако ходиш на частно, там нещата са по - различни. Времето за пациент е повече, лекарят е мотивиран да задържи пациента, затова се старае, заплащането и за по - малко пациенти е по - високо и така.




Тема Re: Поговори с мен, докторенови [re: Meli]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано01.12.05 17:45



Да, ходя на частно - там е регламентирано - струва еди-колко си. А на държавното - направление, осигуровки - не ти идва ред. Какво било то - ами трябва да бутнеш на лекаря - колко, как? Не се знае. Питаш другите. Разбираш - даваш - и оп готово - на другия ден си готов!



Тема Добре Мърке,нови [re: Mъppp]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано01.12.05 18:24



Хайде сега ни обясни кой лекар се е отнесъл така към теб.
Какви са ви били оплакванията.
Каква точно информация очаквате от клуба.
Как точно бихме могли НИЕ, пишещите в този клуб да ви помогнем.
Е ако искате да си излеете мъката, обвинявайки невинните - няма да го бъде дълго.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Поговори с мен, докторенови [re: Mъppp]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано01.12.05 18:32



Хайде.....стига си мърморила по този начин, защото виж как звучи само................:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

ами трябва да бутнеш на лекаря - колко, как? Не се знае. Питаш другите. Разбираш - даваш - и оп готово - на другия ден си готов!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Какво, колко и как му "буташ" на лекаря.........
..........и с какво си "готов" на другия ден............



Тема Re: Добре Мърке,нови [re: bira_more]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано01.12.05 18:42



Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!
Ако ми видиш драсканиците, ще видиш че никога не съм се оплаквала. Питала съм, отговаряла съм, е......ла съм се.
Просто това със съсловието ме дразни и предизвиква най-лошото у мен - щом е лекар, значи е светец.
Слава богу, имам повече добри примери, отколкото лоши.
В пишещите в клуба има също добри и лоши - аз не мога да преценя професионализма им, но мога да преценя отношението им към пациентите. При някой си личи омразата и презрението. Може да са много добри професионалисти.


Въэхитена съм от:

Д-р Добрева - педиатър
Д-р Захаринка Гочева - педиатър
Д-р Стоян Стоилов - Спешно детско Пирогов

и още много други.



Тема Е ние сме хоранови [re: Mъppp]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано01.12.05 18:46



Ако повикаш вятър - може да получиш буря.
А аз те питах - какви ви бяха проблемите и каква точно помощ очакваш от клуба?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Е ние сме хоранови [re: bira_more]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано02.12.05 12:36



Клубът си е наред. Много хора получаваме помощ или поне насока къде да потърсим помощ.

Теми от рода ЛЕКАРИТЕ са некадърни или дори убийци, каквато се разхождаше са неприемливи за никой клуб.

Но когато става дума за конкретен лекар и вие скачате като лъвица, която брани малкото си, без дори да го познавате, само защото принадлежи към съсловието - ето това предизвика истерията ми. За което се извинявам.



Тема Re: Поговори с мен, докторенови [re: Mъppp]  
Автор Drugo (непознат )
Публикувано02.12.05 13:58



може би не се изказвам на място, но ме мъчи един въпрос.
какво значи "добър лекар"? И как да познаем дали един лекар е добър?
Неискам да експериментирам със собственото си здраве или с това на близките си, за да разбера. как мога да го позная добрия лекар?



Тема Re: Поговори с мен, докторенови [re: Drugo]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано02.12.05 14:18



От приятели, от познати, от нета. На добрите лекари им се носи славата. Както и на лошите. В никакъв случай - от лекар, освен ако не ти е много близък.



Тема Re: Поговори с мен, докторенови [re: Mъppp]  
Автор morska valna (morsko 4edo)
Публикувано02.12.05 18:47



Моята тема от 15.11 има доста общи неща с тази!



Тема Re: Поговори с мен, докторенови [re: morska valna]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано03.12.05 22:37



Ех, че добре си почетох!!! Добре че рядко влизам в тоя клуб!
Бира! Не си прав слънчице мое домашно! И... баща ти не е прав! Майка ти я пропускам, знаеш защо. Колко пъти сме го говорили! Разговорът е половината от лечението. Като не говориш пак ще загубиш толкова време.
1. Защото пациентът ще продължи да ти досажда докато:
а. Не постигне своето
б. докато не те накара да крещиш ако си с по-слаби нерви
2.Защото като не вярва на лечението и като се плаши непрекъснато го удължава поне 2 пъти
3. Енергийните разходи не ги броим.

Мели, много ти благодаря за квалификацията. Не знам дали съм добър лекар, но обяснявам. Много. Сама се научих, ако пробваш, ще видиш, че не е чак толкова трудно. Просто забрави медицинския жаргон и карай на човешки. Не съм забогатяла, поне засега и вероятно съм будала, но четирите поколения мои предци, които също са били лекари така са ме учили.

И кой е добрият лекар ли? Ами много просто, този, който гледа на това с което се занимава не като на работа а като на изкуство.
Медицината не е занаят, тя е магия. Добър е всеки лекар, който знае това.
Хайде лека нощ на всички!

Трябва да правим добро от злото, защото то няма от какво друго да бъде направено.


Тема Re: Поговори с мен, докторенови [re: Rapidfire]  
Авторвижтe kakвo нaмepиx (Нерегистриран)
Публикувано05.12.05 07:51



Повечето грешки възникват в резултат от проблемите на днешната комплексна система на здравеопазване. Нерядко обаче причината за медицинските грешки се крие в лошата комуникация между лекар и пациент. В едно от последните проучвания, осъществени с подкрепата на Агенцията за здравни изследвания и качествен контрол (Agency for Healthcare Research and Quality (AHRQ) в САЩ се казва, че много често лекарите не полагат достатъчно усилия да помогнат на пациента да вземе адекватно решение за здравето си. Неинформирният и несъпричастен пациент е много по-малко склонен да приеме варианта на лечение, препоръчан от лекаря. Също така, малко вероятно е той да спази всички изисквания, определящи ефикасността на лечението.

ПО-ГОЛЯМАТА ЗАИНТЕРЕСОВАНОСТ И ОТГОВОРНОСТ СПРЯМО СОБСТВЕНОТО ЗДРАВОСЛОВНО СЪСТОЯНИЕ Е ЕДИН СИГУРЕН НАЧИН ЗА ПРЕДПАЗВАНЕ ОТ МЕДИЦИНСКИ ГРЕШКИ !

http://www.zdravninovini.com/index.php?what=short&id=150&more=toppics



Тема изивинявай Мацко,нови [re: Meli]  
Автор !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (НКМП-2UNlimited)
Публикувано05.12.05 16:01



Викаш - на платения било по-добре.Да де,ама знаеш ли колко кинти от ВСЯКА МОЯ ЗАПЛАТА отиват за Шибаното здравеопазване,и за такив акаупути,като тоя,който описва девойката?!А?
Начи веднъж викаш,да ми вземат от заплатата( и на милиони българи още), че още веднъж -да ходя на частен.
Да бе,ок-няма проблем,заедби ме мен!НО хората,които не могат-НЕ ИСКАТ- да ходят,нямат пари?
СКъпа,не е оправдание,че 'някой не ги бил да учил да обясняват'.Само щи кажа,че и мен в правото не са ме "научили специално да обяснявам",но аз го правя всеки ден,независимо шибан или прекрасен е той. И интересното е,че общо-взето това,което аз обяснявам на клиентоте , и за работата,която ни предстои не е много различно,а по-скоро едно и също.А лекарят се сблсква почти всеки ден с нова ситуация.
Аз лично, се старая,докатъо не науча Това,Което Ме Интересува за Здравословното ми Състояние-да НЕ ИЗЛИЗАМ от КАБИНЕТА-ма имало хора?!Дреме ми, аз съм му платил (още веднъж след здравната осигуровка) 1,50, избрал съм го за джи пи или не-така че ще обяснява,като на арменски поп ще обяснява,ако трябва

Bang, bang!?


Тема Ай ся заеби здравните осигуровкинови [re: !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано05.12.05 18:15



Ти май си юрист?
Ти на кого плащаш здравните осигуровки?
Би ли ми обяснил с прости думи?
На кого?
И защо? Какво ти е гарантирано? Ако не ти е гарантирано нищо, аз ли да те уча къде какво да направиш?
А от кого търсиш услуги по тези осигуровки?
И къде баш плачеш щото трябвало да плащаш 2 пъти?
А къде би трябвало да действаш?

За обясненията - ти може и да си обяснителен - тя и жена ми е обяснителна - оптива на всеки да обясни дори на висок глас каквото трябва.
Ама не всички лекари са като жена ми, нито всички юристи са като теб.
Така де - де всички лекари да бяха само лекарки, като жена ми и пак като жена ми да ми пускат :)))))))))
А за юристите - само бира с тях че знам ли :)))))

Bеer? Mоre?




Тема Re: Добре Мърке,нови [re: Mъppp]  
Автор TE_DDA (ЪкУшерката!Опс!)
Публикувано05.12.05 19:36



Колкото до ДР Гочева - 5 години ми гледаше децата и бях на мнение че е страхотен лекар и има отношение,на което 99% от колегите й могат да завидят.........ама тва беше докато я виках в къщи и й плащах,никога не съм ходила и плащала само обикновенната такса от 1лв........а моите деца боледуваха непрекъснато и аз й бях един сериозен източник.............докато не открих хомеопатията. Вече 4 години децата не боледуват ИЗОБЩО, а госпожа гочева вече не ми и говори.. и ми се сърди дори че я безпокоя за бележките за профилактичните прегледи......докато накрая това лято с разочарование се отписах от нея .ТА ТАКА ЗА ДР-ГОЧЕВА- париТЕ ВЪРТЯТ СВЕТА,ДА ЗНАЕШ

Извинете за правописа - немам нерви за тирета и запетайки

Редактирано от TE_DDA на 05.12.05 22:39.



Тема Съгласеннови [re: TE_DDA]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано05.12.05 19:53



че парите движат света.
И няма нищо по добро от това да разреждаш вода и да я продаваш - водата е безплатна - добре де почти безплатна.
А пардон има и по добро - все пак водата струва няколко лева на кубичен метър - може и без това да се мине - с обикновени магии.
Там пък хич няма разходи - само приходи.

Bеer? Mоre?




Тема и аз, обаченови [re: bira_more]  
Автор TE_DDA (ЪкУшерката!Опс!)
Публикувано05.12.05 22:37



продаваш на който можеш,ама не е хич хубаво да забравяш,че човека без вода не можеи треа да пуснеш и безплатно да се пие

Извинете за правописа - немам нерви за тирета и запетайки


Тема Ми безплатнанови [re: TE_DDA]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано06.12.05 01:20



хомеопатия - супер, ама дори и една стотинка за разредена вода е доста много.
Виж за минерална - бива и повече, за изворна също.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ай ся заеби здравните осигуровкинови [re: bira_more]  
Автор !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (НКМП-2UNlimited)
Публикувано06.12.05 09:11



Освен всичко,което изредихме,тук четат много лекари.Да не всички са като....но не е зле да прочетат.
няа някои може и да просветне
Аз "зачитам" правния,не само там,където съм модератор,но и тук-белким нещо се присетя,досетя,науча,и така нататък,не само в професионален ,но и в личен план
Поздрави,
Честит Никулден и банкрески празник

Bang, bang!?


Тема ама безценнанови [re: bira_more]  
Автор TE_DDA (ЪкУшерката!Опс!)
Публикувано06.12.05 11:03



Абе тук не искам да развиваме сега тема,дето е за един друг клуб,обаче тва за водата - ше знаеш - не си прав.Мога да подкрепя мнението си много добре,ама нямам толкова мастило

Извинете за правописа - немам нерви за тирета и запетайки


Тема Re: изивинявай Мацко,нови [re: !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано06.12.05 12:01



О, адвокатче ли си или нотариусче? От тия дето само за "Добър ден" взимат 10 лв минимум. Вие сте ми "любимите". Тази професия е на първо място в Черния ми списък.
Имам един познат адвокат дето не смея да му се обадя и едно "Здрасти" да му кажа. Като поискам да го видя за едно кафе и той ми вика "Ела в кантората". Всяка дума му струва пари. Затова ще обяснявате на КЛИЕНТИТЕ (а не пациентите) и още как.

Държавата България - невъзможни неща няма!


Тема Re: Добре Мърке,нови [re: bira_more]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано06.12.05 12:23



никой не обвинява невинните, но ти не даваш една дума лоша да се каже за лекар, нелепо е!



Тема Re: Е ние сме хоранови [re: Mъppp]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано06.12.05 12:32



с всичко съм съгласна с теб, но най-вече с това:

Но когато става дума за конкретен лекар и вие скачате като лъвица, която брани малкото си, без дори да го познавате, само защото принадлежи към съсловието - ето това предизвика истерията ми.

това е, което и мен ме дразни!
дори и само зарди това не могат да ме убедят, че са морални! съвестта не е избирателна и не си затваря очите!

ама гледам, че бирата удобно е пропуснал изказването ти, защо така бе смелчага?



Тема Re: Съгласеннови [re: bira_more]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано06.12.05 12:41



др Гълъбов - "Претсъпления срещу здравето" май се казваше книгата...там е истината
на мен хомеопатията ми оправи много проблеми, не че съм имала кой знае какви, но бяха хрончини и бездарните лекари освен да облекчават ВРЕМЕННО симтомите, нищо друго не направиха, за години. само за една година хоемопатия, ги отстраних.
много ви е яд вас медицте, че има алтернатива, при това толкова евтина, ама много, газ пикаете мизерници
хомеопатията праща на кино и фармацевтичния бизнес, през който минават едни от най-големите финансови потоци в световен мащаб, и цялата стройно организирана система на рекет в медицнската гилдия, затова така яростно отричате хомеопатоята, но тя действа!
и ще продължи да се развива все повече и повече, а най-добра реклама е живата реклама - доволен човек, който ще заведе още десет клиенти. както направих аз. те ще останат доволни и ще заведат други десет и така....и приказките на някаква си безлична 'бира' не могат да спрат тоя процес...



Тема Re: Поговори с мен, докторенови [re: Rapidfire]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано06.12.05 12:46



добре, добре... дерзай



Тема Re: Съгласеннови [re: ***]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано06.12.05 12:53



Бях решила да млъкна, ама не. И това ме вбесява - яростното отричане на всичко вкл. на народната медицина - билки. Може да отричаш нещо, което си изучил из основи. Изучи този метод от А до Я и тогава ако прецениш го отричай.



Тема Re: Съгласеннови [re: Mъppp]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано06.12.05 13:03



така е, казваш нещата с моите мисли
така че - не си сама срещу всички
медиците по принцип отричат всичко, което им прави конкуренция и застрашава монопола им върху здравето на хората. да не би случайно някой друг да им отмъкне кокошките дето снасят.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.