Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:29 02.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Тема Зъболекар  
Автор *Eвa* (усмихната)
Публикувано21.11.05 23:00



Препоръчайте ми добър зъболекар в София. По възможност - източните райони на София. Зъбите не са ми много зле, ходих на двама зъболекари заради зъб, правиха ми снимка, взеха ми пари, правиха ми пломба, но пак продължава да ме боли от студено.



Тема Re: Зъболекарнови [re: *Eвa*]  
Авторtwiggie (Нерегистриран)
Публикувано22.11.05 00:02



тази смяна на зъболекарите за мен е неудачна,po-dobre wyrwi pak pri nqkoj от тези двмата и с думи прости настоявай проблема да бъде решен.



Тема Re: Зъболекарнови [re: twiggie]  
Автор *Eвa* (усмихната)
Публикувано22.11.05 08:03



Изобщо не ми вдъхват доверие, още повече, че едниния ми обърка болния зъб със здрав и после ми взе пари, че го е пломбирал обратно. Дори не ми се извини за това, а започна да ми казва, че някой някога не ми бил сложил подложка, естествено като седя на стола, аз не мога да преценя дали това е така. Но дори и така да е, този зъб не ме болеше и нямах проблеми с него.



Тема Re: Зъболекарнови [re: *Eвa*]  
Автор *Eвa* (усмихната)
Публикувано22.11.05 10:52



Вторият погледна снимката и каза, че не знае, трябвало да пробва под друга пломба и т.н. След като ме боли кариесът не би ли трябвало да е открит или поне да се вижда на снимката? Иначе, за какво е тази снимка? Препоръчайте ми истински зъболекар, моля ви!



Тема Re: Зъболекарнови [re: *Eвa*]  
Авторtwiggie (Нерегистриран)
Публикувано22.11.05 13:29



ева,в случая не мисля че става въпрос за кариес,а за пулпит на някой от тези зъби.и не се вижда на снимка,прави се изследване за виталитет на зъбите,след като визуално и на рентген проблем не се установява.давам пример:зъб с дълбок кариес,почиства се кариеса,зъба се пломбира,болките не изчезват,причината е че нерва вече е увреден (може да бъде увреден обратимо или не)-тоест пулпит,който може да бъде частичен,тотален,гноен,серозен,и още,и още.иначе снимката помага да се види топографията на кариеса спрямо пулпата,изменения край кореновите канали и още много неща,но един пулпит не се вижда.той се установява чрез клиничните изследвания и горепосочения тест за виталитет(електроодонтодиагностика).наистина за твоя случай аз мога само да гадая,но все пак повтарям-смяната на лекуващ лекар ,зъболекар като цяло не е удачна-мисля си все пак че тези двамата са истински зъболекари.



Тема Re: Зъболекарнови [re: twiggie]  
Автор *Eвa* (усмихната)
Публикувано22.11.05 21:13



Аз не разбирам много, но пулпата не е ли в зъба, вътре. Мене не ме боли зъба отвътре, а е повърхностна болка от студено, сладко и т.н. При почукване не ме боли. Без да ям, не ме боли.
Аз нямам постоянен зъболекар, но никога не оставям да ме боли зъб, т.е. поддържам си зъбите. Не очаквам да имам пулпит. По-скоро е карис между двата зъба, според мене. Затова искам да отида при специалист. А не при неуверени зъболекари, както досега.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.