Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:34 11.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Тема Задавяненови  
Автор *Eвa* (усмихната)
Публикувано06.11.05 23:15



Моля, отговорете, ако някой знае, какви са последствията и как да постъпим. Снощи съпругът ми се задави с парченце суров праз лук. Оттогава непрекъснато кашля, все по често, когато е буден, на интервал 30 секунди. Не кашля само, когато спи. Искам да отиде на лекар, но отказва, щяло да му мине. Опасно ли е? Трябва ли да потърси лекарска помощ? Аз не мога да го убедя, но дано прочете отговорите ви.
Предварително благодаря!



Тема Re: Задавяненови [re: *Eвa*]  
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано06.11.05 23:46



Ако "задави" означава, че е аспирирал парчето лук към трахея и бронхи и не го е изкашлял, то още утре трябва да отиде на лекар-пулмолог. Ако лукът е там, то се явява чуждо тяло и ще предизвика развитието на пневмония, която няма да мине докато не се извади парчето. Кашлицата се дължи на присъствието на чуждо тяло, дразнещо рецепторите на бронхите. Ако го е изкашлял, кашлицата може да е от механичното раздразване. Но във всеки случай трябва да отиде най-скоро на лекар.

Държавата България - невъзможни неща няма!


Тема Re: Задавяне [re: femina]  
Автор *Eвa* (усмихната)
Публикувано07.11.05 09:20



Четох много страшни неща за чуждо тяло в Съвети на домашния лекар. Наистина ли единствения изход от положението е операция. Има ли някаква възможност да се изкашля или друг начин?



Тема Re: Задавяненови [re: *Eвa*]  
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано07.11.05 16:50



Вадят се чрез бронхоскопия (знам, че е много гадно). Ако срастнат, сигурно чрез операция. Не съм специалист тук, така че е каквото си спомням. Първо трябва да се докаже, че има чуждо тяло, ако има съмнения за това.

Държавата България - невъзможни неща няма!

Редактирано от femina на 07.11.05 22:08.



Тема Re: Задавяненови [re: femina]  
Авторcъвeтитe (Нерегистриран)
Публикувано07.11.05 19:47



на домашния лекар; ако са същите, за които си мисля са писани преди ерата на бронхоскопиите.



Тема Re: Задавяненови [re: cъвeтитe]  
Автор *Eвa* (усмихната)
Публикувано07.11.05 22:16



Да, доста е старичка, книгата. Какво представлява бронхоскопията?



Тема Re: Задавяненови [re: *Eвa*]  
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано07.11.05 22:30





Но няма да е зле като начало една рентгенова снимка.

Държавата България - невъзможни неща няма!

Редактирано от femina на 07.11.05 22:32.



Тема Re: Задавяненови [re: femina]  
Автор *Eвa* (усмихната)
Публикувано08.11.05 10:45



Благодаря много за отговорите!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.