Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:54 21.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Тема Моля за информация за болест на Крон.  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано22.10.05 18:33



Пуснах

в другия клуб. Моля кажете си и вие мнението.



Тема Re: Моля за информация за болест на Крон.нови [re: Гинec]  
Автор doktorka (pak sym az)
Публикувано22.10.05 20:51



какво по-точно те интересува?
заболяване на храносмилателния тракт.
може да е на всяко едно място по червата.
най-често по тънкото черво,но и по дебелото.
братовчед на ХУХК

от вида на автоимунните заболявания-хабер си нямаме защо става...по-принцип,както за всяко автоимунно заболяване.
има значение генотипа и имунната реакция на организма и пр...
диагноза?...биопсия на червото.

Възпаление на цялата стена на червото..не инфекция,а възпаление..
получават се малки абсцеси,които могат да станат по-големи ,да "пробият" път към съседни черва и пр...

болка,кръв,надостатъчно усвояване на хранителните вещества-оттам слабеене...усложения от типа на по-големи абсцеси в корема-налагащи операция за отстраняване на част от червото...

има нови и все по-нови лекарства,които помагат да с еовладее болестта.нес е "излекува"..но се овладява...

другто го пише в десетки учебници и статии...това тук е като за лаици...да имаш понятие и най-обща представа...



Тема Re: Моля за информация за болест на Крон.нови [re: doktorka]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано22.10.05 21:15



Благодаря, Докторке. Ще снеса информацията към близките на болната. Преди време същата получаваше червени, болезнени и със сърбеж петна на челото и носа. Може ли да има връзка със сегашната диагноза? Извинявай за лаишката терминология. Тогава лекарите се съмняваха за чернодробни проблеми, а сега свързват тия симптоми с болестта на Крон.



Тема Re: Моля за информация за болест на Крон.нови [re: Гинec]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано22.10.05 21:19



Съжалямам, ако нещо ви се види не в ред, но съм посредник, който не е говорил с лекуващия лекар, а се водя от изказванията на трето лице - сестрата на болната, която също не е говорила с лекуващия лекар. Само ми предаде думите на болната. Знам, че този метод не е резултатен, но това е положението за сега.



Тема Re: Моля за информация за болест на Крон.нови [re: Гинec]  
Автор doktorka (pak sym az)
Публикувано22.10.05 22:11



може...
сещам се за еритема нодозум...кожна проява на много автоимунни заболявания.Или пиодерма гангренозум...и разни такива все кожни...

аз затова отговарям простичко,защото болестта не е "проста"...
не е като цирей на дупето ,например...:)))...

понякога медицински текстове се четат много трудно...
особено когато има толкова много изписано по въпроса...а ти търсиш отговор само на конкретен въпрос



Тема Re: Моля за информация за болест на Крон.нови [re: doktorka]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано23.10.05 13:07



Благодаря. Четох миналата седмица за еритема нодозум, но по описанието в нета, не е същото нещо. Сега ще потърся пиодерма гангренозум. Интересно, че намирам задоволителни описания само в руските сайтове. За съжаление не знам английски и губя много от нужната информация.



Тема Re: Моля за информация за болест на Крон.нови [re: Гинec]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано23.10.05 20:31



За сега не съм намерила нещо понятно. Просто нямах мреме за търсене.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.