Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:59 22.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Смучене на палецнови  
Автор@ (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 07:08



Бихте ли ми обяснили, доколко може да се сметне за нормално децата да си смучат палеца на 3+ години тук в Северна Америка. Направо съм в потрес. На какво би могло да се дължи. И нашите деца са деца, но такива неща са си направо супер изключение /аз не се и сещам на 3 някой да си смуче пръста/.
И още:
Защо се напикават и наакват на 3, че и на 4+? Не говоря за единични случаи или за изоставени деца.



Тема Re: Смучене на палецнови [re: @]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано15.09.05 10:48



Не е нормално.........

Ама при положение, че биберона не се вади от устата и пемпарса не сваля от дупето, докато хлапетата не тръгнат на училище, щото на мамите им е по лесно...........така ще е........



Тема Re: Смучене на палецнови [re: @]  
Автор SoulMate (черешке сладка)
Публикувано15.09.05 17:32



В първата детска градина, която съм посещавала, имаше едно момиче, което си смучеше палеца. Били сме на 3-4 годинки. Учителките и лелите я следяха зорко и имаше приготвена, специално за нея, една люта чушка, с която я заплашваха всеки път, като видеха палец в устата й. Не помня дали й натъркаха пръстчето с чушката, предполагам са се плашили да не си пипне очите, освен устата, но тя доста се замисляше преди да се залиготи. А пръста си смучеше от лиготия и непресечен навреме навик от страна на родителите й.


Редактирано от SoulMate на 15.09.05 17:37.



Тема Е на меннови [re: SoulMate]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано15.09.05 18:13



на времето ми направиха специални ръкавели от картон.
И аз съм се пуйчил - ей ся ще си захапя палеца - само като си представя каква гледка съм бил :).
Айде де?
И аз се опитвам - ама йок - ръкавелите малко по дълги от мишниците.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Смучене на палецнови [re: kem.kem.]  
Автор MoniT ()
Публикувано15.09.05 19:22



Нормално е донякъде. Ти явно дете не си гледал. Ако детето смуче биберон няма да си смуче палеца. А това с палеца е опасно след 3-4 години и нагоре, т.к. тогава могат да се получат сериозни изкривявания на челюстта и да се наруши сериозно израстването на зъбите. Дотогава и ако не се прави постоянно а само преди заспиване е о.к.
Същото се отнася и до напикаването. Съвсем нормално е едно дете на 3-4 години да има инциденти. Не говоря да го прави непрекъснато, но децата се подмокрят - дали са забравили да отидат до тоалетна, дали са прекалено заети в момента и не могат да отделят време, дали просто сфинктера им не издържа, но се случва.



Тема Re: Смучене на палецнови [re: @]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 21:05



Потърси препарата DAUM EXOL...направен е специално за целта, те4ност, безвредна разбира се за детенце, която има за цел да "отучи" от този неприятен навик



Тема Re: Е на меннови [re: bira_more]  
Автор SoulMate (черешке сладка)
Публикувано16.09.05 11:31







Тема Re: Смучене на палецнови [re: @]  
Автор Rosabelle (финес)
Публикувано16.09.05 23:53



Не знам дали е нормално или не, но сестра ми и аз си смучехме пръстите (палеца) до доста късно. Спомняхм си, че вече бях първи клас, когато това все още продължаваше преди заспиване. Нямаме никакви деформации на зъби или уста. Майка ми и баща ми се опитваха да парвят какво ли не, за да ни откажат от този навик. Не помогна нищо. По съвети на прители и учители ни оставиха на мира и така навикът сам си изчезна.
Що се отнася до напикаването, аз се напикавах все още когато навърших 5 годинки. Спомням си смътно, на детска градина не съм ходила. Тогава ми направиха някакъв много "сложен" компрес в областта на кръста и по-точно бъбреците, по някаква бабешка рецепта, 1 седмица бях почти в неподвижно състояние, после още 2 седмици никакво излизане от къщи и какво ли още не, просто имам бегли спомени. Е, да чукна на дърво, всичко се оправи и нямам никакви проблеми.



Тема Re: Смучене на палец [re: @]  
Автор ((moon!)) (Духовник)
Публикувано16.09.05 23:56



Смучат си пръстите щото майките им са тъпаци и не им дават биберони.

... Just wipe your own ass and shut your mouth ...


Тема Re: Смучене на палецнови [re: ((moon!))]  
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано17.09.05 13:13



Една моя приятелка и досега, като изпадне в някаква стресова ситуация, се скрива някъде и започва да си смучи палеца на едната ръка, с показалеца на същата си гали носа, а с другата ръка си чопли в косата. Това я успокоявало. Иначе спря да си смучи публично палеца още като бяхме малки. Помня го, защото сме отраснали заедно. Родителите й какво ли не правеха, за да я отучат. Почти съм сигурна, че са й давали биберон, защото на по-малката й сестра даваха, а тя не си е смучила палеца. Сега бабата и дядото и на децата им дават залъгалки и нямат нищо против това.
Майка ми е казвала, че е била против бибероните-залъгалки и не ми е давала, за да спирам да плача и никога не съм си лапала палеца като дете. В това съм 100% сигурна.

Държавата България - невъзможни неща няма!

Редактирано от femina на 17.09.05 13:14.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.