Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:08 22.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Има ли живот след смъртта?нови  
Автор Contestatio ()
Публикувано03.09.05 20:59



Според Вас съществува ли живот след смъртта и ако "да", как си я обяснявате от медицинска гледна точка. Може би някои ще кажат "Тази тема не е за тук", но аз смятам, че всяко нещо, което опира до медицината, би могло да се коментира в този клуб. Чел съм за това как хората в клинична смърт виждат тялото си от страни, как виждат някакви тунели. Това реално ли е според Вас или нормално състояние на мозъка, имайки предвид критичната ситуациа, в който се намира човекът? За мен всичко това е чиста наука, много логично, просто изучаването на тази материя е малко по-трудно.

Редактирано от Contestatio на 03.09.05 21:48.



Тема Re: Има ли живот след смъртта?нови [re: Contestatio]  
Автор Чeтa ()
Публикувано03.09.05 21:59



Не, няма според мен.



Тема Re: Има ли живот след смъртта?нови [re: Contestatio]  
Автор ng (утеснение)
Публикувано03.09.05 22:04



ами в Християнство имаме трима православни лекаря. Там питайте. Защо смятате, че от медицинска гледна точка може да Ви се отговори? Интересува Ви какво става като спре да функционира мозъкът?
По мои наблюдения повечето лекари са набожни.

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...


Тема Re: Има ли живот след смъртта?нови [re: ng]  
Автор Contestatio ()
Публикувано03.09.05 22:08



Само не разбрах защо веднага се намесва религията? Запазването на енергията, генерирана от мозъка приживе и след смъртта за мен не е религия. Защо хората винаги намесват религията, когато не могат да обяснят нещо, а иначе я плюят и отхвърлят? А и в това да вярваш в Бог, няма нищо лошо. Но това е друг въпрос.



Тема Re: Има ли живот след смъртта?нови [re: Contestatio]  
Автор jenaroza (баронеса)
Публикувано04.09.05 00:54



Доказано е, че в мига в който човек умре тялото му става по леко с 11 грама можем да гадаем дали това не е самата душа на човека. А относно живота след смърта аз вярвам в прераждането .

Сега се уча


Тема Re: Има ли живот след смъртта?нови [re: Contestatio]  
Автор Fire walker ()
Публикувано04.09.05 01:51



Медицината се занимава с тялото.След смъртта тялото го няма вече. Следователно медицината не може да се занимава с явления отнасящи се за тогава.

Обаче -да, има живот след смъртта, както и преди раждането.Сериозно.

Mens agitat molem



Тема Re: Има ли живот след смъртта?нови [re: jenaroza]  
Автор Cлaв ()
Публикувано04.09.05 09:45



в един филм твърдяха че бяха 21 грамовете

защо път тези 11 или 21 грама да не са издишаният въздух, например

Като ми се приработи, седам и чекам да ми мине


Тема Re: Има ли живот след смъртта?нови [re: Fire walker]  
Автор Cлaв ()
Публикувано04.09.05 09:48





извинявай за нелепия въпрос, но психиката отнася ли се към тялото?

защото ако не се отнася, следователно, тя не е предмет на медицината....

и ако е така, тия 3 изпита по анатомия, които съм държал в Москва като ученик, съм ги взел без да искам

съвсем сериозно питам

Като ми се приработи, седам и чекам да ми мине


Тема Re: Има ли живот след смъртта?нови [re: Contestatio]  
Автор PRN (ваш приятел)
Публикувано04.09.05 11:00



Ако вярваш в такива неща - има. Ако не вярваш - няма.

Всъщност въпросът ти е доста неправилно зададен. Определено "живот" няма. Дали нещо остава от тебе - сигурно. Само че това не си "ти". Това няма нищо общо с медицината.



Тема Re: Има ли живот след смъртта?нови [re: Cлaв]  
Автор jenaroza (баронеса)
Публикувано04.09.05 13:25



И аз срешнах на места 21 гр а на други 11 гр
Не мисля ,че издишания въздух не е взет под внимание, а и там ставаше въпрос за точния момен на смърта. Или както се казва "Издаде Богу Дух"

Сега се уча



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.