Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:53 02.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Алуминий в козметичните продукти  
АвторБяcнa (Нерегистриран)
Публикувано18.08.05 10:07



Досега не бях обръщала внимание на състава на козметичните продукти, които ползвам, първо защото нямам отношение към химията, така че болшинството от веществата са ми непознати, и второ защото разчитам, че след като нещо се продава, значи преди това е било одобрено от специалисти. Вчера обаче се зачетох в състава на един балсам за тяло, и останах като гръмната, когато прочетох, че съдържа някакво съединение на Алуминия. Погледнах си ролковия дезодорант - и там същото нещо. Доколкото съм чела и гледала по телевизията предавания за Болестта на Алцхаймер, Алуминият е една от причините за това ужасно заболяване. Как е възможно да употребяват Алуминий в масово използвани продукти, при това в такива, които са за ежедневна употреба?
Колкото и да не вярва човек в Световния заговор, като види как от всякъде го тровят, облъчват, обгазяват, зомбират, не може да не си помисли, че всичко се прави НАРОЧНО.
Любопитно ми е да чуя от лекарите тук за вероятността, поетият през годините Алуминий да предизвика Алцхаймер? И възможно ли е проблемите ми с паметта ми напоследък / на 33 г. съм /, да са от това?



Тема Точно така, кажи го на bira_more, [re: Бяcнa]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано18.08.05 10:23



нашият модератор. Рамката на колелото му е от алуминий. Сега разбрах защо като си уговаряме срещи за каране и той все забравя.

А моята рамка си е от класическа стомана, пък на!



Тема Re: Точно така, кажи го на bira_more, [re: pyrx]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано18.08.05 10:28



М да - аз все си мислех че забравям от бирата а то било от алуминия в рамката на колелото :)))))))

Bеer? Mоre?




Тема Re: Алуминий в козметичните продукти [re: Бяcнa]  
Автор stid (непознат )
Публикувано18.08.05 14:48



Rubinat sadarzhapredimno Al2O3, shmirgelat - sashto. Nelepo bi bilo da se tarsi vrazka mezhdu dvete, ot edna strana i spomenatijat sindrom, ot druga.
I ako Na predizvikva tezhki izgarjanija, mozhem li ot tova da zakluchim sashtoto za gotvarskata sol (NaCl)? Ili pak, ako belijat fofor e tvarde toksichen, ottuk sledva li sashtoto za fasfatnite vkluchvanija v kastite ni?

Za sazhelenie tezi ot vida na "Svetovnija zagovor", nazovavajki njakoi tvarde vazhni problemi, syshtevremenno gi maskirat, kato gi pravjat da zvuchat nedostoverno, polozheni v edin nekompetenten i naludnichav kontekst.



Тема Re: Алуминий в козметичните продукти [re: stid]  
Авторanalitika (Нерегистриран)
Публикувано18.08.05 18:08



Naistina, smqta se, che aluminievi suedineniq sa v osnovata na Alzhaimer! No prisustvieto na Al v kozmetichni produkti ne e povod za trevoga, Al ima dori v pastata za zubi Lacalut activ! :-) Kafenceto, koeto se prigotvq v aluminievi kafevarki sustho izvlicha izvestno kolichestvo Al3+, no do sega umreli nqma!!!



Тема Прав си! [re: analitika]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано18.08.05 18:31



Ама за какво говорехме всъщност?



Тема Re: Алуминий в козметичните продукти [re: analitika]  
АвторБяcнa (Нерегистриран)
Публикувано19.08.05 09:32



Някой може да реши да слага и мухоморка в пастата за зъби, и тогава ли трябва да съм спокойна? Това, че Алуминиеви съединения, въпреки че може да предизвикат Алцхаймер, се включват в нещо, което човек ежедневно си слага в устата, доказва, че за парички някои хора минават през трупове без да им мигне окото.
И всеки, който има "наглостта" да пита и се усъмнява, го изкарват луд или го подлагат на присмех.



Тема Алцхаймер [re: Бяcнa]  
Автор Meli (de profundis)
Публикувано19.08.05 12:39



Не вярвам да ти помогна с тези няколко реда, които ще ти напиша, защото ти не търсиш отговори, нито мнения, а вече имаш развит страх и убеждение, че някой се опитва да ти навреди, при това умишлено и търсиш потвърждение на страховете си.

Ти някак си убедена, ча алуминият (и то точно това алуминиево съединение от твоята паста) предизвиква Алцхаймер, аз и някаква част от медицинска общност не сме.

Знаеш ли какво четох за Алцхаймер - че се предизвиква от редовната употреба на босилек като подправка. И беше съвсем сериозно изследване, не някоя драсканица по недостоверен сайт.

Ако ще се страхуваш от всичко, просто не виждам как ще ядеш, ще пиеш и ще дишаш. Въздухът примерно с много по - голяма вероятност може да предизвика увреждания, и то на големи групи хора. Помисли си защо не се говори за това колко вредни са изгорелите газове от колите примерно и че има заговор срещу човечеството от страна на автомобилостроящите компании, а се говори за световен заговор и конспирация и не знам какво още чрез пастата за зъби.

Ти не вярваш в това, че има контрол върху продуктите за масова употреба, тогава примерно, щом има такъв пробив в системата, ми те може да си слагат каквото си искат в пастата за зъби, пък на етикета да пише нещо съвсем друго като съдържание, нали така?

Присмехът не е защото питаш, а защото се страхуваш от призраци. Съгласна съм, не бива да ти се смеят. Ама на, лоши хора, ядат, пият, мият си зъбите,смеят се и не им пука за Алцхаймера. И не са болни от параноя.




Тема Бе то и името Алцхаймер [re: Meli]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано19.08.05 12:47



едно такова страховито - започва с Ал, като Алуминий! А и това Ц да не е от Цинк!? ( в босилека има)



Тема Re: Алцхаймер [re: Meli]  
Автор kate_ (excited)
Публикувано19.08.05 12:55



Това за босилека сериозно ли е наистина?
Ние много го използваме като подправка.

====
No dream is ever just a dream.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.