Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:08 27.09.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Тема Вечни-млечни?????нови  
АвторToothless (Нерегистриран)
Публикувано10.07.05 18:05



Някой може ли да каже нещо за "вечните" млечни зъби? Упорито не искат да падат на възраст над 20 г.!
Става дума за напълно здрави кучешки млечни зъби. Проблемът е естетичен. Много са дребни, а околните зъби са доста по-едри и гледката не е приятна. Иначе са си напълно функционални.
Какво да направя? Във фамилията има и други такива случаи - един дядо ги е сменил чак след 40-те и то след като му ги избили при сбиване...




Тема Ето [re: Toothless]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано10.07.05 18:25



Не съм чувал за такова нещо, но като на доста препатил стоматопациент веднага ми хрумва на първо четене следният трик. Доколкото разбирам естетичен проблем са ти само горните два (долните не се забелязват толкова). След като се държат здраво, то за приемливо ниска цена могат да ти ги пилнат внимателно и да ти шибнат две подходящи коронки. И още 20 години пей сърце. Само недей да се сбиваш.



Тема Re: Вечни-млечни?????нови [re: Toothless]  
Автор aunt Ogg (член)
Публикувано10.07.05 18:35



Може да се изградят с полимер доколкото има място и да изглеждат по-едри.Ако корена си е запазен(ще се разбере на рентгенова снимка) може да се сложат фасети или корони,но няма гаранция колко време ще останат в устата.А постоянните е много малко вероятно да пробият,дори и да "ти избият" млечните.Та не се бий много.



Тема Re: Вечни-млечни?????нови [re: aunt Ogg]  
АвторToothless (Нерегистриран)
Публикувано10.07.05 18:50



Амиии, честно казано, място няма. А и млечните зъбчета идват някак по-назад /сигурно и челюстта все пак ми е пораснала/.
Питам се дали ако се извадят, ще пораснат както трябва и където трябва без да се слагат брекети /доста скъпичко излиза/...
Снимки имам, зародиши отдолу има чудесни и са много добре разположени. Корените са са си здрави и дали изобщо да предприемам нещо без да е нужно от здравословна гледна точка...
От друга страна - гледката никак не ми харесва, а съм момиченце /това решава проблема със сбиванията, нали / (
До сега не съм предприемала нищо защото все си мислех, че по естествен начин ще се сменят зъбките. Те пък не щат и не щат!



Тема Re: Вечни-млечни?????нови [re: Toothless]  
Авторtwiggie (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 02:49



постоянните на тази възраст без ортодонтия и хирургия няма да излязат,най-малкото едва ли има място за тях,тъй като коронките на млечните зъби са по-малки.ако корените на персистиралите ти млечни зъби не са резорбирани,тоест са там,няма проблем да си караш с тях.ако естетиката те смущава за мен най-доброто решение е протезирането с корони.като цяло-случва се,макар и рядко,имал съм пациент,на който на 55 години му поникна 2-ри горен зъб,макар и да беше свръхброен,просто му се беше разрушил оригиналния втори,извадихме го и след 3 седмици другият направо ме смая,но бързо се окопитих и го успокоих че кара второ детство:)



Тема У наше селонови [re: pyrx]  
Автор me* (член)
Публикувано11.07.05 06:29



има един чичка дето никога не си е сменил млечните зъби, а има и един мой набор, който се е родил с две пораснали зъбчета, а ся де!



Тема Re: Вечни-млечни?????нови [re: Toothless]  
Автормъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 12:12



Моите кътници не искаха да падат и ми ги извадиха насилствено и доста болезнено. Но това беше в ученическите ми години. Всъщност извадиха три бр. ок 6-ти клас, за последния избягах. Него ми го извади зъбол. в гимназията и много се смя. Не бил виждал млечен зъб на тази възраст. Новите ми пораснаха съвсем нормално.



Тема Re: Вечни-млечни?????нови [re: Toothless]  
Автор Debora ()
Публикувано12.07.05 14:11



Извади ги и си сложи импланти (поне аз така бих направила сега).
На мен ми ги извадиха и двата кучешки, когато бях на 25 и ми сложиха мост.
По естествен начин не очаквай да се сменят!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.