Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:37 28.09.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Тема Въпрос за хормонинови  
Авторhelp (Нерегистриран)
Публикувано30.06.05 11:57



Здравейте,
някой от вас знае ли на какво би могло да се дължи повишено ниво на тестостерон, андростендион и DHEA-S - последният е три пъти над нормата- при жена.
МНОГО ви благодаря



Тема Re: Въпрос за хормонинови [re: help]  
Автор sana (новак)
Публикувано01.07.05 13:41



При мен също са повишени нивата на андростендиона и DHEA-S доста над нормата. Лекувах се с Преднизолон. Ако някой има повече инфо за тези хормони, моля да сподели.



Тема DHEA-S и Тестостерон [re: help]  
Автор мeчичe (от гориче)
Публикувано02.07.05 14:38



Повишението точно на DHEA-S е един от показателите при поликистозни яйчници.Съветвам те да се консултираш с ендокринолог без да го отлагаш.А повишеният тестостерон се проявява с повишено окосмяване и също е тревожен симптом.



Тема Re: DHEA-S и Тестостероннови [re: мeчичe]  
Авторhelp (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 16:13



аз все още продължава с изследванията, но като получа повече инфо, ще пиша.
DHEA-S при последния тест беше два пъти над нормата. изследвах и хормон ACTH, който се отделя от хипофизата и отговаря за надбъбречните жлези - той също е 2 пъти по висок.
А иначе нямам абсолютно никакви външни белези - би трябвало да съм пълна, с окосмяване, акне и др., а при мен изобщо няма такива прояви. Продължава да се изследвам и ще ви пиша какво има.
В момента се лекувам при доцент Андреева, тя приема в Бодимед и съм много доволна.



Тема Re: DHEA-S и Тестостероннови [re: мeчичe]  
Авторhelp (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 16:23



аз забравих да напиша, че нямам поликистозни яйчници... въобще е някаква старшна каша, направо съжалих, че си направих тия изследвания.
мерси много за отговра.



Тема Re: DHEA-S и Тестостероннови [re: help]  
Автор мeчичe (от гориче)
Публикувано05.07.05 16:58



Желая ти късмет!И успешно лечение!



Тема Re: DHEA-S и Тестостероннови [re: мeчичe]  
Авторhelp (Нерегистриран)
Публикувано06.07.05 11:51



много ти благодаря. днес следобяд съм на лекар и после ще пиша, ако има нещо важно, щом и ти си с висок ДХЕА-С.
на теб също късмет и здраве!



Тема Re: до sanaнови [re: sana]  
Авторhelp (Нерегистриран)
Публикувано07.07.05 16:37



здравей отново,

на мен ми откриха високо ниво на хормон АСТН. и също ми предписаха Преднизолон Ф. Искам да те попитам - ти напълня ли от него????
иначе, отсега започвам лечението и нещо не ми е много ясно, ама ще пиша пак какво става.

мерси за подкрепата и успех



Тема Re: до sanaнови [re: help]  
Автор sana (новак)
Публикувано07.07.05 18:33



Здрасти!
Аз пих Преднизолон 3 месеца по 1+1/2 сутрин и вечер. Нямах странични ефекти и не напълнях от лекарството. За колко време и по каква схема ти е предписан Преднизолона?
Успех и на теб!!!



Тема Re: до sanaнови [re: sana]  
Авторhelp (Нерегистриран)
Публикувано08.07.05 16:05



здравей отново,

много мерси за отговора. аз май ти написах вчера, че ми откриха висок АКТН от хипофизата, а от години имам пролактином, така че сега започнах да пия парлодел. а АКТН, ако правилно разбрах, стимулира надбъбречните жлези, поради което са ми покачени хормоните и там. Та, предписаха ми преднизолон Ф по половин таблета всяка вечер.
Цялата работа е, че искаме да си имаме бебе, ама не става.... Дано вече да се нормализират тия хормони, че аман.
благодаря ти пак и много здраве ти желая.
ако ми открият още нещо интересно, ще ти пиша пак.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.