Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:17 28.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема едра шарканови  
Автор Бизи (член)
Публикувано21.06.05 10:58



какви са действията на личния ми лекар след установяване на едра шарка.
Има ли някаква карнтина и какво предприема ХЕИ за това.
и.... какво ще стане, ако не отида при личния си лекар..


Редактирано от Бизи на 21.06.05 10:59.



Тема Каква едра шарка!?нови [re: Бизи]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано21.06.05 11:09



Variola vera. Четох някъде, че вече е изчезнала. Да не е станала грешка?



Тема Re: Каква едра шарка!?нови [re: pyrx]  
Автор Бизи (член)
Публикувано21.06.05 11:14



не зная колко е изчезнала и кой го е решил...
едри пъпки, които след време започват да сълзят, температура..
това какво е?!



Тема споко!нови [re: pyrx]  
Автор kate_ (лястовица)
Публикувано21.06.05 11:17



бабите викат едра шарка на варицелата, а дребна - на морбилито.



Тема Re: едра шарканови [re: Бизи]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано21.06.05 11:23



Ми ако е едра шарка - има специална награда за всеки който открие едра шарка.

Bеer? Mоre?




Тема Re: едра шарканови [re: bira_more]  
Автор Бизи (член)
Публикувано21.06.05 11:40



тииии....шегуваш ли се????
Кво значи това...
за лов на вещици ли ми гонориш???
Аз сериозно се притеснявам



Тема Re: едра шарканови [re: Бизи]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано21.06.05 11:43



А ми съвсем сериозно казвам че всеки който успее да открие случай на едра шарка - ще спечели награда.
В момента едра шарка в "див" вид няма. Има я само по лабораториите.

Bеer? Mоre?




Тема Re: едра шарканови [re: Бизи]  
Автормъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 12:04



След като лекарите се ебават, отговарям като майка. Едно време задължително викаш лекаря вкъщи защото иначе ще заразиш цялата поликлиника. Сега не знам как е. Има карантина не знам точно колко. Не е лошо да ти дадат нещо за мазане на пъпките. Когато аз гледах деца нямаше такива екстри, но сега знам от приятелки, че има. Не знам как ще се справите с изпита, също като майка знам, че този изпит е по-важен от кандидатстудентския, защото там може да опиташ пак, а след 7 клас - край. Забиваш в някое тъпо у-ще.



Тема Споко! Виж тук.нови [re: Бизи]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано21.06.05 12:26



(на английски вариолата се казва smallpox). Там пише, че последният документиран случай е бил в Сомалия през 1977. Иначе живи вируси се пазят в няколко строго охранявани лаборатории за експерименти и за евентуално производство на ваксина.

А тези лекари дето ти казват така лековато "едра шарка" би трябвало да знаят, че още докато произнасят това последно "а", трябва да грабнат телефонната слушалка и да се обадят направо на министъра на здравеопазването. И ако той примерно се е заключил в кабинета си и придремва и не вдига телефона, то лекарят диагностицирал едрата шарка е длъжен на бегом да изприпка до министерството и да му изкърти вратата с шут, ако трябва. А пък министърът от своя страна да уведоми моментално Световната Здравна Организация и след още 5 мин. всички медии по света ще гръмнат "В България има случай на едра шарка!".

Я ги питай как е точно диагнозата на латински. Това си е случай от типичните детски шарки, с по-големи пъпки и лекуваш-нелекуваш си минават за няколко дена.

Редактирано от pyrx на 21.06.05 12:33.



Тема Re: Споко! Виж тук.нови [re: pyrx]  
Автор Бизи (член)
Публикувано21.06.05 12:43



склонна съм да се успокоя до някъде..
притесненията ми идват от там, че нямам елементарна представа от това какви са симптомите и начина на протичане на различните видове шарки...
Благодаря Ви за отговора... интересно, защо никой вече не предприема мерки за ограничаване на заболяването... Дъщеря ми я пипна от дете в училище.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.