Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:05 28.09.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Нощно напикаване при децанови  
АвторCapa (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 16:57



Дъщеря ми е на 12 години. Продължава да се напикава през нощта. Оше когато беше на 5-6 г. я водихме на преглед. Изследванията, ренгеновата снимка и ехографията не показаха отклонеия. Според лекарите не е и на психична основа. Мнението беше, че до няколко години ще се оправи. Мина доста време, а положителен резултат няма. От три години водя календар. Имало е "светли периоди" от седмици до месец, но после пак. Не намирам нещо отличително в поведението или състоянието й през това време, на което да се дължат тези временни прекъсвания. Не сме прилагали лечение с медикаменти или билки.



Тема Re: Нощно напикаване при децанови [re: Capa]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано21.06.05 18:35



Аз пък трърдя, че е на психична основа детето 100% сънува, че е в тоалетната и тогава става"белята", я я попитай............



Тема Re: Нощно напикаване при децанови [re: kem.kem.]  
АвторCapa (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 19:03



Не сънува, че й се пиша, не го усеща и дори не се събужда след това. Някои ми казват, че след първия мензис ще се оправи.



Тема Re: Нощно напикаване при децанови [re: Capa]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано21.06.05 19:25



Аха, както си мислех.
Детето спи дълбоко и позивите за уриниране не успяват да го разбудят напълно.
Ми, има една тактика...............започвай да я будиш принудително 3,4 часа след заспиването, ако трябва с гърне, само че много внимателно, не я стресирай, така, нали си майка, знаеш, мъркай и като котка, за да се събуди и да се изпишка.
Освен това, никога не коментирай напикаването и в нейно присъствие. Никога не мърмори и не я обвинявай. Много е важно да не се чувства виновна.
Ако предприемеш правилна тактика на толеранс и повече внимание, ще се оправи. Не знам кво ти казват другите, ама аз съм сигурен, че реакцията напикаване, щом се изключат физиологични увреждания\само3% от всички нощни "пикльовци\, е на психическа основа, от което не следва разбира се, че хлапетата имат психически отклонения, а просто едно т.н. затормрзяване на позивите за уриниране................Опитай, ще се увериш.....



Тема Re: Нощно напикаване при децанови [re: kem.kem.]  
АвторCapa (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 19:44



Добре си го казал. Няма проблем да я будим, дори сме го правили понякога и детето с готовност се отзовава да отиде до тоалетната и после пак си заспива. Може би си прав да започнем всяка нощ да я будим за да се изпишка. Мислила съм си обаче дали няма да й остане някакъв рефлекс за нощно уриниране и за в бъдеще.



Тема Re: Нощно напикаване при децанови [re: Capa]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано21.06.05 20:01



Няма нищо да и стане, нито ще и остане...............

Като мине време, всичко ще се нормализира и ще започне да се буди сама, знаеш ли колко такива деца ми водят родителите и настояват за медикамент, след като е толкова лесно, просто да променят малко поведението си и да го будят много внимателно детенцето, да не го упрекват, даже и да се подмокри.
Като я будите не се напишква, нали?



Тема Re: Нощно напикаване при децанови [re: kem.kem.]  
АвторCapa (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 20:49



Да, наистина, като я събудим /обикновено към 1 часа/ после не се напишква през остатъка от нощта. Казваш обаче, че след време ще свикне да се буди сама, точно това ме притеснява и не искам да се превръща в рефлекс - защо трябва да свиква да пиша през нощта - неволно или контролирано . Това според мен не е нормално.



Тема Re: Нощно напикаване при децанови [re: Capa]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано21.06.05 21:16



Ще свикне да пиша през нощта, защото явно ще го прави така или иначе на този етап, все пак е по добре в тоалетната, отколкото в леглото.
Като израсте малко, ще може вече да контролира ставането през нощта и пробуждането, само, когато наистина има позив.
Е, хайде сега.............и аз ставам около три часа понякога, ама не съм ненормален........
Не ми е рефлекс, ако искам да спра навика да ме буди позив е достатъчно да спра лоченето на течности след 19 часа.
При децата се препоръчва след 17, щото аз си лягам около 24.
Може и така, но тя още не разбира, за да си наложи сама това ограничение.
И въпреки това, ако и спрете течностите както казах, първите две седмици, пак ще е необходимо да я будите.



Тема Re: Нощно напикаване при децанови [re: kem.kem.]  
АвторCapa (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 21:35



ОК, мисля че ме убеди. Ще пробваме и това. И ..... благодаря за разговора.



Тема Re: Нощно напикаване при децанови [re: Capa]  
Автор esti (invisible)
Публикувано21.06.05 22:14



Изледвахте ли адиоритичния хормон? Само рентген и ехо ли сте правили?
Търси специалисти - има още много изследвания, които могат да се направят, за да открият проблема.

Когато вдигаш детето посред нощ да пишка, всъщност си спестяваш прането на чаршафите и нищо повече, защото след като тя сама не се събужда от това, че и се ходи до тоалетната, може да се каже, че това пак си е напишкване...

И с ограничаването на течностите също не съм съгласна - ако отделителната система си функционира нормално, колкото и течности да изпиеш вечер, няма да има проблем......само леко недоспиване от това, че ще станеш 2-3 пъти :-)

Моето мнение е - търси специалист и направете всички възможни изследвания!
Остави ги тези психо моменти....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.