Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:11 30.04.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Утайка в жлъчката?нови  
АвторHиa (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 05:04



Имам спешен върос, моля за лекарско мнение!
Баща ми има напоследък болки в стомаха.. преди 7 месеца му правиха гастроскопия и не намериха нищо, след това няколко пъти му правиха ултразвук и пак нищо не откриха. Сега обаче много го заболя и пак му направиха ултразвук и казаха, че има утайка в жлъчката (като само преди 2 седмици със същото изледване нищо не бяха открили).

Та казват му, че не е страшно и хората си живеят с това, но понеже него го боли трябвало да му отстранят жлъчката. Въпросът ми е има ли начин да се избегне това? И изобщо колко е сериозно положението?

П.П. Болката е под ребрата през корема.



Тема Re: Утайка в жлъчката?нови [re: Hиa]  
Автор dr.mike ()
Публикувано08.06.05 17:43



Вероятно жлъчката е възпалена и има нужда от диетка и лекарства. Колкото до ултразвука, много гледат, но не всички виждат, така че няма нищо чудно. Отидете при добър гастроентеролог и всичко ще е ок



Тема Re: Утайка в жлъчката?нови [re: dr.mike]  
АвторHиa (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 18:26



А защо му казват тогава, че пак искат да го оперират...
Някаква идея какво трябва и какво не трябва да се яде в такива случаи?



Тема Re: Утайка в жлъчката?нови [re: Hиa]  
АвторДokи (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 18:50



"Болката е под ребрата и през корема"Това значи ли и в ляво и дясно под ребрата ?Всъщност къде е болката и непрекъсната или на пристъпи?Подуване на корема?Газове?Болката е по силна след нахранване или на гладно?



Тема Re: Утайка в жлъчката?нови [re: Дokи]  
АвторHиa (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 19:28



Болката е рязка (на пристъпи) започва от дясно под ребрата и преминава наляво през горната част на корема. Няма други оплаквания. И вече му поставиха диагнозата, че е утайка в жлъчката.

А аз се разрових из интернет и намерих, че това се получава понякога (както в неговия случай) след операция на корема, заради гладуването което се налага след операцията. И той гладува бая време и затова се е получило. Въпросът ми е с какви лекарства и диета да избегнем операцията?



Тема Re: Утайка в жлъчката?нови [re: Дokи]  
Авторgjlen (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 21:08



Прощавай Доки, ма аз съм с подут и твърд корем\стомах, какво ще да е това?



Тема Re: Утайка в жлъчката?нови [re: Hиa]  
Автор doktorka (pak sym az)
Публикувано09.06.05 00:57



правилно са ти обяснили.
Операцията е обикновено лапароскопска.
Разбира се има рискове..
Разбира се ,ако го боли ,той да си вземе решение дали да оперират...
Диета?
без мазно,без пържено,без пикантно...



Тема Re: Утайка в жлъчката?нови [re: doktorka]  
АвторHиa (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 01:01



Казаха ми "лекарство", което действало, смес от зехтин, ракия (1 лъжичка) и лимонов сок???

От друго място пък ми казаха в никакъв случай алкохол да не се приема, защо така?

И какви са точно рисковете от операцията? Кажете моля!
Мерси!



Тема Re: Утайка в жлъчката?нови [re: Hиa]  
Автор Debora ()
Публикувано09.06.05 06:50



Бих те посъветвала да слушате какво ви казва лекаря, ако му нямате доверие сменето го, но го слушайте следващият, а не да вярвате и пробвате всякакви рецепти от фолклора, включително и лечебно гладуване, че и него ще ти предложат!
За алкохол чак пък никакъв мисля че е малко пресилено, все си мисля че по чашка веднъж, два пъти седмично няма да му стане нищо (освен ако не прави връзка с кризите и приемането на алкохол преди тях).

Рисковете са като при всяка друга операция.
Никой доктор не може да гарантира, че упойката ще "хване" или че ще се "събудиш" след нея, но пък и двете се срещат много, много нарядко.
Според мен отстраняването чрез лапароскопия изобщо не е тежка операция.
Говоря за самата операция, мисля че след нея става по-сложно.
В БГ пият лекарства, пазят диети и т.н и т.н. В Щатите казват никаква диета, никакви лекарства ...



Тема Re: Утайка в жлъчката? [re: Hиa]  
Автор Debora ()
Публикувано09.06.05 07:05



Правилно ли разбирам, че е започнал да получава тези болки след проведено гладуване (чай и плодове?)?
Преди боляло ли го е там?
Преди да тръгне да се оперира да изключи гастрит и проблеми с черен дроб.
Сутрин след ставане има ли болки в горнатя дясна половина на корема?
Колкото до поставената диагноза ще ти кажа, че всяка една е предпоследна - няма да си изреждам моите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.