Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:06 28.04.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема вадене на мъдрецнови  
АвторMetodia (Нерегистриран)
Публикувано04.06.05 20:36



Здравейте!
Преди седмица ме замъчи болка в зъбите/челюстта от цялата дясна страна, направих снимки, оказаха се два мъдреца, единият от които расте вътре във венеца накриво, а другият върви направо, но няма място на челюстта, където да пробие. Болките се увеличават и май вървим към вадене :( Ваден ми е друг мъдрец, та преживяването горе-долу ми е ясно, също така ми е ясно, че трябва да се вадят поетапно и хирург да прецени кой създава по-голям проблем, въпросът ми е как вървят цените за подобна интервенция на изцяло частен прием - не знам дали Здравната каса покрива нещо такова и, като гледам как се справя, май не искам и да знам...

Мерси много!



Тема Re: вадене на мъдрецнови [re: Metodia]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано04.06.05 23:21



Нормално е 80 кинта.

Възнамерявам да живея вечно...и засега успявам


Тема Re: вадене на мъдрецнови [re: Metodia]  
Автор lnsight (фина)
Публикувано04.06.05 23:44



Здравей,

При теб явно няма да е обичайно вадене, а ще бъде операция, защото мъдреците са още във венеца и не са пробили. Т.е. ще се наложи венецът да се цепи, няма друг начин. Значи, Касата незнайно защо няма клинична пътека за подобна интервенция. А цените за подобни мъдреци вървят от 50 - 400 лв за зъб, приятни цени. Моят съвет към теб е да се обърнеш към клиника по лицево-челюстна хирургия, там обикновено са най-добрите стоматолози-хирурзи, които се занимават с доста сложни операции и можеш да си спокойна, че си в добри ръце. Освен това, миналата година, когато ми се наложи да ми вадят зъб с положение точно като това на твоите зъбки, ми беше написана друга диагноза, за която касата покрива част от операцията и на практика платих само 13 лв за упойката (при мен беше с пълна упойка). Съветвам те да потърсиш консултация именно в лицево-челюстна хирургия или да погледнеш в сайта на НЗОК списъка с хирурзите, които работят с касата и след това да говориш с тях. По принцип има доста съвестни хора, които не са печалбари, важното е да потърсиш добре, ако не искаш да плащаш баснословни суми. Успех!

"Най-изящното у човека е душата."






Тема Re: вадене на мъдрецнови [re: lnsight]  
АвторMetodia (Нерегистриран)
Публикувано05.06.05 00:20



Благодаря на всички за изразените мнения!



Тема 150 лв,нормално [re: Metodia]  
Автор !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (НаКойМуПука?!?!)
Публикувано05.06.05 14:18



при проф.Угринов,за да е всичко тип=топ,както се казва.Ясно е,че при теб ще е ретиниране, ще има рязане на челюстта може би млако,щом хирург ще го прави.Не рекламирам въпросния лекар,просто всички тук знаят,че през октомври м.г. имах такава операция и бях писал много по темата. Всички ми казваха,че е съвсем рутинно,но аз не вярвах.Е, практически не ми дадоха и болнични даже

knock out yourself


Тема Re: вадене на мъдрецнови [re: Metodia]  
АвторБAPATOЧKA (Нерегистриран)
Публикувано05.06.05 15:20



Здравей...давам скромното си мнение на специализиращ орална хирургия стоматолог. най често когато расте накриво един мъдрец, се налага да се среже венецът и да се отнеме част от костта, за да се направи място за екстракция на зъба (след което естествено се зашива, после около сседмица не се чус=встваш много човек и в края на краищата след месец забравяш за преживяването). Та- директно ан вАпроса - нормално такава манипулация струва 80-100 лева ( разбира се има и много по-скъпи места, но говорим за обикновеното). тези неща се правят рутинно и от гледна точка на опериращия не е необичайна операциа. За пациента разбира се е друго .:))Засега - това е от мен. успехи :)



Тема Re: вадене на мъдрецнови [re: БAPATOЧKA]  
Автор lady_11 ()
Публикувано05.06.05 20:22



Бараточка, на мене това нещо са ми го правили два пъти в съвсем обикновен стоматологичен кабинет, но стоматолога имаше специализация хирург. Вярно не е приятно, но пък не е и болка за умиране. Цените, които споменаваш са съвсем нормални.
Лично на мене ми беше по трудно по седмица да пия и храня /доколкото е възможно/ през сламка.

Успех на пинащата!!!!



Тема Re: вадене на мъдрецнови [re: Metodia]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано06.06.05 11:27



Би трябвало да е около 30 лв. с упойката

Bеer? Mоre?




Тема Re: вадене на мъдрецнови [re: bira_more]  
АвторБAPATOЧKA (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 11:55



ХАХахахахаха...а защо не стоматологът да плаща за причинените неудобства?



Тема Re: вадене на мъдрецнови [re: БAPATOЧKA]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано07.06.05 17:15



М е прочетох и другите мнения.
Е на мен ми вадиха кофти забит мъдрец по комунистическо.
Е беше безплатно.
След това ми вадиха мъдрец, ама си беше изкласил, и беше отдавна (я 2000 я 1998 година - непомня) - та втория случай заедно с упойката ми струваше 30 кинта. А доктора извади зъба за 30 секунди. Мамка му - що не станах зъбар - за 30 секунди - 30 кинта. Е те това се казва ефективност. Разбира се човека най-културно ми предложи ако искам да ми вади зъба и 30 минути или 2 часа.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.