Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:01 17.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Въпрос за кръвно-груповите анализи и експертизи!нови  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано07.05.05 12:51



Така, до сега винаги съм смятала, че кръвно-груповия анализ и експертизата, която се прави на него не е надеждна. Преди няколко дни обаче си взех едно книжле съдебни експертизи и едва ли не се мъчат да ме убедят, че тази експертиза е почти толкова надеждна, колкото е и ДНК анализа. Е да ама не! На мен поне не ми се вярва. Идеята ми е, че от кръвно-груповия анализ не може да се направи обосновано предположение, че лицето Х е баща на лицето У, аз поне така си мисля. Еле когато бащата е с често срещана кръвна група.



Тема Re: Въпрос за кръвно-груповите анализи и експертизи!нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор PRN (ваш приятел)
Публикувано07.05.05 13:42



За сметка на това ПОНЯКОГА може много лесно да докаже, че лицето Х не е баща на лицето У.



Тема Re: Въпрос за кръвно-груповите анализи и експертизи!нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Catalizator (академик)
Публикувано07.05.05 13:43



Доколкото съм разбрал въпроса и доколкото имам юридически и биологически познания, бих казал, че може да се отрече бащинство, но зависи от конкретния случай. А да се докаже - и комшията може да има същата кръвна група като съпруга...

May God have mercy upon my enemies, because I won't.


Тема Re: Въпрос за кръвно-груповите анализи и експертизи! [re: Catalizator]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано07.05.05 13:50



Добре де, нали в крайна сметка идеята е да се защити интересът на детето..............



Тема Re: Въпрос за кръвно-груповите анализи и експертизи! [re: kem.kem.]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано07.05.05 14:10



Така е, но и бащата има също интерес да знае дали това дете е негово. А все пак аз защитавам и интереса на доверителя си. Та може ли по съществото на въпроса да коментираме. Моите възражения биха били, че това не е надежден метод, както и че кръвната група на бащата е често срещана и всяко друго лице от мъжки пол със същата кръвна група би могъл да бъде баща на детето.



Тема Re: Въпрос за кръвно-груповите анализи и експертизи! [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Catalizator (академик)
Публикувано07.05.05 14:20



Моите възражения биха били, че това не е надежден метод, както и че кръвната група на бащата е често срещана и всяко друго лице от мъжки пол със същата кръвна група би могъл да бъде баща на детето.

Правилно.
Но много странно ми се вижда, че изобщо някой е тръгнал да доказва бащинство по този начин.

May God have mercy upon my enemies, because I won't.


Тема Re: Въпрос за кръвно-груповите анализи и експертизи! [re: Catalizator]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано07.05.05 15:00



Ми иска е срещу нас, за установяване на произход. Аз принципно, като установявам такъв направо искам ДНК експертиза и без това при спечелване на делото ответника трябва да възстанови разноските и се вади изпълнителен лист. Така или иначе в случая ми е удобно, че колегите явно нямат опит в тези производства и има вероятност да загубят поне на първа инстанция делото – ако не поискат след тази експертиза нова, на базата на ДНК анализа.
Идеята ми беше дали съм права, че това чудо наречено "Съдебни експертизи" направо ме изплаши...



Тема Re: Въпрос за кръвно-груповите анализи и експертизи! [re: Cтpeйнджъp]  
Автор nalle (от скоро)
Публикувано07.05.05 17:28



PRN е прав - с кръвно-групов анализ може да се изключи бащинство, но не и да се докаже. Кой е писал тая книжка?



Тема Re: Въпрос за кръвно-груповите анализи и експертизи! [re: Cтpeйнджъp]  
Автор PRN (ваш приятел)
Публикувано07.05.05 23:44



Само да добавя, че освен "АВ0" има поне още десетина различни серологични групи и ако АВО групата да е много честа, някой от другите може да не е. И всяка една от другите групи може да изключи бащинство, какво и АВО. Потвърждаването на бащинство е сложна и деликатна работа и иска ДНК анализ.



Тема Re: Въпрос за кръвно-груповите анализи и експертизи! [re: Cтpeйнджъp]  
Автор spock ('лапе)
Публикувано08.05.05 10:06



Кръвно-груповия анализ е 100% надежден. Отдавна вече не се използва само система АВО, а заедно с нея още десетина кръвногрупови системи. На практика е точна колкото и ДНК-анализ, но е по-евтина.

С добра дума и пистолет може да се постигне много повече, отколкото само с добра дума.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.