Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:52 21.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Боли ме, чак ми се плаче!!!нови  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано03.05.05 08:52



Имам някаква странна болежка, която се появи изведнъж. Значи след Великден и здравото юркане по месене на козунаци и чистене ме заболяха колената, болката обаче се разнесе и от колената на долу, а вечер и нагоре. Направо ми се плаче от болка около 00:00 – 01:00 ч. Преди това, през деня е поносима. Място не мога да си намеря вече, пих Парацетамол, но той ме отпуска за 2 часа и накрая взех Аулин. Само, че това зобене с Аулин не може да продължава, и си мислех какво ли е подходящото кремче за мазане, та туко виж ми минало от него. Идеи?



Тема Re: Боли ме, чак ми се плаче!!!нови [re: Cтpeйнджъp]  
АвторФифи (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 09:52



Може да не е точно от търчането и месенето на козунаци Най-добре отиди на лекар. Или пробвай да мажеш с Фелоран или Фастум гел.



Тема Re: Боли ме, чак ми се плаче!!!нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано03.05.05 10:43



Опитай със споменатите мазила.
А междувременно няколко въпроса:
Имаш ли разширени вени?
Имаш ли някакви болки по нагоре - например в областта на таза или кръста?
Може би наистина е добра идея да отидеш на лекар - ортопед, и ако той не ти открие нищо - физиотерапия

Bеer? Mоre?




Тема Re: Боли ме, чак ми се плаче!!!нови [re: bira_more]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано03.05.05 11:21



Ми Бире, нямам разширени вени, не ме боли кръст! Общо взето чудя се какво ми стана, първия ден много ме боляха петите... и почвам да си мисля дали болката ми не се дължи на обстоятелството, че не съм на високи токчета вече няколко дни, а си ходя босичка из къщи.... Уф-ф-ф, ще пробвам с мазилата, макар че по мнение на свекито, която е фармацевт не е хубаво да се мажа ей така, без лекарско предписание... Лошото е, че за лекар ще имам време чак след следващите празници.



Тема Re: Боли ме, чак ми се плаче!!!нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано03.05.05 11:27



Може да се окаже именно промяната на обувките.
В смисъл имаш различна позиция на глезена и от там се променят много неща - вкл кои мускулни групи се натоварват.
Масаж на глеени и подбедрица помагат ли?
Опитвай колкото можеш когато можеш да си държиш краката по на високо.
То ясно в работата няма да стане, че ще развалиш трудовата дисциплина ама....

Bеer? Mоre?




Тема Re: Боли ме, чак ми се плаче!!!нови [re: bira_more]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано03.05.05 11:31



Ми де да знам, май ме облекчава масажа, ама нали е краткотраен и ефекта бързо се губи. Като ги свия ме боли повече, като си опъна крачетата малко ме отпуска и по-добре се чувствам. Взема да се кача пак на кокилите, и може да ми минат болежките!



Тема Re: Боли ме, чак ми се плаче!!!нови [re: Cтpeйнджъp]  
Авторtv@doctor.com (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 13:07



Или опитай с иглотерапия, или с физиотерапия, или с обезболяващ крем. Средствата са подредени по ефективност.



Тема Re: Боли ме, чак ми се плаче!!!нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано03.05.05 13:20



Ще си купиш за в къщи чехлички на "Биркен щок"...................

Тези дето ги рекламира Хайди Клум.............скъпички са, но ще ги носиш доста години и ще подтичкваш у дома, без да те болят крачетата, със сигурност................

Обикновените домашни пантофи, не са подходящи за стъпала привикнали с високия ток.........................

Даже такова "слизане" от висок ток на равни подметки за по продължителен период от време, може да предизвика "сриване" на някой от сводовете на стъпалото..........



Тема Re: Боли ме, чак ми се плаче!!!нови [re: Cтpeйнджъp]  
АвторMoниT (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 14:02



Аз пък, противно на всички останали мнения ще ти кажа, че трябва веднага да отидеш на лекар! Възможно е това да е нищо (болка от преумора), обаче ако не е? Всяка болка е симптом на нещо, което е добре да се изясни. Още веднъж ти препоръчвам да отидеш на лекар, но за да се чувстваш по-добре би могла да използваш диклофенак дуо. Това е противовъзпалително средство което има бързо и продължително действие. Аз (по-скоро съпугът ми) е много доволен от него (той е с подагра). Тази болка, която описваш едва ли ще се повлияе от парацетамол.
Последно - иди на лекар веднага, а не след следващите празници!



Тема Re: Боли ме, чак ми се плаче!!!нови [re: kem.kem.]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано03.05.05 21:51



Абсолютно, днес цял ден съм с "дългите крака" и съм екстра! Не ме боли, пу-пу-пу...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.