Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:49 27.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема антибиотици - докога???нови  
Автор yanita_ (пак аз)
Публикувано25.04.05 12:07



дъщеря ми навърши три години този месец. от началото на зимата е почти непрекъснато болна. с малки изключения, схемата е следната: хрема, кашлица, висока температура, симптоматично лечение за няколко дни и антибиотик. след седмица на антибиотик детенце изглежда здраво и само десетина дни по-късно всичко започва отначало. на 10 април приключи с поредния клацид. изглеждаше здрава. от петък (22 април) е с висока температура и силна дълбока кашлица на пристъпи, има и хрема. дежурен лекар (защото явно не трябваше да отлагаме прегледа) предписа амоксиклав. защо ли ми се струва, че знам как ще се развият събитията в следващите две седмици - прехвърляне от баба на баба (може да ме уволнят, ако реша да отсъствам от работа без самата аз да съм тежко и заразно болна), подобряване на общото състояние, спиране на лекарствата, няколко "добри" дни и нова кашлица с нов антибиотик!
струва ми се, че има нещо сбъркано в цялата история! като че ли не лекуваме каквото трябва. какви изследвания могат да подскажат защо детенце боледува толкова много, още повече, че не пропускаме разни витамини, добра храна и уж засилващи имунитета добавки? кръвната картина обикновено показва завишени левкоцити, т.е. наличие на възпалителен процес, ама то това отдалече се вижда. рентген на бял дроб? изследване на гърлен и/или носен секрет?

моля ви, насочете ме към нещо, което да ни помогне да се измъкнем от този ужас!



Тема Re: антибиотици - докога??? [re: yanita_]  
Авторmaikata (Нерегистриран)
Публикувано25.04.05 12:56



sina mi sasto kato tvoito dete bese neprekasnato bolen i neprekasnato bolen ima3ta slivica prorasnala v nosoglatkata.edinstvenoto razresenie na problema e otstranavane na 3tata slivica.povarvai mi



Тема Re: антибиотици - докога???нови [re: yanita_]  
Автор Bety 123 (минаващ)
Публикувано25.04.05 15:29



Здравей, да ти споделя моят опит! Синът ми, в момента на 4 г, беше така поминалата зима. През седмица висока Т, кашлица, хрема. Въртяхме се в затворен кръг! Антибиотик след антибиотик! Накрая накарах педиатърката да му вземе гърлен секрет, даже май и от носа му вземаха. Едновременно и антибиограма му направиха, да се види към кой антибиотик е резистентен! Видя се, че има някаква бактерия зеседнала.Лекувах ме се, вече не помня точно с кой антибиотик. Чак на третия гърлен секрет се видя, че сме победили упоритата бактерия!
Успех, и дано детенце се излекува барзо...



Тема Re: антибиотици - докога???нови [re: yanita_]  
Авторirina (Нерегистриран)
Публикувано25.04.05 18:55



Az prezhivjah syshtija uzhas s mojata dyshterja,beshe na 3 god. pediatr ispisva za nastinka Amopen, za cjal zhivot shte zapomnja tozi antibiotik,deteto pravi alergichna reakcija i ot togava,kato izlekuvah alergijata,kazah : ne ,ne mozhe taka ,ne moga da trovja deteto si,togava edna zhena me zapozna s firma Neways,dadoh na deteto si bilkov imunostimulator,kazva se VMM,i ot togava,a dyshterja mi e veche 5 klas antibiotik ne davam,ima nachini deteto da ti e zdravo i bez antibiotik,davam VMM profilaktichno 2 pyti godishno,prolet,esen.
Ako iskash poveche inf.pishi : irinak@mail.bg ili vmm.hit.bg
Pisha mnogo, zashtoto ne moga da nabljudavam spokojno, kak za edna nastinka masovo se ispisvat antibiotici.



Тема Re: антибиотици - докога???нови [re: yanita_]  
Автор Catalizator (академик)
Публикувано26.04.05 00:52



Това е защото нашите лекари са велики и всичко знаят. Естествено и в предписването на антибиотици са много компетентни. АРРРРРРРРРГХХХХХХХХХ

May God have mercy upon my enemies, because I won't.


Тема Re: антибиотици - докога???нови [re: irina]  
Автор yanita_ (пак аз)
Публикувано26.04.05 09:54



извинявай, нямам нищо лично против теб, нито съм запозната с конкретния имуностимулатор, но не мога да не кажа две неща:

1. всеки имуностимулатор, витамин, мехлем или отвара си има кой да го похвали без обаче да може да се каже, кой от всичките е най-добър. на детенце съм давала имуностимулатор с друго име, похвален от други хора, може и да е действал, но фактът е, че вече няколко месеца сме зациклили на болест - антибиотик - краткотрайно оздравяване - ново разболяване. това е съпътствано от порядъчна доза витамини и хранителни добавки.

2. не ми прилича на настинка състояние, при което високата температура е съпътствана от тежки пристъпи на кашлица, завършващи с изкарване на шепа храчки (простете натурализма)., та може би антибиотикът е оправдано лечение, но не знам дали е точното и достатъчно такова.

с други думи, нямям нищо против имуностимулаторите, но при положение, че знам точно каква е причината детето ми е да е постоянно болно и точно по какъв механизъм конкретният стимулатор ще реши проблема.



Тема Re: антибиотици - докога???нови [re: yanita_]  
Автор Bety 123 (минаващ)
Публикувано26.04.05 10:09



Аз пак ще се намеся...В твоят случай, на този етап, имуностимулаторът няма да оправи нещата. Ако детето има бактериална инфекция, антибиотикът е задължителен, особено ако е съпроводена и със висока Т. Но ПОДХОДЯЩ АНТИБИОТИК! А това се установява с антибиограма!



Тема Re: антибиотици - докога???нови [re: yanita_]  
Авторirina (Нерегистриран)
Публикувано26.04.05 13:23



Uspeh s antibiotik togava,shtom ne vjarvash na men.



Тема Re: антибиотици - докога???нови [re: Catalizator]  
Авторirina (Нерегистриран)
Публикувано26.04.05 14:54



A zashto doktorite ispisvat antibiotik? Mysleneto e" cementirano " tam,njama ishod,
a che syshtestvuva fitoterapija,aromotrapija,homeopatija,akopunktura i dr. metodi na lechenie,nikoj ne se seshta, vse edno ne syshtestvuvat .
Cjal svjat pie hranitelni dobavki, a ne antibiotici.



Тема Re: антибиотици - докога???нови [re: yanita_]  
Авторtv@doctor.com (Нерегистриран)
Публикувано26.04.05 16:22



Случаят с детето ти наистина е показателен за намален имунитет. Обаче не е добре лечението да се насочва натам засега. Първо дъщеря ти трябва да се излекува от остро протичащата болест, с антибиотици или други средства. След това обаче веднага е препоръчително да й се повиши имунитета. За подобни случаи може да се използва детски педиатричен масаж със или без акупунктура, съчетано с билки ако се налага. И освен сега, препоръчително е такива няколко профилактични процедури да се направят в късна есен. Това е моя съвет. Може да използваш имуностимулатори, хомеопатични средства, ..., но аз не ги разбирам и не мога да ти дам съвет за тях. Но първо трябва на всяка цена да излекуваш дъщеря си ако в момента е болна, със средствата на класическата медицина това ще бъде най-лесно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.