Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:42 29.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: антибиотици - докога???нови [re: yanita_]  
Автор Milian ()
Публикувано03.05.05 14:49



Мила Янита,не съм влизала отдавна тук и търсех точно такава тема.
Всичко това което си написала,все едно съм го писала аз,дори и за уволнението и бабите...
Моето момче е на 3г. и 3 м. и тази зима ми направи над 7 ангини,което прави 7-8 антибиотика,декември даже 2.Направиха му снимка на синусите и видяха гноен налеп в нослето от безкрайните ангини.С нагревките явно не се разнесе защото оттогава пи още 2 пъти антибиотик.Както и да е...За мен причината е сливиците...почти съм убедена,че ако му ги махна ще се реши проблема,но не искам да го подлагам на кошмара с пълната упойка.Не ти помогнах никак,но просто исках да ти кажа че има някъде там абсолютно същия случай и още една толкова уплашена майка като теб.
Успех и на теб и на мен...каквото и да предприемем.



Тема Re: антибиотици - докога???нови [re: Ивa]  
Автор yanita_ (пак аз)
Публикувано03.05.05 15:38



ами този път започна в обратен ред. в петък след тържеството нали бяха до обяд - баба й я взела, била си съвсем добре. следобед вдигнала температура. в събота беше цял ден с висока температура и започна да кашля - гадна, дълбока, дрезгава кашлица. до вечерта се появи и хрема. в неделя - дежурен лекар - антибиотик. в петък я заведох отново на преглед - оправя се. днес е на ясла. милата, толкова беше отегчена от стоенето у дома.
това, което ме изумява е, че миналата година, когато беше първият й сблъсък с чужди бацили, не се разболя истински нито веднъж, а сега всеки месец задължително е болна.
благодаря за съпричастността.
дано ради да оздравее бързо, че да се засекат в яслата. забравиха се децата покрай толкова болести.



Тема Re: антибиотици - докога???нови [re: Milian]  
Автор yanita_ (пак аз)
Публикувано03.05.05 15:51



Честита трета свещичка на тортата! да е здраво и весело детенце! да има слънчево детство и да ви радва!

от известно време се чудя какво да правя с разните имуностимулиращи добавки, за които давам сума пари, а реално детето пак си боледува. утехата ми като че ли е, че нито веднъж не сме стигали до много тежки състояния - ангини, пневмонии, дехидратиране заради разстройство и повръщане. дали пък тези добавки все пак не вършат работа?
иначе имам 100% доверие на педиатъра - досега вече 10 години не се е изложила. според нея на този етап и при тези симптоми няма нужда от рентгенови снимки. по-скоро двете дами си прехвърлят вируси и лесно се разболяват, защото преди още едната да е напълно здрава, другата вече е донесла поредната зараза.

само че никой не може да каже докога ще продължи това...

иначе не се разболяват от това, което хората наричат "настинка" - ходят леко обелчени, спят отвити, пият и ядат неща направо от хладилника, вчера играха боси навън...

Редактирано от yanita_ на 03.05.05 15:52.



Тема Re: антибиотици - докога???нови [re: yanita_]  
Автор Ивa (новак)
Публикувано03.05.05 16:16



да ти кажа, мисля си, че като изкарат някое по-сериозно боледуване и имунитетът им спада и няма време да се възстанови съвсем щото следва нова атака и съответно поддават бързо и така се получава дъълга поредица болести, а пък миналата година е тръгнала "необременена", на пролет, повече време на открито..ей такива неща.
бе все се очаквам да излезем от тоя цикъл вече
а за засичането, надявам се другата седмица да хапнат торта в яслата





Тема Re: антибиотици - докога???нови [re: Ивa]  
Автор doktorka (pak sym az)
Публикувано03.05.05 22:03



чакайте бе хора!....
интелигентни сте всички тук... ( или поне почти всички)...
сега...
1.Имунитетът не е статичен.Всеки ден ,всеки час се произвеждат клетки и антитела и пр и пр и пр...Всяка минута...
всяка минуте се "срещаме" с милиони!..бактерии и вируси...ама не знаем дори по колко на ден срещаме само като си дишаме въздуха...
Като сме пипнали някой вирус...не означава ,че всички "защити " са насочени срещу именно този вирус и имунната система се е пренатоварила или отслабнала...
Никак даже!...
затова всякаквите "отслабени" имунни системи не ща да ги прочета повече...
2.Нормално е за едно дете в детската градина да има по едно вирусно заболяване на месец-сиреч 12 на година...и ти много точно го описваш...болна..10 дена антибиотик и след 2 седмици отново...значи всеки 4 седмици си носите по нещо от детската градина...
3.така както го описваш дори не мога д апреценя дали е астма или инфекция на гурлото ии просто вирусно заболяване всеки път.
4.Не е твоя вината ,че за всяка температура се дват антибиотици...но даването на антибиотици НЕ означава непременно че е имало нужда от тях...
5.Антибиотиците НЕ намаляват нормалните защитни механизми на човека...има изследвания на туземци от амазонка нейде си..дето не са виждали бял човек цял живот...нито са виждали антибиотик...Е точно тези туземци ИМАТ резистентни бактерии..също както и белите хора с многото антибиотици...Както ние "растем и се развиваме" така и гадинките имат еволюция....
6.Кое най-вече те притеснява в детето?...това че кашля?..това че има температура?това че има сополи?...
Кое е това ,което те кара да "ТРЯБВА" да видиш дежурния лекар?

питам ,за да разбера колко е "болно" всъщност детето...
пример...на моето 15 месечно синче не му дадох антибиотик докато не се разтече гнойта от ухото...( е,вярно е ,че ако имах отоскоп щях да го проверя...,но пак нямаше да му дам антибиотик,освен ,ако не продължаваше да има температура ...)...
сложно е и не съм "безотговорна майка"/....просто поназнайвам повечко...и се мъча и вас да науча...



Тема Re: антибиотици - докога???нови [re: yanita_]  
Автор esti ()
Публикувано03.05.05 23:48



"иначе не се разболяват от това, което хората наричат "настинка" - ходят леко обелчени, спят отвити, пият и ядат неща направо от хладилника, вчера играха боси навън... "



Печелиш ми уважението!

Не понасям майки, които се претрисат на децата си, от най-малкия повей на вятъра изпадат в ужас, поръчват топли сокове, навличат ги като ескимоси, носят половиния гардероб в чантите си, щото детето се потяло и трябва да го преобличат(?!) и докато кихнат започват с лекарства...

Бебетата имат естествена терморегулация и не е нужно да ги завиваме и навличаме над необходимото за сезона. Когато едно бебе е гледано така, съвсем нормално е и като порастне да бъде изнежено и "копринено"...
Евала на циганетата

Моя син се прибира от училище по тениска, когато навън е минус 7-8 и вали сняг.
Никога не му натяквам да се облича - той сам си решава кога му е топло и кога студено...
Когато беше на 4г. падна в едно езеро - беше декември,а във водата плуваха ледени късчета. Въпреки, че беше плитко той успя така да се овъргаля, че чак косата му беше мокра. Мястото беше извън града и смятайте колко време е стоял с мокрите дрехи, докато се приберем...
Единственото, което направих беше да го изкъпя с по-топла вода от обикновено, защото бях почти сигурна, че този път няма да му се размине.
Да, ама не само му се размина, а дори и хрема не хвана - нищо!

Сега е на 10г. и антибиотик е пил 2-3 пъти откакто се е родил. Ходил е и на градина.


Мила Yanita, струва ми се, че е нормално, когато децата тръгнат за първи път на ясла или градина, да направят такъв срив.
Мисля, че догодина вече няма да имате проблеми



Тема Re: антибиотици - докога???нови [re: doktorka]  
Автор yanita_ (пак аз)
Публикувано04.05.05 10:21



откога те чакам, лельо докторке! знам, че поназнайваш нещо по темата и ми се щеше и мен да научиш. вече щях да те погна из другите клубове, ама нали тия дни празнуваш, реших да не те закачам. махмурлук?

значи: педиатърът ни не дава антибиотици за температура просто. досега винаги са били заради много хрипове, храчки и други такива в дробовете. преслушва детенце и ако гърдите са чисти, лекуваме се с чай (сладолед) и лимони. ако обаче нещо в дишането не звучи както трябва - антибиотик.

температурата сама по себе си не ме тревожи много, освен ако не е над 39 градуса и не е за дълго време. дори при температура до 38.5 не давам нищо за понижаването й.

какво ме притеснява в болестта ли? последният път - висока температура, която не се повлияваше особено от парацетамол в продължение на 3 дни. страшна кашлица - ама наистина зучеше страшно - дълбока (все едно идва от петите, не от гърдите), дрезгава и суха. при по-продължителен пристъп изкарваше по една шепа храчки. болки в гърлото по-скоро нямаше, защото не се оплакваше и преглъщаше нормално.
защо хукнах при дежурния? ами заради гореописаните симптоми и защото в понеделник педиатърът щеше да е втора смяна, т.е. трябваше да чакаме още 24 часа поне, докато някой види детенце. освен това съм на работа в понеделник, а ми се щеше да чуя лекарско мнение преди вайкането на бабите.
сега да питам:
казваш, че е нормално да боледува веднъж месечно. ама при положение, че миналата година тръгна на ясла посред зима и почти не се разболя до лятната ваканция, това, което се случва сега, направо ме плаши. възможно ли е да са някакви стафилококи и др. такива гадости, които не се влияят от klacid, amoxiclav, augmentin - тия три антибиотика редуваме през последните месеци?
какво ще ме посъветваш да правя, че да не давам антибиотик всеки месец?

научи ме, моля!



Тема Re: антибиотици - докога???нови [re: yanita_]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано04.05.05 10:28



какво ще ме посъветваш да правя, че да не давам антибиотик всеки месец?

антибиограма

прекрасна, ужасна - все тая ... резултатът е съсипващ ...


Тема Re: антибиотици - докога???нови [re: ha!]  
Автор doktorka (pak sym az)
Публикувано04.05.05 17:57



антибиограма на какво?
само питам...



Тема Re: антибиотици - докога???нови [re: doktorka]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано04.05.05 21:10



плюнка/храчка/сопол?
само предполагам

прекрасна, ужасна - все тая ... резултатът е съсипващ ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.