Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:19 12.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Кърлеж?нови  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано14.04.05 13:05



Детето ми, на 1 г. и 1 месец от понеделник е с температура. Няма никакви други симптоми - освен малко възпаление в ушите. Лекувам я с ефералган и й слагам Отипакс в ушите.
Добре, ама майка ми изведнъж ми каза, че в петък, когато я съблякла за къпане имала нещо черно на вратлето. Разгледала го, приличало на коричка от рана. Въпросното нещо паднало след банята, но (може би, не е сигурна) имало червена точица на мястото след това. И сега си втълпихме, че може да е било кърлеж и температурата да не е от грип, ами от него.
Мислите ли, че е възможно. Няма никакви обриви или нещо подобно, но задължително ли е да има подобни симптоми, ако е Лаймска болест или Марсилска треска?



Тема Re: Кърлеж?нови [re: Kлep]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано14.04.05 13:43



Както и при останалите вирусни инфекции, симптоматиката е много близка.
Мененгоенцефлитът се изразява с главоболие, повръщане, "вдървяване" на врата, температура, болки в мускулите и ставите

Защо за сигурност, не заведете детето на лекар и то ВЕДНАГА???
Ааааааа



Тема Re: Кърлеж?нови [re: kem.kem.]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано14.04.05 14:08



Ами ние бяхме при педиатърката, тя каза да изчакаме.
Чудя се, дали да не я заведа в Инфекциозна болница - там ли е най-добре?
Иначе е весела, има апетит, температурата не е особено висока - 1-2 пъти вдигна над 38, сега, когато има, е около 37, 37 и нещо.
Други симптоми като повръщане, обриви няма. Явно и болки няма, защото е във видимо добро разположение на духа.



Тема Re: Кърлеж?нови [re: Kлep]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано14.04.05 14:30



Обривите не са задължителни.
Наблюдавайте как си движи главичката.
Най верното разпознаване на мененгоенцефалита по мое мнение е, че инфектираният не може да наведе главата си надолу и да прибере брадичката към гърдите.
Дано му няма нищо на бебока, ха със здраве

п.п. При ухапване от кърлеж, аз лично нямаше да изчаквам, ама вие в това не сте сигурни.
Междувременно защо не направите имунизация против кърлежи, както си му е редът??? Цяло лято ли ще треперите и ще чакате на "пази боже", децата се врат навсякъде, пък и кучета има, абе......



Тема Re: Кърлеж?нови [re: Kлep]  
Автор vache ()
Публикувано14.04.05 23:03



Клер, все си мисля, че кърлежите не падат толкова лесно.. поне тези, които съм виждала.. Те се отпускат чак когато се насмучат с кръв (бррр, гадно звучи..).Обаче като са се насмукали са доста големи и не са плоски. Стават като малко балонче. Въщо така цвета им е един особен, леко сивкави... Като го видиш не може да си помислиш, че е коричка.. в никакъв случай.
Всичко това ме кара да си мисля, че не е било кърлеж. Може детенце да се е дернало някъде и когато коричката е паднала е нормално отдолу кожичката да е по-розова или дори да има точица. Според мен няма защо да се притесняваш! Следи й Т, но тази която ти казваш не е висока. Още повече казваш, че Ивето е весела и игрива...
Няма страшно, не си мисли такива ужасии за кърлежи



Тема Re: Кърлеж? [re: Kлep]  
Автор kate_ (detached)
Публикувано15.04.05 00:16



pipnete я за лимфни възли.
ако продължава темп и/или има уголемени лимфни възли, (дори и без обрив), ако беше мое дете, бих я завела да и вземат кръв за лаймска болест.

виждала съм и големи, добре прикрепени кърлежи, и малки, като люспи, които точно след баня падат. не искам да ви плаша, но следете детето. ако няма обяснение за темп. - кръв.



Тема Благодаря на всички!нови [re: Kлep]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано15.04.05 12:16



Водих я днес в Инфекциозна. Според тях няма нищо, но все пак казаха да я следим - за обриви и лимфни възли. Засега не смятат, че е нужно да я бодат. Дано всичко се размине само с моята уплаха!



Тема Re: Кърлеж?нови [re: kem.kem.]  
Автор Galathea (usmihnata)
Публикувано17.04.05 11:00



Каква е тази имунизация против кърлежи?



Тема Re: Кърлеж?нови [re: Galathea]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано17.04.05 11:51



Добре позната в средна и западна Европа, нима е непозната в България?
Тук никой не чака на "Пази боже", обикновенно родителите имунизират децата си своевременно, за да не се притесняват, когато малките си играят в паркове и по полянки, въпреки редовните обезпаразитявания, които предприемат общините.
Възрастните също си поставяме тази имунизация, няма да треперя всеки път когато ползувам прекрасните плажове около Дунав я...
Питайте в аптеките, ако нямат да ви поръчат...



Тема Отдавна исках да се заям с теб на тази теманови [re: kem.kem.]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано17.04.05 19:00



Все ми е на акъл, че има ваксини само за вируси и бактерии.
За животни няма.
До колкото ми е известно няма дори за малария, ако че е едноклетъчно животно.
Е как ли може да има ваксина срещу кърлеж?

Така де поне да беше казал кои от кърлежово-пренасяните болести покрива тази ваксина.
Щото има едно нещо наречено ендемични райони. Дали германската ваксина покрива болести пренасяни от кърлежи в родопско например?

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.