Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:35 24.04.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Тема клебсиеланови  
Автор kalinkina (непознат)
Публикувано05.04.05 11:56



Ето ме пак. Излизам от болницата все с по нещо. Този път с бактерии

Как се прихващат бактериите /клебсиела, ешерихея и др./ Може ли резултата да е от неправилно взета стерилна урина. Какво става ако лечението се забави с месец

---
(на)здраве и късмет


Тема Re: клебсиела [re: kalinkina]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано05.04.05 15:03



Почти няма място и ситуация в която човек не би могъл да се "сдобие" с бактериална инфекция...
Не се бави лечението а се извършва своевременно.



Тема Re: клебсиеланови [re: kalinkina]  
Автор doktorka (pak sym az)
Публикувано05.04.05 17:20



Зависи от броя на бактериите ,които са пораснали в културата...
Ако имаш повече от 100,000 CFU(colony forming units) в средата ,на която сме посадили урината...се счита ,че не е контаминант...
Ако има по-малко от 100,000...или ако са повече от 2 бактерии...се счита че е замърсена урината...
от друга страна ,ако имаш уросепсис...а порасне само 50,000 CFU...няма спор ,че е инфекция...и пр...
лекува се...
клайбсиелата е често срещан уропатоген



Тема drug ?нови [re: doktorka]  
Автор kalinkina (непознат)
Публикувано06.04.05 12:13



благодаря за съвета, реших се да започна ципрофлоксацина
не мога да се сдържа да не ви питам още нещо

може ли да ми преведете резултата от ехото: черен дрод с горнодолен размер 91мм, хиперехогенен, с гладка долна повърхност, хомогенен, жлъчен мехур - контрахиран, дб -107/40/11, хиперехогенна незаддебелена капсула, гладка повърхност, запазен ППИ, заличена ППГ повече в горен полюс, далак -109/92, хомогенен, лб-105/46/16 гладка повърхност, запазени ППИ и ППГ , паренхим - хиперехогенен, хомогенен.


неясни са ми ППИ ,ППГ, хиперехогенен, контрахиран

Питам по повод предишна ехография на която пишеше стеатоза 1 степен .... от друга страна отношението на колегите на доцента дет го писа е малко .... тои все не е в час на визитациите според тях .... /неговите измервания на бъбреците ми бяха с разлики от порядъка на 5-10 мм и дори се бях постреснала/
Притеснено ми е, че цялата тази химия която ми наливат ще ми увреди черния дроб ..... сега ми е изписан и сортис - да го пия ли? предполагам че статините трябжа да се приемат около 3месеца ...


---
(на)здраве и късмет

Редактирано от kalinkina на 06.04.05 12:22.



Тема Re: drug ?нови [re: kalinkina]  
Автор doktorka (pak sym az)
Публикувано06.04.05 18:13



аааа...мен ме заболя главата само да чета за ултразвука......
не мога да се изкажа по въпроса за черния дроб и стеатозата и пр такива неща...ултразвук като изследване е УЖАСНО субективно и зависи от техника ,който го прави и докттора ,който го чете....
въпросът е :"защо ти правят ултразвук всеки 5 дена?"...
другият въпрос е:"защо си на статини?..на колко си години?..какъв ти е проблемът?"... и пр ипр и пр ипр....

не всички лекарства минават през черния дроб и от тези ,които минават ..не всички използват едни и същи ензими и пътища...
досега не съм видяла особено много хора с"увреден черен дроб от лекарства"...виждала съм с чернодробна недостатъчност (остра) от една или две дози лекарство ...например...но само защото ти се налага да вземаш едно или второ или трето лекарство...ТЦ...нали затова черният дроб може да регенерира...?
та така ..малко ми е неясна цялата ситуация..та не мога да се изкажа...
хиперехогенен е нормално (означава ,че е плътен...нормално).
контрахиран е "свит"...гладна си била ( на гладно ти правят ултразвука,нали?)
пп и пр...не ги знам едва ли имат значение и без това...



Тема drug otgovorнови [re: doktorka]  
Авторkalinkina (Нерегистриран)
Публикувано07.04.05 08:59



ам че мен ме имат за опитно заиче в болницата като вляза - я в събота давам изследвния за доктората на еди кои си, я ме ехографират за да видят дали са отремонтирали добре апарата ...... таквиз неща

а иначе влизам всеки месец почти, щот съм с глумерулонефрит /веднъж се оплаквах тук
на 30 съм и пих фенофбрат защото ми се надигнаха липидите от 4 месече курс с Преднизолон, сега са малко над нормата и са ми изписали сортис ама аз почвам да психясвам кат посегна към хапчета вече

И най-вече полудявам напоследък щот косата ми взе много да пада. Мисля си че е от циклофосфамида ..... на места по лицето ми се появиха косми а от косата ми падат, нямаше ли някво съвременно лечение се чудя
Чувам че има хора с това заболяване дето с едно влизане в болницата са се оправили, пък е губела колкото мене белтък ...... ЩЕ ПОЛУДЕЯЯЯЯЯЯЯ




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.