Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:26 12.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема АГ и урологични ???  
АвторПeтя (Нерегистриран)
Публикувано19.03.05 10:53



Имам следните оплаквания: напрежение ниско в корема, чести позиви за уриниране, чувство за неизпразване на пикочния мехур или усещане, че всеки момент ще се напишкам, парене след уриниране, течение от влагалището, през последните 3 месеца - болка, тежест и напрежение ниско в корема, в областа на яйчниците на 10-14 ден от 1-я ден на мензиса, болката изчезва след 4-5 дни.
Резултати от изследвания:
микробиология - не се изолират трихомони, липса на бактериален растеж, не се изолира кандида, микроскопски се наблюдават силно увеличени левкоцити,редуцирани лактобацили и Грам отрицателни бактерии, уместно е изследване за хламидиална инфекция.
урина - белтък - opal, уробилиноген и билирубин - отрицателно, седимент 5-6 еритроцити, върху ph и спец тегло пише 67, но не знам за кое се отнася.
кръв - суе 2/6,другото няма да пиша, защото лекарката, каза, че е нормално.
Изследванията ми назначи гинеколог.
Изписа ми ципрофлоксацин 0.500 2х1табл. - 5 дни и гиналгин ваг табл. - 10 дни. Каза,че имам бактериална инфекция на влагалището и цистит.
Имам следните въпроси: мъжът ми трябва ли да се лекува, няма оплаквания, или отр. бактерии не са полово преносими? Използваме винаги презерватив.
Трябва ли да правим изследване за хламидии, след като преди 2-3 години ни откриха, пихме Сумамед по схема и гинеколожката каза, че повече няма да се лекуваме за хламидии? Веднъж лекувани хламидиите за винаги ли изчезват?
Какво означава белтък -опал и еритроцити в урината? Сериозно ли е и може ли да е нещо друго освен цистит? 5 дни достатъчни ли са да пия ципрофлоксацин? Болката в яйчниците може ли да е свързана с овулация и дали е нормално тогава да има болки?
Предварително благодаря за търпението и отговорите Ви!



Тема Re: АГ и урологични ???нови [re: Пeтя]  
Автор kem.kem. (непознат )
Публикувано19.03.05 13:19



Отделянето на 2,3 еритроцита на микромилилитър в урината се счита за нормално. Но границата би могла\при жени\ да лежи и до 10 бр. на мкрмлл.И въпреки това , би трябвалода се уверим, че не се касае за Микрохематурия\от5 до 10 еритр.\, пти която цветът на урината е непроменен. В тази си форма, ако няма други оплаквания\а Вие посочвате такива\ може да се касае за първи и единствен симптом за наличие на камъни, или туморни заболявания в областта на пикочния мехур, или бъбреците\не дай боже\.Поле имаме Макрохематурия, която не би трябвало да представлява интерес за Вас. Както вече казахме, увеличено присъствие на еритроцити в урината насочват предимно към горепосочените заболявания.СРЕШУ ХЛАМИДИИТЕ ИМУНИТЕТ НЯМА.



Тема Re: АГ и урологични ???нови [re: Пeтя]  
Автор akupunkturist (и Фитотерапевт)
Публикувано19.03.05 17:35



Имаш инфекция, а няма и гаранция, че хламидите са изчезнали съвсем. Ако тези антибиотици не помогнат, да ти направят антибиограма. Болката ниско в корема може и да е от яйчниците ..., но може и да е от възпалението. Ако тази инфекция е изолиран случай, след излекуването не се безпокой, но ако ти се случва неколкократно, акупунктурата е подходяща да засили организма ти.



Тема Re: АГ и урологични ???нови [re: akupunkturist]  
Автор kem.kem. (непознат )
Публикувано19.03.05 18:10



Абе, човечеееТи няма ли да престанеш да си правиш реклама на акопунктурата. Не се ли засрами , за всички въпроси и оплаквания да ги пращаш на акопунктура???



Тема Re: АГ и урологични ???нови [re: kem.kem.]  
Автор akupunkturist (и Фитотерапевт)
Публикувано19.03.05 20:16



Ти от тези които помагат на питащите ли си, или от тези които като няма какво да кажат и се карат наоколо на някого?

Редактирано от akupunkturist на 19.03.05 20:18.



Тема Re: АГ и урологични ???нови [re: akupunkturist]  
Автор doktorka (pak sym az)
Публикувано20.03.05 02:26



Бирааааа...
къде си?




Тема Re: АГ и урологични ???нови [re: doktorka]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано20.03.05 08:40



бира! ...бира! ...бира!


прекрасна, ужасна - все тая ... резултатът е съсипващ ...


Тема Добре бе хоранови [re: ha!]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано20.03.05 17:16



Имам идея - не е нова, стара е.
Хайде да направим избор за втори мод?
Искате ли?

Според мен в случая нямам ама никакви основания да модерирам.
Имаш инфекция, а няма и гаранция, че хламидите са изчезнали съвсем. Ако тези антибиотици не помогнат, да ти направят антибиограма. Болката ниско в корема може и да е от яйчниците ..., но може и да е от възпалението. Ако тази инфекция е изолиран случай, след излекуването не се безпокой

Някой да има против тази част на изказването на Акупунктурист?

но ако ти се случва неколкократно, акупунктурата е подходяща да засили организма ти

Ами той не е казал ела при мен. Споменава само че акупунктурата може да помогне. Е аз знам за доста неща за които акупунктурата може да помогне. Имам идея и за механизма по който това може да стане. А дали в случая наистина може да помогне - не знам.

Нека бъдем една идея по толерантни. Всеки от нас по едни или друг повод се е изцепвал. Та ако искате нека този който никога не се е изцепвал в този клуб да го изберем за втори мод. Или за единствен.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Добре бе хоранови [re: bira_more]  
Автор doktorka (pak sym az)
Публикувано20.03.05 17:52



ми бира..много правилно си посочил ...

..."но ако ти се случва неколкократно, акупунктурата е подходяща да засили организма ти "....

ми може ли ,бе брате, с акупунктура да спрем заразяването от хламидия?...
ми тва да не е грип или ....
А презервативите няма ли да са по евтина и по-сигурна защита..от укрепването на организма..Б@си!
и каква антибиограма за хламидии..моля ви се!...



аз не го чета ,но снощи отворих "пълен преглед" и затова го прочетох...грешка..
повече няма да правя така,другарче...

ади наздраве!



Тема Re: Добре бе хоранови [re: doktorka]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано20.03.05 18:15



Прощавай бира, ама въпросът е прнципен. Цъкни се напр. при оня със кариеса и слюнката му и ше видиш, че сме бизнесмени. Че то, ако всеки ще си прави лична реклама, как ще ни вярват? За да писна и аз, значи не чета за пръв път акопунктурни съвети.Прощавай още веднаж




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.