Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:34 07.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Ваксина срещу Хепатит - минусинови [re: doktorka]  
АвторДP (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 09:52



Докторке,не знам колко практика имаш,но ще ти кажа,че не всичко го пише в учебниците.Пример-преди 2 години една колежка отключи МС след противохепатитна ваксина.Аз не ваксинирам децата си.Лекар съм от 16 години.



Тема Re: Става думанови [re: lenny]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано24.02.05 11:37



за тази ваксина HAVRVIX - посочила си я като една от възможните - означава ли това че би я препоръчала за детето на приятелка да речем?
Прочетох споровете ви но днес явно не съм в кондиция
Последно според вас /питам само медицинските лица - да не се обиждат останалите но искам мнение от специалисти/ има ли риск от ваксината да се развие заболяване. Голям ли е този риск. Вие бихте ли ваксинирали детето си.
Моля ви давайте ми прости отговори - нищо тези дни не съм в интелектуалния си апогей



Тема Re: Става думанови [re: lenny]  
Авторlce (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 12:53



На теб май ти се иска някой да ти каже колко хубаво нещо са ваксините против хепатит А. Те хората ти дадоха достатъчно мнения-прочети ги още веднъж и сама прецени какво е по-добре за децатата ти, все пак ти си родител, ти вземаш решение........и освен това, ако не се лъжа, пика на заболелите от хепатит А май е през есента, но може и да греша де-не съм лекар.



Тема Re: Именнонови [re: lce]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано24.02.05 13:39



защото съм родител и защото трябва да взема решение искам мнението на професионалисти. Ако си родител може би знаеш какво е отговорност, а ако не си - като научиш пак ще си говорим.Нещо повече освен познатите ми лица тук съм се допитала и до лекари, които лично познавам. Имам особени причини да съм предпазлива с тази ваксина и затова съм толкова упорита в питанията си към специалистите - какво ми се иска е съвсем друга тема или и тук вече човек не може свободно да зададе въпрос и да очаква отговор без да е трън в очите на някого. Излишно исках мнението на специалистите - -Докторка, Мели, Бирата,Котката Марта, Спок ..../другите да не се сърдят, че не са споменати - изреждам ей така на прима виста/



Тема Re: Именнонови [re: lenny]  
Авторlce (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 14:59



Ти добре си упорита с питанията си към специалистите, но според мен ти очакваш едва ли не те да вземат решение вместо теб. Винаги ще намериш мнения "ЗА" и "Против", един лекар със стаж 16 години даже каза, че никога не би си ваксинирал децата ,но със сигурност ще се намери и такъв с противоположно мнение.....затова не мислиш ли, че в този случай би било по-добре да намериш инфо за самите ваксини и да прочетеш за страничните ефекти и сама да прецениш.
Мисля, че този линк е полезен, макар че инфото е доста генерално,но ако искаш го погледни:

http://transplantassociation.homestead.com/com.html

Успех!



Тема Re: Благодарянови [re: lce]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано24.02.05 15:14



ще прочета още сега.



Тема аз не бихнови [re: lenny]  
Автор kate_ (detached)
Публикувано24.02.05 19:30



си ваксинирала детето срещу хеп. А.
срещу Б - да, ваксинирах си го лично, купих си ваксините в София и му ги сложих преди време.

на твое място не бих се тревожила толкова от хеп. А, колкото от кучешка тения. (за която ваксина няма)

научи си децата да си мият ръцете преди ядене и след тоалетна, достатъчно големи са.
и да не си лапат химикалките, а и каквото и да е, което не е храна. в кафетерията на училището (ако обядват там) да сядат само с измити ръце.

хепатит А е тежко заболяване, но усложнения няма, нещо са те заблудили. Б и Ц са опасните хепатити.

айде толкова от мен.

Редактирано от kate_ на 24.02.05 19:31.



Тема Re: аз не бихнови [re: kate_]  
Автор doktorka (pak sym az)
Публикувано24.02.05 22:02



Аз бих си ваксинирала децата и ще си ваксинирам децата...когато дойде време да ги водя в БГ..Още не съм ги защото не съм в ендемичен район тук ,а и от чист мързел...
Ваксинирах 3-те деца на сестра ми преди да отидат в БГ.
НЕ МОЖЕ да се "разболее" от ваксината...
Това за МС..е "приказка" за Хеп Б ваксината.
Няма научни доказателства достатъчно силни ,за да го подкрепят...

А и ,колега, като си 16 години в практиката..колко с хеп Б си видял?..Колко с хеп Ц?...Колко са ти умрели от цироза и рак?Питам само



Тема Re: аз не бихнови [re: doktorka]  
Автор kate_ (detached)
Публикувано25.02.05 02:30



знам, че не може да се разболее от ваксината.

моят акцент беше, че трябва да се създадат така или иначе навици у детето (да се храни с измити ръце, да не лапа боклуци и пр.), защото БЕЗДОМНИТЕ КУЧЕТА са навсякъде и България е ендемична за ехинокок.

а и без хеп. А ваксина няма да се разболеят децата на сестра ти.



Тема виж обаче...нови [re: doktorka]  
Автор kate_ (detached)
Публикувано25.02.05 02:55



ако имаше ваксина срещу Ц, бих си сложила без да се замислям.


няма ли да направят скоро?...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.