Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:10 27.09.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Въпрос към докторканови [re: Aни]  
Автор MoniT ()
Публикувано19.01.05 22:27



По първия въпрос изобщо не се наемам да взема отношение.
По втория - не съм гастроентеролог; това, което разбирам е, че си имала язва на дванадесетопръстника, която е перфорирала и се е наложила спешна операция (но това ти си го знаеш).
За това, че не си имала оплаквания съм безкрайно учудена, защото според диагнозата имаш хронично възпаление на лигавицата на дванадесетопръстника, на стомаха и на хранопровода. Освен това имаш данни за киселинен рефлукс - т.е., изтласкване на киселини от стомаха към хранопровода, като сфинктера между двата, който нормално е затворен при теб зее. Освен това част от лигавицата на хранопровода е с изменена структура. Всичко това говори за продължителност на процеса.
Пробитор е лекарство, което блокира производството на солна киселина в стомаха и по този начин облекчава симптомите ти.
Относно "правилността" на лечението нямам коментар, защото не съм специалист, но е редно да се довериш на лекарите си, защото както самата казваш, те са ти спасили живота; освен това са ти направили много подробни изследвания и би трябвало да им вярваш.



Тема Re: Между друготонови [re: bira_more]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 22:33



Аз ще ви информирам, но много ми се иска дискутираните въпроси тук да не ме засягат лично.



Тема Re: Въпрос към докторканови [re: MoniT]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 22:47



Благодаря за отговора! Всичко, което си написала го знам вече. Но аз и сега нямам болки, много рядко имам киселини, а не съм от тези които стискат зъби и не си признават, че не са здрави. Не знам при теб колко е часът, на при мен е време за Лека Нощ! И утре е ден!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.