Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:21 26.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Отговор.нови [re: lora_pw]  
Авторнямaм (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 14:45



пускайки темата отворена, но без да я персонализираш, има шанс да получиш повече отговори
не знам какви заключенуия си си направила, но аз не съм останала с впечатление, че тя най-помага...нито, че съветите и са най - правилни но всеки има мнение...почвам да звуча дребнаво, а не ми се иска...
пишете квото искате, няма да се бъркам...освен ако нещо не ме 'възмути'



Тема Re: Въпрос към докторканови [re: нямaм]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 15:15



Така е. Аз не се обидих, когато не ми отговориха. Реших, че не знаят- те и не могат всичко да знаят или пък че са заети, тези които биха могли да отговорят. Написах постинга, защото ме подразни надменността. Вярно е, че има и тук лекари, които помагат, затова написах “повечето”. Това е. Нямам желание да пиша повече по тази тема, защото мисля, че достатъчно се каза и има опасност играта да загрубее.
Надявам се, че все пак някои от лекарите ще се замислят над нашите забележки и това ще е от полза и за тях.
Що се отнася за благодарността, констатацията ти за съжаление е много вярна.
Още нещо, забелязала ли си, че често хората идентифицират благодарността със задлъжнялост и за да не се издължат нежелаят и да са благодарни. Има много причини човек да не е благодарен, но тази е отвратителна. Тук, във форума, тази причина не съществува, но сигурно има много други. Затова нека призовем, за в бъдеще, тези които получават помощ да се завръщат за по едно мерси. С това не казвам, че никой не е благодарил, но има много пациенти, които забравят за това.




Тема Между друготонови [re: Aни]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано19.01.05 15:53



важно и за нас е да научим какво се е случило.
Тоест съветите правилни ли са били, правилна ли е била преценката и т.н.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Отговор.нови [re: нямaм]  
Автор lora_pw (минаващ)
Публикувано19.01.05 15:58



Уф, май трудно търпя критика.
Пък съм и срамежлива. Един въпрос се осмелих да пусна и ей на - веднага се намери някой като "нямам" да ми намира кусур как съм го пуснала и до кого.
Все на мен ще се случи.
Ама нищо де - така пък може да придобия повече увереност
А що се отнася до това, кой колко е компетентен в този клуб - ако ми позволите да ви занимая с мнението си (накак си май придобивам кураж) - мисля че всеки, който задава тук някакъв въпрос, трябва да си дава ясно сметка за последствията от това, дали ще приеме за вярна или не дадена информация.
А за етиката на отговарящите - това е май дълга тема ....



Тема Re: Въпрос към докторканови [re: нямaм]  
Автор kate_ (detached)
Публикувано19.01.05 16:38



аха, ти си 'възмутена' значи... а сигурно и 'Ани', и всички нерегнати от темата:)))

личи си кой е истеричен бай тъ уей.;) - виж си тона в гинекологичната тема.

====
Estne volumen in toga, an solum tibi libet me videre?


Тема Re: Въпрос към докторканови [re: Aни]  
Автор MoniT ()
Публикувано19.01.05 16:59



А какви ти бяха въпросите?

Този форум е И за размяна на научна информация и ще те помоля да се извиниш за кавичките, защото ние действително си разменяме научна информация. Тук има пишещи, работещи в различни държави, с различни специалности и една от функциите на форума е именно да се обменя информация между колеги. Много се дразня, когато някой от някъде решава, че може прецени квалификациите ми - има си хора за тази работа и те са го направили. Та по този повод, форумът е последното място, където егото ми бива "почесано". Ако става въпрос за чесане на его, мога просто да отида в медицинската библиотека и да си изкарам броя на публикуваните статии или пък да си извадя и да си подредя дипломите да си гледкам.


Аз зададох въпрос преди 1-2 седмици с молба за инфо относно глюкозомери в България, но никой не ми отговори. Хем съм колежка. Какво да си мисля? Че форума ме бойкотира? Явно никой няма информация.

Относно това кой и доколко практикува - това изобщо не е във вашите възможности да прецените, особено чрез Интернет (това не се отнася до теб, Ани; просто не ми се пише втори постинг).

Стига толкова, защото не стига че някои хора искат да им се направи услуга, а слкед това и недоволни.



Тема Re: Въпрос към докторканови [re: kate_]  
Авторнямaм (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 17:19



мислех те за малко по-умна
ако не кожеш да различиш стила на Ани и моя, проблема е твой, и ако всички нерегнати никове бяха мои, нямаше да си признавам с какъв съм писала преди това, именно за да не се правят асоциации... но бирата знае кой кой е, мисля може да го разбере по айпито:))
и за какво ми е да се правя на много никове, като мога спокойно да кажа каквото искам и с един? ей, не позволявай думите ти да изпреварват мисълта просто спрях да пиша като възмутена, защото вече не съм таква...

знам си тона в гинекологичната тема, умишлено е такъв;) и не изразява истерия, а възмущение, истерия е реакцията на колегите ти в другата АГ тема-на еМ

опитваш се да да изместиш вниманието от това, което казвам...;)



Тема :)нови [re: нямaм]  
Автор kate_ (detached)
Публикувано19.01.05 17:37



ааа, много съм си умна даже.
знаеш ли какви мултипъл персоналитиз щъкат из форумите напоследък...



====
Estne volumen in toga, an solum tibi libet me videre?


Тема Re: Много благодаря!нови [re: BabaVihronrav]  
Автор doktorka (pak sym az)
Публикувано19.01.05 18:47



Ами май си е точно така.
Главата расте най-усилено през първите 18-24 месеца на живота.Оттам нататък расте с много по-забавено темпо.
Защо?...ами защото костите започват да осифицитат и се затварят и шевовете по черепа.
Ще помоля моят бивш асистент по анатомия да ми даде точните анатомични данни.
от гледна точка на педиатрията ще ти дам само един пример.
от раждането до 2 годинки (когато се затваря фонтанелата)...обиколката на главата нараства с около 18 -20 см.
от 2 до 4 годинки с 2 см...
от 4 годинки до 18 години с около 6 см...(това са средните стойности...с +/-
,но зависимостта е една и съща)...
Това е значимостта на "растежа на главата"...И той е в зависимост от растежа на тялото като такова...което пък зависи от гени и храна..( грубо казано)

та..да кажа пак..:"има логика ,нали?"



Тема Re: Въпрос към докторканови [re: MoniT]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 21:47



Благодаря, че ме попита!
Извинявам се, и защото ми е по-приятно да го направя, отколкото да влизам в безсмислени спорове, но ме подразни и това, че форумът бил само за обмяна на научна информация.
Аз вече знам доста по поставените от мен въпроси, но бих казала, че са все още актуални, защото спиралата Мирена не можах да си я поставя, поради заболяването ми, а изваждането на конците предстои и още няма резултат за HP.
Първият въпрос, който мисля, че беше формулиран така е изтрит вече:
“Предимства и недостатъци на спиралата Мирена”
Основната функция на спиралата при мен ще е не контрацепцията, а регулирането на хормоналните нива. На 40 години съм и имам смущения в цикъла- различна обилност, продължителност, а напоследък и малко съсиреци. Противопоказания за поставяне сега няма- цитонамазката е добре-IIгр, ранички няма, гъби, бактерии също. Въпреки, че взех решение да си я поставя, някога, защото се доверявам на гинеколога си, бих искала да чуя мнения. Освен това, може ли да има страничен ефект, от това, че спиралата отделя ежедневно, едно и също количество прогестерон (или негово производно), а в женския организъм той се отделя само през втората фаза на цикъла. Знам, че действа локално, но ако някой има наблюдения и обяснение ще ми бъде от полза.
Вторият беше:
След операция за перфорирал дуоденален улкус- 11.01.05 19:04 - на трета страница сега.
Маля лекарите гастроетеролази популярно да ми обяснят каква е диагнозата.
Преди четири месеца ме оперираха по спешност, защото се перфорира язва на дванадесетопръстника и направи перитонит. Язвата не беше предварително диагностицирана, защото нямах опплаквания поради, които да отида на лекар. Сега се чувствам добре, но реших да ми направят гастроскопия профилактично. Освен това понякога имам лека болка или повишена чувствителност отдясната страна в областта на стомаха, понякога и слаби киселини, но рядко.
Днес ми направиха гастроскопията и резултатът е следния:
Хранопровод: Червени ивици в дисталния край и високо разположена граница между двата вида епител
Кардия: зее
Стомах:
перисталтика :запазена
Стомашен сок:бистър
патологични находки: умерено изразен дифузен еритем и ток
Пилор: б.о.
Булбус: форма: деформирана
лигавица:умерено червена
патологични находки: на предната стена - два конеца от оперативната намеса
Постбулбарен дуоденом: б.о.

Ендоскопска диагноза: Състояние след операция за перфорирал дуоденален улкус. деформация на дуоденома. Гастродуоденит. Рефлексезофагит 3-та ст. Барет хранопровод.
След две седмици ще са готови резултатите от микробиологията и хостологията. Тогава или по-късно ще ме приемат в болницата за да отстранят ендоскопски конците. Предписаха ми пробитор 20 мг. по една капсула сутрин преди храна.
Моля и за вашето мнение- така ли е правилно да се процедира?
Не искам да кажа къде са ме оперирали, защото дори и с два неподходящи конеца на тези лекари дължа сега живота си. Гастроскопията я направиха в МА. Въпреки, че благодарих на Един-два не смятам, че отговорът е задоволителен, а след него имах и друг въпрос?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.