Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:18 21.09.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема ПОМОЩ, гинеколози!!!нови  
АвторAбcoлютнo oтчaянa (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 11:11



Здравейте,
Съгласна съм, че в интернет няма как да се направи диагноза и да се даде лекарство, но вече съм в абсолютна безиходица и не знам какво да правя...Моля за помощ или за някой, към когото да се обърна...
На 24 години съм, нераждала, имам постоянен /и единствен/ партньор от 4 години, пия противозачатъчни "Фемоден" от около 2 години. Проблемите ми започнаха през април, миналата година.
При полов контакт получих кръвотечение, доста силно бих казала, целите ми бедра бяха в кръв. Нямаше болка, но шокът беше голям. Още на следващия ден отидох при един гинеколог, който посещавах от скоро. след като ме прегледа, той каза, че имам съвсем малко ерозио на шийката на матката, но кървенето било по-скоро от някакво разкъсване, което било преминало и нищо обезпокоително не се виждало. Попитах дали това ерозио няма да се третира по някакъв начин / преди 4 години имах такова и го премахнаха с електрокаугулация/и той ми отговори, че нямало нищо притеснително и трябвало само да се наблюдава, без да се третира. За всеки случай и по мое настояване ми направи цитонамазка, микробиологично изследване и изследване за хламидии /директен ДНК-анализ/. Резултатът от цитонамазката беше 2-ра група, при микробиологията ми откриха Candida Albicans в малки количества, хламидии - отрицателнен резултат.
Лекувахме се /аз и приятелят/ ми с Фунголон и Гино-Певарил. След това отидох на контролен преглед, гинекологът ми каза, че иам още гъбички и ми изписа Полижинакс и промивки с Тантум роза. И с това се лекувах.
След 2 месеца отново получих кръвотечение при полов контакт. Пак отидох. Гинекологът каза, че сигурно имам някаква бактериална инфекция и тя дразни ерозиото на шийката и затова имам контактно кървене. Отново микробиологично изследване. Резултат: Бета-хемолитичен стрептокок, група Б. Гинекологът ми беше много учуден от този резултат, защото това било характерно за гърлен, а не за влагалищен секрет, изписа ми само промивки с Тантум роза и Полижинакс. Каза, че тази стрептококова инфекция няма нжда да пия антибиотици и други такива. Пак се лекувах.
След време отново получих контактно кървене /бяха минали 6 месеца от предишната цитонамазка/. Отидох при същия лекар вече тоатлно отчаяна. И аз , и приятелят ми вече бяхме силно притеснени.Не сменях лекаря, защото нали било добре този , при който ходиш да е запознат със състоянието ти.ОК.
Лекарят също беше вече видимо притеснен / и показа притеснението си пред мене, в резултат, на което аз не можех да спя от ужас вече/. Направи ми отново цитонамазка и микробиология. Резулат: 2-ра група, но патологът беше писал, че е трудна за разчитане, че има силна инфекция и цитонамазката трябва да се повтори след излекуване на инфекцията. Микробиологичното изследване показа Кандида Глабрата, микробно число < 10 на 3-та степен. Само това.
Лекувахме се отново и аз, и приятелят ми с Микосист и Гино-Певарил.
ПАК ПОЛУЧИХ КОНТАКТНО КЪРВЕНЕ.
Лекарят ми направи колпоскопия - каза, че не вижда нищо притеснително, и биопсия - нямаше също никакви изменения, патологът заключи, че е полип на шийката. ОТНОВО МИКРОБИОЛОГИЯ - влагалищна чистота - 3- та степен, анаеробна инфекция. На приятеля ми му изписаха Фасижин, на мене Арилин Комби. Пак се лекувахме. И стана още по-лошо.
На 2-рия ден от лечението с глобулите Арилин аз получих страхотни сърбежи, зачервяване, розово кръвотчение, кожата ми започна да се бели. не можех да спя. Обадих се нагинеколога ми и той каза, че не е възможно да е от лекарството, то много добре се понасяло. И аз продължих до 5-тия ден. После спрях. Не се издържаше, не можех да спя от сърбежи. Получих отново гъбична инфекция /вече мога да я познавам/ Кървенето спря, щом спрях да си слагам от това лекарство.Отидох пак на лекар.
Каза ми, че съм получила алергична реакция към някоя от съставките на Арилин Комби. В резултат дори от вътре на влагалището имам ранички, а отвън всичко е червено и подуто!

Изписа ми Клотримазол за мазане и Клион Д и Фунголон.
Снощи започнах да ги ползвам.
Сутринта в 6 се събудих от невероятни сърбежи и парене вътре във влагалището. Като се измих, малко се оправиха нещата. Ама имам още 9 глобули.
Какво да правя?Има ли надежда за мене или да се застрелям???
Ужасно е, имам чувството, че се въртя в кръг.
Не знам дали да не сменя лекаря, но новият пак ще започне да изпробва върху мене всички лекарства.
Да не говорим, че контактното кръвотечение също много ме притеснява.
Да не говорим и че това ми се отразява зле психически. Естествено и на връзката ми че се отрази.
ПОМОЩ! Моля дайте ми съвет, насока, напътствие или име на лекар, при който да ида...Това продължава вече девети месец!



Тема Re: ПОМОЩ, гинеколози!!!нови [re: Aбcoлютнo oтчaянa]  
Авторвeни (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 12:37



смени лекаря ...не знам как да ти помогна , и моите проблеми са като твоите ..
аз ходя на кожен и на гинеколог ...и почти се оправих ... притеснявам се от контактното кървене и аз , няма ми нищо уж , ама... доктора вика може и от овулацията да е , т.е. като овулирам ..не знам...пия сок от алое , нали бил имуностимулиращ...
успех



Тема Re: ПОМОЩ, гинеколози!!!нови [re: Aбcoлютнo oтчaянa]  
Авторalya (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 14:20



Искрено ти съчуствам и аз по едно време се бях отчаяла че никакви лекартсва не ми влияят. Моят съвет също е да те види друг лекар, особено ако тази "раничка" не е третирана. Аз имах също псевдоерозио на маточната шийка и ми го тушираха с лекартво - киселини, след това лечение бялото ми течение доста намаля. Иначе пробвай да си засилиш имунната система като цяло с прием на витамини, имуностимулатори, а за нормализиране на влагалищната среда след прием на толкова лекарства няма да ти навреди да си вземеш лактобактерии на таблетки или вагинални супозитории с млечна киселина.



Тема Re: ПОМОЩ, гинеколози!!! [re: Aбcoлютнo oтчaянa]  
Автор akupunkturist ()
Публикувано11.01.05 14:37



В такъв случай защо не опиташ с Китайска медицина. При всички случаи и посещения при гинеколог ще се налага да правиш, но може би с нея симптомите и болката ще намалеят и организма ти ще се усили.



Тема Re: ПОМОЩ, гинеколози!!!нови [re: Aбcoлютнo oтчaянa]  
Авторx (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 14:43



И аз имах подобни проблеми, само че ме гледаха 5-6 лекари и - нищо - Всичко ми било нормално, а аз си имам кървене (уж от овулацията) и т.н. И след като отидох и на последния гинеколког със страхотни сърбежи и подутини и лющене на кожата, той ми каза, да не се мия с интимни сапуни, защото само ми изсушават кожата още повече и така. След 10-тина дни мъки и мазане всеки ден с нистатин и меден вазелин и кво ли не малко ми се пооправи положението. Но аз бях така няколко месеца. При полов контакт пак имм сърбежи, знам че не съм се излекувала напълно, но - това е за съжаление :(
АА, не носи прашки известно време, а само памучни бикини. И пробвай да се измиваш само вечер с вода - дано те облекчи, знам - ужасно е:(



Тема Re: ПОМОЩ, гинеколози!!!нови [re: Aбcoлютнo oтчaянa]  
Автор Pocu (fresh)
Публикувано12.01.05 10:17



Де е сега нашият виден гинеколог, който твърдеше, че българките били с ниска полова култура, а гинеколозите били гении, ама никой не ги слушал (като Касандра ;-)...

Момиче, сменяй лекаря! Щом не знае как да те лекува, може да ти навреди много. Има значение това, че пиеш противозачатъчни.

БТВ: не че ми е работа, но ти сигурна ли си в приятеля си? Т.е. изключен ли е поне факторът "привнесени отвън болести"?

Ако не отговарям, може би причината е

Редактирано от Pocu на 12.01.05 10:20.



Тема Re: ПОМОЩ, гинеколози!!!нови [re: Pocu]  
АвторAбcoютнo oтчaянa (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 09:52



Да, ще сменя гинеколога, само дето ме притеснява, че всичко ще започне отначало..пак същите лекарства, пак различни диагнози...
А за приятелят ми съм абсолютно сигурна, че ми е верен...Никога не би направил нищо, с което да навреди на здравето ми. Той пие всички хапчета заедно с мене и също много се тревожи....
Най-потресаващото е, че като направих алергията към глобулите "Арилин Комби" и лекарят ми изписа " Клион Д", алергичната реакция стана още по-жестока. Аз му се обадих и му казах, че сигурно е от метронидазола /основна съставка в първото лекарство, в последствие установих, че е основна съставка и в Клион Д/, а той се учуди и ми каза, че метронидазол в Клион Д нямало...
Е, В УПЪТВАНЕТО ПИШЕ ДРУГО, МОЯ РАБОТА ЛИ Е ДА ЗНАМ КЪДЕ КАКВО СЕ СЪДЪРЖА!!!
Продължавам да имам парене и отоци, само че повече там няма да стъпя.
Да ми предложите някой лекар в София?...
Наистина не знам какво да правя..



Тема докторнови [re: Aбcoютнo oтчaянa]  
Автор kate_ (unpredictable)
Публикувано13.01.05 10:28



Д-р Любомир Дамянов

Прегледи: бул. ''Скобелев'' № 4, понеделник, вторник, четвъртък - 15 - 18 ч.

( намира се точно срещу НДК)

Гинекологът в София, на когото имам пълно доверие.
Аз съм негова студентка и пациентка.
Не вярвам да те разочарова. На световно ниво е. Специализирал е и във Франция.
Успех.



Тема Re: докторнови [re: kate_]  
АвторAбcoлютнo oтчaянa (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 10:40



Благодаря ти,

Би ли ми дала малко повече информация - работи ли със Здравната каса, ако не - колко струва прегледът?
Дано нещата се оправят, защото направо ще се побъркам...



Тема Re: докторнови [re: Aбcoлютнo oтчaянa]  
Автор hot pocket in the 4Os (член с акъл)
Публикувано13.01.05 12:19



Ако не те устройва този доктор, можеш и в Проблемно забременяване да попиташ. Там доста момичета са минали през подобни проблеми, знаят добри доктори. Успех!

Пътят към ада е постлан с добри намерения.

~Джон Милтън



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.