Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:03 16.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема трихомониазанови  
Автор MAN6 (Бай Хуй)
Публикувано15.12.04 23:01



някой може ли да ми обясни как точно се заразява човек
задължително ли е да е чрез полов акт ?!?!?!?!
и възможно ли е да си седи в организма 3-4 години без особено много да си проявява симптомите?

От колела не отбирам грам!


Тема Re: трихомониазанови [re: MAN6]  
АвторAми, дa (Нерегистриран)
Публикувано16.12.04 18:25



Точно така! Заразяването става и от хавлиени кърпи, и при мерене на бански или бельо, при ползване на обща, непочистена с дезинфекционни химикали вана и т.н. Ако не се изследваш, може да не разбереш че имаш тази инфекция. Затова се смята за най-коварната причина за стерилитет. При заразяване първите 3-4 дни се появява по-обилно течение и след това остава съвсем лек секрет на който жените често не обръщат внимание, а гинеколози дето им взимат парите за преглед често погрешно го отдават на гъбична инфекция. Затова, изследвай се!



Тема axaнови [re: Aми, дa]  
Автор MAN6 (Бай Хуй)
Публикувано16.12.04 22:26



мерси много за отговора.
а как се разбира дали си се "стерилизирал" :)
при излседването за трихомониаза ли или става с различно изследване?

От колела не отбирам грам!


Тема Разбира се, като ... [re: MAN6]  
Автор Meli (de profundis)
Публикувано18.12.04 23:44



... дойдеш при мене да ти направя спермограма. Там и трихомоните се виждат. И разни други неща.

Обаче и аз взимам пари (това го казвам заради "Ами, да").




Тема Re: Разбира се, като ...нови [re: Meli]  
Автор MAN6 (Бай Хуй)
Публикувано19.12.04 12:57



e twa shtoto we4e go prawih i za twa pitam..
poneje mi kazaha 4e wsi4ko e nared, samo imam minimalno koli4estwo trihomoniaza...
pyk utre she si zimam rezultatite za hlamidii
ebasi typoto... :) dano tam da e nared wsi4ko...
a se lekuwam s fasijin i mi wliqe malko kofti... blqk.

От колела не отбирам грам!


Тема Re: до: Ами, да - не съм съгласен с теб!нови [re: Nikam]  
Автор MAN6 (Бай Хуй)
Публикувано20.12.04 01:04



общо взето всеки си говори каквото си иска
...
приятелката ми ходи на гинеколог, взеха и секрет и й казаха че има малко гъбички
съответно отидох на кожен лекар. правихме изследване и се оказа- трихомониаза.
утре си взимам резултатите от кръвната проба за хламидии
пък ти си говори за гинеколозите и точните им преценки...

От колела не отбирам грам!


Тема Re: трихомониазанови [re: MAN6]  
АвторEммa (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 09:06



при мен така се получи също ( имала съм ги без да се проявят - откъде знам ли - ами не съм водила полов живот изобщо в един няколкогодишен период ), само да ти кажа , че и моите изненади хич не са малко ..а колко ''лесно'' се диагностицира това или онова , по този въпрос имам доста различно мнение..
моите трихомони ( хронични ) ги диагностицира десетия доктор след 20тото изследване - имах само сърбеж и нищо друго , понякога леко течение като от вода ..и твърденията на лекарите , че нищо ми няма ...



Тема Re: до: Ами, да - не съм съгласен с теб!нови [re: Nikam]  
АвторAMИ ДA (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 15:44



Глупости пишеш, всеки случай е различен, преценката на всеки лекар също. Аз имах пиелонефрит миналата година, лежах в пета градска болница, там ме пратиха за всеки случай и на гинеколог, който ми взе влагалищен секрет и твърдеше че лекият секрет е от гъбички, ама пишеше умерено Клебсиела на резултата, Кандида-отрицателен. Месец след изписването от болница аз още си имах леко, ама наистина леко течение и се принудих да отида в частната поликлиника Лора на гинеколог. Там настояха да ми вземат цервикален!!!, не влагалищен секрет и от него се хванаха трихомоните. Мисълта ми е, че фактор е и имунната система, при слаба имунна система се получава клиниката, която ти описваш, казвам ти го като пациент, който се напати от ходене по гинеколози, плащане на 15лв. такси и слушане на глупости, докато попадна на кадърни лекари. От тях знам, а те са хора с безспорен опит, че има доста случаи при които може да бъде почти безсимптомна като при мен, особено ако са пити някакви хапчета, хинолони и прочие за урогениталният тракт срещу някоя бактерия, които могат също да подтиснат трихомоните, така че те се откриват само с цервикален секрет при жените.
Колкото до пациента с хламидиите, нека попита своя лекар за дозата за лечение с Азатрил, той е един от най-ефикасните антибиотици в момента срещу тях. Успех!



Тема Re: до: Ами, да - не съм съгласен с теб!нови [re: AMИ ДA]  
АвторEммa (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 16:20



лекарите не знаят да взимат цервикален !аз си ходих сума ти време с''моите'' трихомони ,от един лекар на друг ., докато един кожен се накани да вземе цервикален секрет !!! след това се оказа , че сме се слели в едно и те , ''моите мили'' трихомони, не искат да ме напуснат ( станали хронични ) и хайде лекарства , лекарства , аз се натрових от лекарства( един път повърнах в офиса , извинявам се за тази гадна дума ) , ма те, трихомонките си ме обичкат и не ме напускат ....



Редактирано от bira_more на 20.12.04 20:36.



Тема Re: трихомониазанови [re: Eммa]  
АвторTaka e (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 16:59



Мда...И аз вече много-много започвам да не хващам вяра на гинеколозите...един ме лекува година и три месеца против гъбична инфекция и анаеробни бактерии....ПРИ НАЛИЧИЕТО НА 6 СТЕРИЛНИ ПОСЯВКИ ЗА ТОВА ВРЕМЕ!!!!ТОНОВЕ ЛЕКАРСТВА ВСЕКИ МЕСЕЦ ЗА МЕНЕ И ПАРТНЬОРЪТ МИ! Писна ми и реших ПО СОБСТВЕНА ИДЕЯ И ИНИЦИАТИВА да си направя изследване за хламидии...ПОЛОЖИТЕЛНО! Смених гинеколога, ама тоновете хапчета и какво ли още (беше ми предписан дори тампон, напоен с мед във влагалището!!!! ), няма как да се забравят....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.