Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:17 11.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Mnogo detski pla4нови  
Авторpepi (Нерегистриран)
Публикувано12.11.04 11:59



Дъщеря ми е на почти 5 години, но много плаче - направо се "дере". В състояние е да плаче по 1 час. Не казвам че плаче без причина, винаги си намира някаква, като не можем да предположим кога ще започне/в смисъл-няма връзка с настроението й може да започне да плаче дори когато е в много добро настроение. Направо няма млъкване-опитваме какви ли не начини за успокояване,прегръдки,отвличане на вниманието,заплахи,забрани и т.н. Смятам,че вече е голяма за такова поведение, но незнам вече какво да направя-дали е необходимо да се обърна към психотерапевт,психолог.
Никога не е тормозена, малтретирана или нещо подобно.
Започна да плаче така след като тръгна на ясла беше на 2г. и 7м.
Лошото е че започва да се превръща в модел на поведение и се научава да ни манипулира по този начин. Разбирате,че на обществени места ако ти ревне детето с цяло гърло и не можеш да го успокоиш за около 5 мин. накрая правиш каквото иска само и само да млъкне.Опитвала съм се да я оставя да се "нареве",но става още по-лошо направо може да изпадне в истерия. Затова искам помощ от лекар или съвет от "препатили". Незнам към кого да се обърна.



Тема Re: Mnogo detski pla4нови [re: pepi]  
Автор 3ипpekca (атипична)
Публикувано12.11.04 17:39



Мога да ти препоръчам (на бележка или мейл) детски психолог. Само че, ако може по този начин да ви манипулира, няма да спре.

По-добре шизофреник, отколкото съвсем самотен.


Тема Re: Mnogo detski pla4нови [re: 3ипpekca]  
Автор doktorka (pak sym az)
Публикувано12.11.04 19:25



Игнориране му е майката.
Абсолютно игнориране.
Тя вече ви в "тренирала",но не е по -умна от вас.Нито е по-силна..нито от рев ще се поболее...
Обаче трябва да имате нерви като "корабни въжета".
Друг начин няма.
Ревейки знае ,че получава внимание от вас...а и от всеки друг.
И ако всичко друго и е "ОК"...семейният съвет се събира и всички решават как да я игнорирате....
Ако вие с тати го правите...ама баба и дядо не го правят...всичко се проваля.

Та така...
Както навремето моят педиатър казал на майка ми:"за инат и "проклетия" лекарство няма"...



Тема Re: Mnogo detski pla4нови [re: pepi]  
Автор Fire walker ()
Публикувано12.11.04 19:40



Хомеопатията може да бъде изключително успешен метод за справяне с поведенчески проблеми у деца, още повече-напълно-безвреден.За целта детето се води при хомеопат, който определя подходящото за нея "лечение" /в кавички защото детето не е болно, реално и за това това не е лечение в истинския смисъл на думата/.Като психолог и като хомеопат мога да кажа,че според мен хомеопатията е много по- ефективен и бърз метод от психотерапията в този случай.

Mens agitat molem

Тема Re: Mnogo detski pla4нови [re: doktorka]  
Автор Fire walker ()
Публикувано12.11.04 19:47



само че това,което описваш е подход на "война"с детето.Което е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО вредно и травмиращо за него.Ако искаш да "победиш" и да се наложиш, винаги ще го направиш, децата са крехки.Когато плаче и изпада в истерия то изпитва РЕАЛЕН дистрес, а не се преструва или играе за да те "победи" или манипулира...и не го прави защото е "проклето", а защото изпитва някакъв съвсем истински вътрешен дискомфорт.Такава реакция се формира в следствие на нещо-стрес например, какъвто то очевдино е имало като е тръгнало на детска градина.Някой деца са по-крехки емоционално от други и нещо, което за някой е поносим стрес за други е непосносим такъв и те реагират с маладаптивна реакция, като описаната-плач и истерии.
Така, че тези лайшки съвети идващи от лекар са адски вредоносни, защото някой ще те послуша и ще си травмира детето сериозно.

Mens agitat molem

Тема психотерапиянови [re: 3ипpekca]  
Автор Fire walker ()
Публикувано12.11.04 19:49



да добавя, че подкрепям и психотерапия за случая...не само хомеопатията.Само психологът трябва да е наистина добър.ще ми е интересно да споделиш, кой е добър детски психолог според теб и какви наблюдения имаш върху него/нея.ще ми е полезно да знам добро име в областта.

Mens agitat molem

Тема Ми винаги има войнинови [re: Fire walker]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано12.11.04 20:08



Има и една хубава българска приказка:
Бий дупе да не биеш дупище.
Много по вредно за бъдещия човек е той да не разбере че на този свят не винаги може да става на неговото.
Защото твоя подход в краткосрочен план е по добър, в дългосрочен ще доведе до възрастен, който не е научил когато трябва че като паднеш боли.
А ако едно дете падне, боли го - травмиращо е.
Но ако възрастен падне - чупи си разни неща - цената е много по висока и трудна за плащане.
Лигавенето не трябва да се поощрява.
Нито пък с наказанието трябва да се злоупотребява.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Mnogo detski pla4нови [re: Fire walker]  
Автор doktorka (pak sym az)
Публикувано12.11.04 20:57



Файър...,
Колко деца си прегледала в живота си? Като психолог?
Колко деца имаш ти самата?

Аз съм прегледала като педиатър...мммм...едва ли ще мога да преброя....

После ще си говорим за детската психология...

А за хомеопатията...ти си говори/пиши...ти си "шаманът"...



Тема Re: Ми винаги има войнинови [re: bira_more]  
Автор doktorka (pak sym az)
Публикувано12.11.04 21:06



Бира..тая поговорка ми хареса.Не я знаех.
Обаче ти знаеш ли:
"по-добре ти да ревеш сега,за да не реве майка ти после"...
( ил инещо подобно...ама схващаш идеята,нали?)



Тема стига бе, файъркенови [re: Fire walker]  
Автор Koтkaтa Mapтa (Gemini inside)
Публикувано12.11.04 22:24



Не можеш да си представиш колко невероятно хитри са децата. Никой не може да те манипулира по-добре. Точно, защото са ”малки и беззащитни”. Сакън, да не им травмираш психиката. Аре. Да игнорираш истериите не означава да игнорираш детето. Нито означава, че го наказваш с невнимание. Просто го учиш, че не е центърът на света и не е коректно да ти се качва на главата.

Ако беше моето дете, щях да пробвам да си говоря с него и да му обясня. Дори на тази възраст разбират учудващо много. Бих му казала, че можем да говорим за всичко, но следващия път, когато се опита да се тръшка, няма да му обърна внимание. Нито баща му, баба му, дядо му, леля му или някой друг. Вероятно детето се нуждае от повече внимание, но не от този тип, който получава посредством истериите си. Подценяваме децата. Двете щерки на приятелката ми са на 5 и 2 и не можеш да си представиш колко добре схващат какво им се говори. Просто виждаш как следващата пакост назрява. Опипват границите, чудят се докъде могат да стигнат, докато ги разлюбиш, тестват те.

Аз съм била покъртително проклета. Като се започне от охлювите по тавана на банята и се стигне до категоричния отказ да ям друго, освен курабийки сутрин, обед и вечер. Евалла му на баща ми за волското търпение да ми обяснява като на голям човек. Винаги е намирал компримис, винаги съм получавала, каквото съм искала в един момент, но никога не ми е позволявал да го правя на маймуна.

Така че понякога глезотиите около крехката детска душевност вредят повече. Добре е родителите да имат твърда линия на поведение спрямо детето, за да не го научат да им създава чувство за вина.

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.