Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:46 24.09.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Тема Флуор в голямо количествонови  
АвторCвe (Нерегистриран)
Публикувано24.08.04 16:52



Здравейте,
интересува ме какви са последствията от предозиране с флуор - докато бях бременна пиех Девин-ска минерална вода, която по-късно разбрах че е с голямо съдържание на флуор и в същото време пиех флуорни таблетки уж да не си разваля зъбите....
Бебка се роди хипотрофична (тегло 2150) и сега се чудя дали затова не е виновен флуорът. Ако някой знае нещо, благодарности за отзивчивостта!



Тема Re: Флуор в голямо количествонови [re: Cвe]  
Автор adr (новак)
Публикувано25.08.04 17:26



Флуорът по време на бременност се пие за правилна минерализация на зъбните зародиши на плода ,а не за да предпазиш твоите зъби.В каква доза си го пила и колко време?



Тема Re: Флуор в голямо количествонови [re: adr]  
Авторcвe (Нерегистриран)
Публикувано26.08.04 10:08



По около 1,5 - 2л. минерална вода на ден като на етикета пише F - 4mg/l. Освен това по 2-3 таблетки флуорин на ден, но сега нямам точното количество. Във всеки случай безопасното количество от 4мг/ден съм го превишавала. Беше ми интересно да разбера какви са възможните токсични ефекти от предозирането, не само за мен а и за бебето по-принцип през бременността.



Тема Re: Флуор в голямо количество [re: cвe]  
Автор adr (новак)
Публикувано27.08.04 15:01



Забавих се,защото исках да направя справка с токсикологията,но не ми остана време.Според нашите бумаги токсичността на флуора се проявява при много по-големи дози от тези ,които си приемала(говори се за 50-100 кратно надвишаване)и то за много по-дълъг период.Не успях да намеря информация за въздействието върху организма на плода.Със сигурност рискуваш малката да е с някоя степен на зъбна флуороза,което не е толкова страшно.
Хронична интоксикация може да се прояви при дневен прием около 20 мг ,но в продължение на години-изразява се в хиперминерализация,спонтанни фрактури,засягане на ставите с намаляване на подвижността им .
От остра интоксикация си много далеч.
Всички останали странични ефекти са наблюдавани при експерименти с животни и не са доказани.
Изводът е -не пий нищо без да си се консултирала.По отношение на профилактиката все още се придържаме към по-остарели схеми ,без да се отчита масовата употреба на минерална вода в домакинствата,което съвсем не е безобидно.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.