Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:20 27.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Нормално ли е след изгаряне на "раничка" на шийкатнови  
Автор Vache ()
Публикувано16.07.04 08:57



На 7 юни този месец ми изгориха "раничка" на маточната шийка. Гинеколожката ме предупреди, а и аз си знам, че след това изтича обилен секрет. В началото наистина беше така като в секрета беше кафеникав, след това стана прозрачен и необилен и почти беше изчезнал. От два дни (десетина дни след манипулацията) обаче е розов, обилен и воден. Това нормално ли е? Всъщност ме притесни кръвта. Спазвам това което ми е казала докторката да не влиза нищо във влагалището през този месец. Не правя промивки, секс, не плувам.
Благодаря предварително!



Тема Re: Нормално ли е след изгаряне на "раничка" на шийкатнови [re: Vache]  
Автор mima (любопитна)
Публикувано17.07.04 13:40



А защо не направиш контролна колпоскопия? И на мен два пъти ми обработваха раничка но не съм имала такива проблеми. От моя лекар знам че е препоръчително да се направи контролна колпоскопия на 10 и 40 ден от обработката.



Тема Re: Нормално ли е след изгаряне на "раничка" на шийкатнови [re: mima]  
Автор Vache ()
Публикувано18.07.04 01:34



Ами на мен ми правиха вече доста колпоскопии и 2 биопсии, та се знае за какво става дума. Гинеколожката каза да ида след 2 менструация на контролен. Говорих и с майка ми, която каза, че при нея е било също така, та се успокоих малко. Най-вероятно ще изчакам и ако и след сегашната менструация има същия проблем ще търся лекар.
А може да има момента, че при мен беше голяма раничката и имах дисплазия 1 ст.

Редактирано от Vache на 18.07.04 01:36.



Тема Re: Нормално ли е след изгаряне на "раничка" на шийкатнови [re: Vache]  
Авторбyм (Нерегистриран)
Публикувано20.07.04 15:18



Здравей, Ваче.
Имам същия проблем като твоя. :(
Гориха ми шийката на матката един ден преди теб- на 6 юли. Сега вече не изтича секрет, но също имам кървене, кето започва да ме притеснява. При теб мина ли вече?



Тема Re: Нормално ли е след изгаряне на "раничка" на шийкатнови [re: бyм]  
Автор Vache ()
Публикувано20.07.04 15:57



Ееее, ми значи да се успокоим и двете . При мен продължава още, съвсем слабо е, слагам ежедневни превръзки. Тамън си мислех дали утре да не се обадя на гинеколожката си, но прочетох твоя постинг, Освен това с майка ми говорих и тя каза, че при нея е имало кървене 15-20 дни. Най-вероятно ще изчакам до цикъла и ако има проблем после ще отида.
Все пак се надявам да се включи и някой гинеколог да каже дали е нормално. Аз ако знаех нямаше да пиша в клуба на медиците



Тема Re: Нормално ли е след изгаряне на "раничка" на шийкатнови [re: Vache]  
Авторбyм (Нерегистриран)
Публикувано20.07.04 16:58



Благодаря ти за бързия отговор. : )

Наистина действа успокояващо да те прочета. Дано нищо ни няма, а кървенето в случая да е нормална реакция на организма.
Имам уговорка с моя гинеколог да отида около 2 седмици след като ми свърши мензиса. По телефона сега не искам да му се обаждам, защото вероятно ще ме викне на преглед, а при прегледа май няма как да мина без да ми се дразни шийката на матката.

Дано някой се изкаже по-компетентно по въпроса, че да не се притесняваме излишно. После така или иначе ще трябва да ходим на преглед.



Тема Re: Нормално ли е след изгаряне на "раничка" на шинови [re: Vache]  
Автор Pocu (wild poppy)
Публикувано20.07.04 17:12



Да, струва ми се, че е нормално.
Миналата година лекувах такава раничка с криодеструкция и имах около месец подобно течение. Много е неприятно, особено с превръзките, защото тампони не бива да се ползват. Моята лекарка ме предупреди за това и каза, че е възможно да продължи около два месеца дори. Само че след първата менструация доста намаля и около средата на втория месец вече не ползвах превръзки.

Карайте спокойно и си пийте Геритамина

Ако не Ви отговарям, погледнете



Тема Re: Нормално ли е след изгаряне на "раничка" на шинови [re: Pocu]  
Автор Vache ()
Публикувано20.07.04 19:28



Ееее, мерси за отговора. Една приятелка също ми каза да взема Геритамин



Тема Re: Нормално ли е след изгаряне на "раничка" на шийкатнови [re: Vache]  
Авторnepoznata (Нерегистриран)
Публикувано22.07.04 08:47



Boleznena li e manipulaciqta ?



Тема Re: Нормално ли е след изгаряне на "раничка" на ши [re: Vache]  
Автор Pocu (wild poppy)
Публикувано22.07.04 10:40



Странно, би трябвало самият лекар да ти предпише да пиеш Геритамин. Аз, освен него, пиех и калций, и витамин C. Пиех 2 бр. Геритамин на ден, 2 таблетки Калций от по 100мг и 8 таблетки vit C.

Изкарах курс от около 2 месеца с тези витамини. Обяснено ми беше, че по този начин се стимулирало зарастването на "оперираното" място. Защо не се обадиш на гинеколога си и да го попиташ дали не можеш с витамини да си помогнеш на организма?

Всъщност, учудена съм, че ти е назначил горене. В днешно време има къде-къде по-съвременни методи за лекуване на раничка. Лично на мен ми звучи като варварщина. Нещо повече, лекарката ми каза, че ако не бъде извършена както трябва, има опасност да се появи отново. Освен това горенето се назначавало само за възрастни жени, които не планират да имат повече деца. Защото можела да се загуби еластичността на шийката, което не било добре при раждане.

Извинявай, не искам да те шашкам. Просто пиша какво ми е казано. Може би просто ми е била направена реклама на разните там мазила и на криодеструкцията. Наистина ще е добре някой лекар да се включи и да даде повече информация.

Ако не Ви отговарям, погледнете




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.