Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:16 15.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема язвата и бактериинови  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано09.06.04 19:10



един приятел вчера каза че ходил да го преглеждат на оная гадната тръба и ми каза че освен дето го зяпали, му взели проба за бактерии които предизвиквали уж язва. аз сефте чувам за такива, но в клиниката в коато правил теста лекарите твърдяли че язвата по не мого нови проучвания се причинява от бактерия и че бактерията може да се засече чрез проба и дори да се излекува с антибиотик.
колко достоверна е тази информация?


между другото аз не познавам човек който да е позволил да го прегледат ВТОРИ път с оная тръба, как и викаха там. добре че не ми се е налагало, но все пак се чудя защо това чудо се прилага без грам упойка. предполагам няма да е проблем да се измисли нещо, от което като пийнеш един кубик да обезчувствява гърлото.



Тема Re: язвата и бактериинови [re: zaphod]  
Автордp (Нерегистриран)
Публикувано09.06.04 19:30



Абсолютно вярно е, по статистически данни при 95% от болните с дуоденална и 70% от болните със стомашна язва се открива Helicobacter pylori.Това заедно с други фактори/генетични, външни/ води до развитието на язвена болест. Началото обикновено е хроничен гастрит предизвикан от H.pylori който при нелекуване постепенно прогресира до язвена болест. Лечението е с двойна комбинация от антибиотици и инхибитор на протонната помпа. Така че приятелят ти не го баламосват и най-добре стриктно да си пие лекарствата.
Това наистина не е ново откритие.



Тема Бях много изненаданнови [re: дp]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано09.06.04 20:41



когато разбрах че при прасетата се прилагало антибиотично лечение от поне 50 години.
Обяснението - ми те прасетата са скъпи.
Съжелявам че не съм запазил сайта с инфото - беше ветеринар, който в последствие станал и human лекар.

Bеer? Moooorrre?


Тема Re: язвата и бактериинови [re: zaphod]  
Авторjam (Нерегистриран)
Публикувано10.06.04 15:32



наличието на хеликобактер може да се установи и с кръвен тест, освен с "гадната тръба". аз лично не дадох да ми пъхат гадни тръби в гърлото :)))



Тема не ме учудванови [re: bira_more]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано10.06.04 20:14



мисля че ветеринарната медицина поради по-ниския и приоритет се спъва много по-малко от хуманната. няма здравни каси, няма етически закони за забрана на експерименти, няма всеобщо крякане на разни борци за съвършен свят.
въобще всеобщото правило е: колкото едно нещо се приема като по-приоритетно и важно, толкова повече се спъва. и обратното неща които не само не се подпомагат а се забраняват и гонят, направо са в разцвет.

ще взема да ходя вече при ветеринарите, то няма голяма разлика между бозайниците и без това.



Тема Само внимавай че нали знаеш вица? [re: zaphod]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано10.06.04 20:26



Отива някакъв на доктор.
Доктора го разпитва - оня му вика:
А бе докторе, как може ветеринаря да преглежда без да разпитва а ти не можеш?
А ми виж то и аз мога ама нали знаеш ако лечението не е успешно - пушката.

Bеer? Moooorrre?


Тема Re: язвата и бактериинови [re: jam]  
Автор spock ('лапе)
Публикувано11.06.04 18:20



Може, но не е 100% достоверно. Това е като при хламидиите. Има крастосана реактивност и нормалната Грам-отрицателна флуора предизвиква антитялосинтеза. Няма нищо по-сигурно в гастроентерологията от "гадната тръба" Иначе и на мен ако ми се наложи (недай боже) има да ме гонят из двора на клиниката

П.П. Има и още един тест за Хеликобактер, незнам доколко е точен. Уреазо-позитивен тест. Те произвеждат уреза, духаш в една тръба и там става някаква химична джаджа ако има уреаза. Хитро.

Редактирано от spock на 11.06.04 18:24.



Тема Re: язвата и бактериинови [re: spock]  
Автор YD (wiccan)
Публикувано11.06.04 23:20



Предполагам където си ходил пестят от упойка. На мен ми се наложи да глътна тръбата в чужбина, но ме приспаха. Нищо не усетих, че даже и отпочинала се събудих.

Иначе за Х. Пилори правилно са ти казали.



Тема Re: язвата и бактерии [re: YD]  
Автор spock ('лапе)
Публикувано12.06.04 11:08



Не е въпрос до пестенето. В България няма практика да се слага пълна анестезия за гастроскопия, най-много да те седират. Което и е правилно според мен, пълната упойка в случая е неоправдан риск, изследването не е толкова инвазивно, ако въобще е



Тема re:нови [re: zaphod]  
Авторivan (Нерегистриран)
Публикувано14.06.04 00:07



q kajete kakvi antibiotici izpisvat za tezi Helicobacter pylori
10x




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.