Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:55 22.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Тема аднексит-лечениенови  
Авторпeтя (Нерегистриран)
Публикувано04.05.04 10:02



Помогнете ми!
Личната лекарка не ми даде талон за гинеколог, защото няма, но не ми назначи и лечение. Нямам пари за частен кабинет.
Симптоми - вече 4 дни чувствам тежест, напрежение и стягане на мускулите ниско в корема, болка при натиск в ляво и в дясно,при почивка или лежане болката намалява, а при движение и физ. усилия се засилва. Болката е тъпа и почти постоянна, а от време на време е рязка и щракаща ту в дясно, ту в ляво. На 30год. съм, едно раждане преди 2год., не съм правила аборти. През последните няколко години, през няколко месеца съм при гинеколога си и диагнозата му е хроничен аднексит. Личната лекарка сега ми каза, че сигурно пак имам аднексит и чао.
Кокво да правя? Може ли нищо да не пия и да чакам да мине от само себеси? Може ли да пия билковите таблетки на д-р Тошков цистофемин? В рекламната му брошура прочетох, че са за кисти на яйчниците, чести възпаления на тръби и яйчници и бяло течение. Питам за тези таблетки, защото пия неговия Невролаксин и се чувствам добре.
Благодаря на всички, които биха ми помогнали със съвет !!!



Тема Re: аднексит-лечениенови [re: пeтя]  
Авторбeз знaчeниe (Нерегистриран)
Публикувано04.05.04 10:21



никакъв Тошков,никакви глупости!
аднексит-остър или хроничен се лекува с АНТИБИОИЦИ!
но първо-прави се микробиологично изследване на влаг. и цервикален секрет за установяване на причината за аднексита! защото последния се получава от инфекция!която възпалява яйчниьците-тогава е налице аднексит

с какво те е лекувала досега гинеколожката ти,щом е поставила такава диагноза??? хроничният аднексит се лкеува трудно и продължително!
а каква е тая лична лекарка? къде е тая да я сритам?!!!! аман от такива бееее
ще отворя една отделна тема-за всички некаъдрници,мързеливци,бездарници, безкрупуилни и корумпирани твари в бели престилки! нещо като черен списък на услугите в сферата на медицината! сори модератор



Тема То и аз отдавна мислехнови [re: бeз знaчeниe]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано04.05.04 12:31



да закова подобна тема.
И ако не съм го направил е само защото ще стане претрупване :(((((
Такъв личен лекар е за смяна!
Не че им е лесен живота на личните лекари - ама при съмнения за аднексит - престъпление е да не се лекува :(((((

Мисля че Петя може да се оплаче в Здравната Каса, може би трябва да се ангажира и пресата.
Лечението трябва да бъде бързо, коректно и агресивно - и разбира се от специалист.
За какво ги плащаме шибаните осигуровки.
Това което ми идва на ум е по скоро за клуб Попържни....

Bеer? Moooorrre?


Тема Re: аднексит-лечение [re: пeтя]  
Автор Wildberry (плодче)
Публикувано04.05.04 20:29



Лечението на острия аднексит е необходимо да се проведе в болнична обстановка, с прилагането на широкоспектърни антибиотици (Левофлоксацин,Chloamphenicol,Flagyl,Ampicillin, Amoxiciklin,Metronidazol), в първите дни парентерално до нормализиране на температурата и броя на левкоцитите. След това задължително лечението трябва да продължи per os (Doxyciklin,Chlornitromicin,Ampicillin, Tetracyclin). Към антибиотичната терапия се включват витамини - вит.Б комплекс, А, Е, С., кортикосероидни препарати и болкоуспокояващи средства. В хроничния стадий се препоръчва прилагането на физиотерапевтични процедури (електрофореза, интерферентен ток, ултразвук, диатермия).



Тема Re: аднексит-лечениенови [re: Wildberry]  
Авторбeз зн. (Нерегистриран)
Публикувано05.05.04 21:02



ти да не цитираш учебник...от 70-те години?
е заради такива като тебе оскатяват хора! 80% от напсианото са общи приказки!суха теория от времето на баба ми
не можеш да изписваш антибиотици без да знаеш причината!това много лекари го правят-безотговорно е!
прави се посявка и антибиограмата показва какъв антибиотик точно да се използва!
"След това задължително лечението трябва да продължи per os (Doxyciklin,Chlornitromicin"... задължително??? всичко е строго индивидуално-според случая,ако има примерно стрептококи,доксициклина само ще я почеше
сори за тона,все пак правиш опит да помогнеш,но ме подразни сигурността,с която говориш за проблема.даваш съвети без да имаш опит,защото си личи,че нямаш



Тема Re: аднексит-лечениенови [re: бeз зн.]  
Автордaaa (Нерегистриран)
Публикувано05.05.04 21:04



без зн. .....вие по форумите сте много отворени( случая все "трябвало да се прецени" ) ама иначе докато не ви се бутне пачката ....



Тема Re: То и аз отдавна мислехнови [re: bira_more]  
Авторбeз зн. (Нерегистриран)
Публикувано05.05.04 21:14



пренутрване-слабо казано,клуба ще плане,ако отворим такава тема..:)

не им е лесен живота,ама то на кой му е лесен?а и те взимат достатъчно много пари,за да са длъжни да си вършат работата коректно и качествено
а петя не е нужно да ходи до здравната каса,просто трябва да реагира малко по-агресивно спрямо личния си лекар,не знам защо хората не реагират и не си търсят правата?!?
иначе цялата система е опорочена,и разбира се най-потърпевши са крайните "потребители"- пациентите



Тема Re: аднексит-лечениенови [re: дaaa]  
Авторбeз знaчeниe (Нерегистриран)
Публикувано05.05.04 21:18



глупости говориш:)
погрешна асоциация



Тема Re: аднексит-лечениенови [re: бeз зн.]  
Автор Wildberry (плодче)
Публикувано05.05.04 22:55



Цитирам проф. Налбански. Беше състудент на майка ми и имам много записки от него. По случайност ми подариха учебника му по акушерство и гинекология от 2003 година, който прочетох.
Ако заради такива като мене осакатяваха хора, какво ли ще кажеш за високите етажи, там където наистина по вина на лекари оскататяват хора. Аз съм обикновен човек, който зависи от медицината..Нима лекарите слушат мненията на обикновените хора?
Затова и изброих няколко антибиотика, в зависимост от случая, не съм казала, че задължително трябва да се приема еди кой си!
Извинявам се, че съм писала "със сигурност", въпреки липсата ми на опит, която ти така прозорливо откри, пожелавам ти да събереш достатъчно опит, за да те уважават хората.



Тема За парите не си съвсем правнови [re: бeз зн.]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано06.05.04 14:21



Да речем че едно GP има 1000 пациента. Касата му плаща по 65 или 80 ст на пациент - не знам със сигурност. Да речем 80 ст.
Това са 800 лв. на месец брутни приходи.
А трябва да се плаща наем, консумативи и доста други неща.
Ако наеме и сестра става страшно.
Дори да му оставаха 800 лева само за заплата, след плащане на всички данъци, застраховки, осигуровки и т.н. ще му останат в най-добрия случай не повече от 400 лева.
Разбира се не броим редовните глоби раздавани от касата вместо поощрения.

Bеer? Moooorrre?



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.