Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:30 21.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема е бива наглост, бива...ама твоето енови [re: Nikam]  
Автор snobar (играч)
Публикувано24.03.04 13:29



е нечовешко

...и твойта майка също!


Тема За хомофобиятанови [re: Nikam]  
Автор 3ипpekca (атипична)
Публикувано24.03.04 14:14



Хомофобията не е социална фобия. Но, разбира се, е проблем на този, който я има. И си е точно фобия, а не - ненавист или каквото там се опитват да го изкарат. По-точно - страх от съблазняване, "да не би и аз да се окажа... ". Но пък чак психично разстройство - ???

Освен това си дал линк към МКБ-9, а не към МКБ-10. И (тихо, никой да не разбере ) - сложил си линк към един сайт на френски, в който в списъка на сексуалните разстройства знаеш ли кое е на първо място?

P.S. Във филма "Американски прелести" хомофобията е показана много добре.

Не бъдете суеверни! Това носи нещастие!


Тема Защо?нови [re: snobar]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано24.03.04 16:05



Аз например си падам и по лесбийки :)
Само дето те не си падат по мен, може би щото са лесбийки?

Bеer? Moooorrre?


Тема Re: е бива наглост, бива...ама твоето енови [re: snobar]  
Автор YD (wiccan)
Публикувано24.03.04 19:10



Защо? На мен идеята за такъв клуб много ми харесва. Има много хора, които имат нужда от подкрепа и информация по въпроса.



Тема Другата страна на фобиитенови [re: 3ипpekca]  
Автор PRN (ваш приятел)
Публикувано24.03.04 23:08



Наистина ли мислиш че става дума за хомофобия...

Не знам защо моят приятел Никам непременно държи да си изгради индентичност от своя хомосексуализъм. Мисля че това дразни аудиторията, а не страха от съблазняване. Едва ли някой друг по-настоятелно от него размахва сексуалните си предпочитания, дори в клубове нямащи нищо общо с хомосексуализма. На това аз му казвам "идентификация с хомосексуализма".

А от всичко тези хора най се радват на "фобиите". Това затвъждава тяхната идентичност, като леко й придава и отенъка на "victim's identity" (вижте колко зле ме третират само защото съм еди какъв си). И погаленото онепправдано его повдига свенливо глава...
PRN

American Beauty беше страшен филм, може би най-добрия който някога съм гледал.



Тема Re: Другата страна на фобиитенови [re: PRN]  
Автор YD (wiccan)
Публикувано25.03.04 00:09



Виж сега, Никам хич не ми е по душа като човек, но в случая ще защитя действията му. Той изтъква хомосексуалността си (и то само в две теми, свързани с хомосексуализма), защото защитава кауза, която има нужда от гласност. Българското ухо не е навикнало да чува гласовете на малцинствата, нека послуша, защото колкото повече чуваш нещо, толкова повече престава да ти прави впечатление. И това е целта, хомосексуализмът да не бъде считан за кой знае какво нещо.

На мнение съм, че разликите не трябва да бъдат подчертавани, и че не трябва да обявяваме сексуалността си при всяко ръкостискане. Но ми се иска като съм на купон да мога да представя гаджето си без да предизвиквам трагедия.

Сред групите с алтернативна сексуалност, за транссексуалните се знае най-малко, обществата им са най-малки и им е трудно да намерят информация и подкрепа. Особено в България. Затова има нужда от дискусии.

Никам не го прави, за да привлече внимание към себе си, ОК? Той просто търси подкрепа за новия клуб.



Тема Самонови [re: YD]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано25.03.04 04:26



в две теми? Оревал е дира с неговия хомосексуализъм! Пусне се тема за бременни, по някое време Никам обяснява що хомосексуалистите били по-чистоплътни и си режели ноктите редовно например, класика в жанра! Лично аз едва ли мога да бъда обвинена в каквато и да е хомофобия, но PNR е напълно прав. Всъщност забелязала съм, че хомосексуалистите се делят на два основни вида. Едните кротко си живеят живота, без изобщо да занимават останалите със сексуалните си предпочитания или да ги намесват за щяло и нещяло. А другите са точно обратното-ти го питаш бира ли предпочита или вино, той ти отговаря, че е хомосексуалист. Просто някои хора, независимо от сексуалните си предпочитания, имат крещяща нужда от внимание.
Имам един добър познат хомосексуалист, голям сладур! Живее от сума ти години с мъжа си, те са над 50 вече, имат си къща, градинка, щастливо семейство! Досега нито веднъж не е излязло от устата му "аз съм хомосексуалист, аз съм такъв, онакъв" То е очевадно и без тва. Всички в работата му го обичат, жените направо умират за него, разменят си рецепти, съвети за цветя, абе върха са! Миналата година бяхме заедно на коледно парти, вече към 4 часа, останали няколко човека и всеки си пийнал така, в настроение. И трима четирима, между които и нашия човек на дансинга, той иначе е срамежливко, ма кат си пийне....И по едно време сички си тръгват от дансинга и остават само двама, нащто хомосексуалистче и най-големия хомофоб в компанията! Който малко се смути в първия момент, но после неудобно ли му стана, кво ли...и бая си потанцуваха двамката сами на дансинга! А хомофобът, който междувпрочем е българин, от тогава мисля че тотално си промени отношението и вече не е такъв хомофоб, на другия ден вика "Ма той Франки бил симпатяга бе!"
Та си мисля ако тоз хомофоб беше срещнал Никам дали щеше да има същия ефект? То хубаво човек да се бори за нещо, ама трябва и да си подбира средствата. Насила хубост не става, както е казъл народът!
Що се отнася до клуба, честит да е на всички, които се интересуват!

"аз, например, се досетих, че Канада не е суверенна страна"
Dobrata


Тема Хе-хе,нови [re: bira_more]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано25.03.04 04:40



че кой мъж не си пада по лесбийки?

"аз, например, се досетих, че Канада не е суверенна страна"
Dobrata


Тема Re: Самонови [re: me]  
АвторYD (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 06:09



За мен пък хетеросексуалните се делят на две групи: такива, които те уважават и не ги интересуват детайли от личния ти живот и такива, които се хвалят на познати, че имат приятел хомосексуалист ("гей е, но е много готин, да го видиш как шета като жена из къщата"), а ако случайно някой ги обвини в хомофобия или в претенции, че знаят всичко за хомосексуалистите, отговарят "Е как бе? Аз имам приятел хомосексуалист, разказвал ми е".

Никам може и да иска внимание, не го познавам толкова отблизо, нито следя постингите му, но все едно, смятам, че трябва да се проглушат ушите на българите относно хомосексуализма, че да претръпнат. По-добре е да се вика с цяло гърло, от колкото да те е страх да кажеш. Твоят Франки може да си позволи да не коментира сексуалността си, защото неговото общество вече я е приело, минало е през периода на проглушените уши. Повечето общества, които в момента приемат хомосексуализма без коментар, са минали през период на силен активизъм и съм сигурна, че не на малко хора им е писнало да ги слушат. Защото идеята не е да трябва да се доказваш, както Франки се е доказвал пред твоя приятел хомофоб, а уважението да му е априорно дадено каквато и да е сексулаността му.



Тема Ми незнам за хетеросексуалните,нови [re: YD]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано25.03.04 06:29



аз съм лесбийка.
Останалото...ми просто различно мислим. Що се отнася до обществото на Франки, изобщо не е претръпнало, по това две мнения не може да има. Може би е с едно рамо пред България, но като се има предвид явлението Азис и многобройните и/му почитатели, май не е.
А уважение никому не се дава априори, пък бил той хомо, хетеро, садо, мазо или квото там. Франки се е доказал като ЧОВЕК. И аз го уважавам и харесвам като такъв. Незавилимо от сексуалността му. А случката доказва точно обратното на това, което казваш, той се е доказал като личност и е заслужил уважението на един хомофоб, който далеч не е пускал каквото и да е аванти априори. Мислех, че това е повече от очевидно. За да даде обществото уважение, то трябва всеки член на обществото поотделно да го е дал. А обществото не е хомогенно, кой дал, кой не дал. Това, че на книга пише "обществото уважава еднакво всичките си членове" изобщо не значи че в действителност е така.

"аз, например, се досетих, че Канада не е суверенна страна"
Dobrata



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.