Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:06 28.09.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Растеж на косанови  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано15.12.03 14:12



Притеснена съм, защото на моята дъщеря 5г. не й расте косата. Мислех си, че израства бързо на височина и затова видимо не й се удължава, обаче дължината на опашката, която й връзвам е все същата Сравнявам с други деца, които преди година са били с къси коси, а сега вече носят плитки, а ние седим на едно и също положение. Забелязох колко често й скъсявам бритона..ами на 2-3 месеца веднъж и то по сантиметър (не повече). Споделих проблема с педиатърката, обаче нейното мнение е, че щом не й пада косата - значи е добре.
Дали има някой запознат с проблема?



Тема Мисля че педиатърката е праванови [re: Smile]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано16.12.03 19:21



Но и аз имам добра рецепрта.
Моята коса (въпреки преклонната ми възраст :) расте с 1-2 сантиметра на месец.
Резептата е много лесна - прическа Слави Трифонов, вариант бирен :)
Демек, подстригването става не всеки ден а например 1-2 пъти месечно.



Тема Re: Мисля че педиатърката е праванови [re: bira_more]  
АвторMиa (Нерегистриран)
Публикувано16.12.03 19:58



Добре де, аз съм на 17 години и костата ми расте ужасно бавно, ама наистина ужасно бавно. До раменете ми е, но е на тази дължина от...4 години да речем, а понякога се подстригвам за да ми се махнат нацъфтялите крайчета...т.е. по янколко сантиметра расте годишно, но не е достатъчно...ако взема да се обръсна нула номер, мамооооооооо........че 100 години ще си ходя като момче:)). Сериозно, има ли някакъв лек за бавното растене на косата



Тема Може и да има ама аз не го знамнови [re: Mиa]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано16.12.03 22:12



Но ако се лъснеш няколко пъти нула номер - забрави че косата ще продължи да расте с 4 сантиметра годишно - ще е 4 сантиметра ама месечно.
Е има уловка.
Ще расте докато порасне :((
Добре де мъжете гледаме други неща - косата само ако няма какво друго :)
А както го описваш - ситуацията е идеална - по рядко ще ходиш на подстригване ?
Не се шашкайте за глупости бе хора ...
Нямате ли си истински проблеми та се хващате с глупости?
Така де нямаш ли си гадже да ти създава истински проблеми?



Тема Re: Мисля че педиатърката е права [re: bira_more]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано18.12.03 11:33



Чудесен съвет! Благодаря! Мисля, че е много подходящо за момиченце на 5г!



Тема Съжелявам аманови [re: Smile]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано18.12.03 12:14



аз знам толкова. Племенницата ми има също някакви проблеми. И там дадох същия съвет.
И там не го харесаха.
Е ми съжелявам.



Тема Re: Съжелявам аманови [re: bira_more]  
Автор aiti ()
Публикувано19.12.03 08:59



Ами просто като страничен наблюдател те съветвам като толкова са ти познанията, да не ръсиш супер компетентни съвети във всеки постинг. Чета в клуба от дълго време и мога да кажа, че откакто се появи просто го разсипа и малкото лекари, които даваха някакви съвети се оттеглиха, за да не се разправят с теб. Така, че наистина е по-полезно за питащите, ако не се оттеглиш поне да не се месиш навсякъде.

Съжалявам за резкия тон, но за живеещите в чужбина понякога е голяма помощ да се обърнем за съвет на родния си език. За жалост този клуб вече не може да ни бъде в помощ, а най-много да ни посъветват някоя простотия да си отрежем косата до кожа, а защо не и самата глава.

Поздрави



Тема Мерси за критиката аманови [re: aiti]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано19.12.03 11:07



малко пресилваш нещата.
Виж специално тази тема.
Виж кога е пуснато мнението и кога аз съм дал първия си макар и некомпетентен отговор.
И мен не ме радва да давам отговори на въпроси където съм бос.
Ама иначе какво става?
Виси самотен въпроса ден-два - и след това защо не ми отговаряте?
Много лесно бих се ограничил само до областите в които имам все пак някакви познания.
И като проба ще го направя - може пък наистина да е по добре за клуба.
Ако не опитам няма да разбера нали?

Със здраве и весели празници.



Тема Re: Растеж на косанови [re: Smile]  
Автор Fire walker ()
Публикувано21.12.03 19:08



Как е детето като цяло?Има ли настроение, енергия?Активно ли е?

По принцип хората, които имат много енергия им расте бързо косата и обратното...Ако организмът не разполага с много енергия, естествено е да си я употреби за поддържане на имунната система и функциите на органите, а не за растеж на коса.

С какво я храните?Яде ли достатъчно пресни плодове и зеленчуци?Приема ли токсични храни и наприки-като например изкуствено оцветени и подсалдени с аспратам или ацеслфам-к сокове, бонбони и прочие.Спагети и сосове с мононатриев глутамат /MSG/..чипс, фаст фууд-макдоналдс и подобните боклуци....
Движи ли се достатъчно?Подложена ли е на стрес?Каква е семейната обстановка?

Всички тези неща оказват влияние върху цялостното състояние на органзима и психиката, и функиите им.

Иначе -правете и масаж на скалпа -лекичко с върховете на пръстите.Така,че да и е приятно.Така хем се засилва локалното кръвообращение хем релаксира и сваля стреса като цяло./И малките деца имат стрес, колкото и странно да ни се вижда понякога/

Редактирано от Fire walker на 21.12.03 19:12.



Тема Re: Растеж на косанови [re: Fire walker]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано22.12.03 11:42



Настроение има и енергия също, но се чудя от къде след като яде колкото врабче и то когато седя до нея. На дължина расте много, но на килограми...мъчна работа.
От плодовете яде само ябълки и банани - другите ги отказва. Гледам соковете да са натурални (макар че и в тях сигурно има разни консерванти).
Не се движи много - обича повече "седящите" игри - строене, рисуване, рязане, лепене. Но ходи на спортни танци точно затова - за да се движи все пак.
Дали да не я "подложа" на един курс зелена енергия?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.