Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:37 20.04.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Една тревожна, но вероятно полезна информация  
Авторstudious (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 10:15



Жените да четат внимателно…
МЪЖЕТЕ споделят със своите съпруги…приятелки…майки….
СПОДЕЛЕНО ОТ ЕДНА УРУГВАЙСКА БИОХИМИЧКА
Преди известно време бях на един семинар относно Рак на гърдата, проведен от Тери Бърк, с подкрепата на Дан Съливан. По време на дебатите, попитах защо областта, в която най-често се развиват ракови тумори на гърдата е близо до подмишницата.” На моя въпрос не може да се отговори на момента. Тази информация беше изпратена наскоро и се радвам, че получих отговор на моя въпрос. Препратих на една приятелка, която прави химиотерапия и тя коментира, че също се информирала относно това, в една група, която посещавала. Сега искам да споделя информацията с вас: основната причина за рак на гърдата е употребата на противоизпотяващи (antiperspirant). Да, ПРОТИВОИЗПОТЯВАЩИ! Голяма част от продуктите на пазара са комбинация от противоизпотяващи/дезодоранти. Проверявайте етикетите. Дезодорант може да се използва, противоизпотяващо, не. Концентрацията на токсини предизвиква мутация на клетките: РАК. А ето и причината: Човешкото тяло има само няколко области откъдето да отстранява токсините: зад колената, зад ушите, в областта на слабините и подмишниците. Токсините се отстраняват чрез потене. Противоизпотяващите, както името им ясно казва, избягват потенето; и за това препятствуват тялото от отстраняване на токсините от подмишниците. Тези токсини не изчезват магически. Напротив, тялото ги натрупва в лимфните жлези, които се намират под ръцете, по такъв начин, че те не излизат чрез потта. Голяма част от раковите тумори на гърдата, се появяват в тази област над гърдата. Точно където се намират жлезите. При мъжете се появява в по-малка пропоция, но не са незасегнати от развитието на рак на гърдата поради противоизпотяващите. Разликата е, че противоизпотяващите, използвани от мъжете не се прилагат директно върху кожата; остават в голяма част по космите на подмишниците. Жените, които използват противоизпотяващи веднага след като почистят подмишниците, увеличават риска поради незначими порязвания и раздразнения на кожата, които правят така, че вредните химически съставки проникват по-бързо в тялото. При закупуването на дезодорант, четете какво е написано на опаковката: Ако е “противоизпотяващо”(antiperspirant), не купувайте. Ако е "perspirante" (това е на португалски, не намерих точно превода, ама нещо като изпотяващо)), може да купите, тъй като този тип дезодорант не отстранява потенето, а само миризмата. Моля, препратете това съобщение на всички. Рак на гърдата се е превърнал в нещо много нормално, и тази информация може да спаси живота на много хора. Ако не сте достатъчно сигурни относно тази информация може да направите своите проучвания. Вероятно ще стигнете до същото заключение. МОЛЯ СПОДЕЛЕТЕ С ВСИЧКИ ЖЕНИ, ПО ВСИЧКИ ВЪЗМОЖНИ НАЧИНИ.
CIPA - CREMESP > >Cyntia M. M. Rodrigues >Assistente de Mídia >
Leo Burnett Publicidade >tel: 5504-1372 >fax: 5504-1445



Тема Re: Една тревожна, но вероятно полезна информациянови [re: studious]  
Автор Rhayne lre (weird)
Публикувано29.11.03 04:46



От мамолог знам, че и банелите на сутиена могат да доведат до рак на гърдата.
3а дезодорантите и аз съм чувала, но за рол-део, както и за бръсненето на подмишницата /от натиска/.

You're just jealous, because the voices talk to me!


Тема Глупости [re: studious]  
Автор PRN (ваш приятел)
Публикувано29.11.03 12:06



...на търкалета. И за дезодорантите и за всичко останало.
PRN (извинявам се, че се обаждам)



Тема Re: Глупостинови [re: PRN]  
Автор Fire walker ()
Публикувано29.11.03 21:12



Някой беше казал тук по друг повод-"ако не знаеш от какво се причинява нещо, как можеш толкова убедено да твърдиш от какво НЕ СЕ пичниява?"
За бръсненето няма да коментирам, но за подтискането на изпотяването е очевидно, че е вредно, защото възпрепятства организма да отдели токсините.А Дълго натрупвани токисни не е толкова невероятно да доведат до рак.



Тема Re: Една тревожна, но вероятно полезна информация [re: studious]  
Автор bistra ()
Публикувано29.11.03 22:17



Алумининевият хидроокис е най-често използуваното средство за потискане на изпотяването и е основна съставка в някои дезодоранти. Най-често води до възпаление на потна жлеза- хидросалпингит. Клинично се проявява като болезнено уплътнение под мишницата, което отминава при прекратяване на използуването на съответния дезодорант.
При онкологично заболяване на млечната жлеза един от стадиите е ангажиране на регионалните лимфни възли под мишницата от страната на засегната гърда. Това е процес на метастазиране на раковите клетки- те се разпръсват от първоначалното си огнище в млечната жлеза и тръгват да "се разхождат" по течението на кръвния или лимфен отток.
Това също може да се прояви като болезнено уплътнение, в случая на лимфен възел.
Нашата кожа разполага с потни жлези почти навсякъде, но на някои места - в гънките и на лицето изпотяването е по-обилно. Т.нар. токсини се отделят с потта, урината и изпражненията, като потенето в повечето случаи е дифузен процес и ангажира почти цялата кожна повърхност на тялото.
Ако се намажем с няколко грама дезодорант потискащ потенето в точно определена област това няма спре секрецията на потните жлези в останалата част на тялото. Не харесвам средствата против изпотяване, но най-често те предизвикват именно въпросния хидросалпингит, който не трябва да се бърка с регионалния лимфаденит при метастази на рак на млечната жлеза.
Т.е. с 2 думи PRN го е казал най-кратко и вярно.



Тема Re: Една тревожна, но вероятно полезна информация [re: bistra]  
Автор Fire walker ()
Публикувано30.11.03 04:19



"т.е с две думи ПРН го е казал най-кратко и вярно".Каза Последната Инстанция

Една приятелка ми беше сложила на мен този прякор-"последна инстанция", но явно трябва някак си да си го поделим с теб.:)))

Учудваш ме, честно казано.Ти поне си запозната с доста повече неща от стандратната ортодокс медицна.Там тез факти са известни отдавна.

Не разбрах по какъв начин описанието на сиптоматиката на хирдосалпингита и сходтсвото му със симптоматиката на рака опровергава наблюдението,че подтискащите изпотяването средства причиняват заболявания, понякога изключително сериозни.
Никой не твърди,че като ползваш дезодорант с антиперспиранти хващаш рак мигновено.Твърдението е, за наблюдение извършено отдавна в други науки, за които ти имаш диплома-като хомеопатиятя например.
Самият факт, че може да се предизвика възпаление на потните жлези в тази област би трябвало да е достатъчен да се замислим, какво друго може предизвика антиперспирантът.

Ако погледнеш реперториума си , на рубирката "Болести от подтиснато изпотяване" и погледнеш изброените лекарства, а после погледнеш материя медика, ще добиеш представа какво може да предизвика няколко капки антиперспирант.Май доста неща...



Тема Re: хидросаденит [re: bistra]  
Автор bistra ()
Публикувано30.11.03 07:29



Възпалението на потните жлези е хидросаденит. В постинга съм написала хизросалпингит.
Съжалявам за грешката!

Щоа се отнася до забележките на Fire walker-
отдавна не съдя за хората по дипломите им. То и ти имаш, както казваш диплома за психолог, но понякога не си личи. Не ми се спори сега, но моето мнение е че си толкова "изненадана", защото не запях в хора на славославещите теб и хомеопатията /такава , каквато ти я разбираш/.
Нали нямаше нищо против хората да изразяват собствено мнение!!! Ето, аз изразих такова, различно от твоя реперториум и Материя медика-та, която четеш.
Добре, че не стана модератор тук!



Тема Другият път като се обадиш [re: PRN]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано30.11.03 07:39



земи кажи нещо.

"Престъпността в Русия е огромна, непредсказуема и неподлежаща на правила."
Dobrata


Тема Той каза [re: me]  
Авторjam (Нерегистриран)
Публикувано30.11.03 13:02



каквото имаше да каже.
аз вярвам сто пъти повече на 2 думи, казани от PRN, отколкото на 2 страници, изписани от теб или други подобни.



Тема Re: хидросаденитнови [re: bistra]  
Автор Fire walker ()
Публикувано30.11.03 20:25



"Моят" Реперториум е Синтезис 7.Едва ли има по-добър и по-престижен за момента/имам предвид Синтезиса. Не конкретно 7 мото издание/.Материя Медика-Вермюлен.Също едва ли има по-добра и престижна.Ти по различен начин ли мислиш за тях?
Но която и материя медика или реперториум да ползваш, пак можеш да извършиш същото търсене и да установиш собствената си истина за болестите от подтиснато изпотяване.

Относно личните коментари...Какво да кажа...човек съди за другите по себе си.Няма как иначе,когато не ги познава.Когато нямаш инфомрация за вътрешния свят на някой, му приписваш различни мотиви и идеи,които обаче идват от едно място-собственото ти несъзнавано.Механизма се нарича проекция.Та за теб аз съм едно мастилено петно и ти ми приписа някакви борби за одобрение /запяване в хора на славословещите.../или престиж може би...Оправяй се с тези си проблеми.
Аз ако имах нужда от одобрение щях да се държа по много различен начин тук,нали си даваш сметка?Аз просто следвам съвестта си и казвам това което е истина за мен, без да ме вълнува дали някой няма да се почувства лично засегнат от инакомислието.
Но наистина ми е интересно как ти която си запозната с факта,че подтискането на секреции води до заболявания, и си запозната с начина им на лечение защо извенъж забрави за това сега и го отричаш?Питам сериозно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.