Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:59 28.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Дискова херния - дайте съветнови  
Автор roshla (шемет)
Публикувано07.11.03 14:25



Обръщам се към всички в клуба,помогнете със съвет.На съпругът ми му поставиха диагноза дискова херния.И естествено отсякоха че единственото възможно лечение е операция.Доста съм резервирана към такава операция,поради страха от неуспешният и край и евентуално влошаване ,вместо оправяне.
Посъветвайте ме има ли някакви алтернативи на операцията.Струва ли си да ходи на санаториуми,дали подобна операция направена с лазер е по малко рискована?
Не искам да се доверявам на разни екстрасенси и други дивотии,защото аз вярвам само в нормалната,научно обоснована медицина.

:-)По добре е да си мълчиш и да те сметнат за глупак,отколкото да бързаш да го докажеш.


Тема Ще ти наруша съвета :)) [re: roshla]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано07.11.03 14:37



Много е важно местоположение и обем на дисковата херния.
Все пак ситуацията е такава че единственото радикално лечение е оперативното.
Всичко останало може да забави развитието на заболяването, да облекчи симптомите и т.н но не и да коригира проблема.
По важно е да намерите добър хирург от колкото дали ще е с лазер или с обикновен скалпел.
А хирурга ще прецени, какво, кога и как да направи.
Има опасност от рязко влошаване, в следствие на притискане на нервни коренчета и или гръбначен стълб. Не се бавете много.



Тема Re: Дискова херния - съвет!нови [re: roshla]  
Автор888 (Нерегистриран)
Публикувано08.11.03 15:26



Необходима е консултация с няколко невро-хирурга, но решението си го взима самия болен. Процесът на клиничната картина може да се спре и времено да се подобри/ хубавото е ако това временно е доста дълъг период/. Припоръчително е да се прами масаж,лечебна физкултура и физиотерапия, но само ако пациента е в ремисия.



Тема Re: Дискова херния - дайте съветнови [re: roshla]  
Автор Taйнa (загадъчнааа)
Публикувано09.11.03 18:35



Лично съм си изпатила от операции на дискови хернии.В момента може много да го боли,но да не бърза с операция.Първо да опита всичко друго:масажи, нагревки,иглотерапия,лечебна физкултура и ако няма ефект след месец-два,тогава операция,но обикновенно дисковата херния минава за около месец или 45 дни.



Тема Re: Дискова херния - дайте съветнови [re: roshla]  
АвторDr. M (Нерегистриран)
Публикувано09.11.03 20:19



Hirurgichnoto lechenie se izpolzava samo togava kogato vsichki ostanali metodi na lechenie ne sa bili uspeshni. Takiva metodi sa lechenie sa protivovuzpalitelni medicamenti Steroidni ili ne-steroidni), epidural i drugi blokadi (injectii), rehabilitatia s physicheski uprajnenia, fisioterapia i drugi. Samo okolo 50-60% ot operatiite za diskova hernia sa uspeshni. I bez lechenie, goljam procent ot diskovite hernii imat tendentia kum posobrjavane. Mnogo discovi hernii sa asymptomatichni, t.e. ne davat nikakvi problemi. Lechenieto na diskovi hernii mi e po spetialnostta (Physical Medicine & Rehabilitation) i az nikoga ne sum chul da se pravi operatia napravo predi da sa optani conservativnite metodi na lechenie kakto spomenah po-gore, s izkljuchenie na njakoi po-spetialni situatii kato naprimer tr.n. cauda equina syndrome, pri kojato tjabva da se operira po-speshnost. Vuv vashia sluchaj ochevidno ne stava vupros za tova. Takache, ne burzajte s operatiiata, tja moje i da ne e neoghodima.



Тема Re: Дискова херния - дайте съветнови [re: roshla]  
Автор Rhayne lre (weird)
Публикувано10.11.03 03:10



От личен опит мога да препоръчам санаториума в Павел Баня. При дискова херния се правят главно водни екстензии. Лекуващи лекари са Гечеви - доколкото си спомням, бяха баща и син.
Телефон и адрес можеш да намериш

.
с още информация.

Линкове към темите"" и ""

Съпругът ти трябва да се пази от физическо натоварване (напр. да вдига тежко) и от резки движения (дори при самото навеждане да си вържеш обувките, или при изпъване да вземеш нещо от най-горния рафт, може да се получи дископатия).
Успех!

You're just jealous, because the voices talk to me!

Тема Re: Дискова херния - дайте съветнови [re: Rhayne lre]  
Авторneli (Нерегистриран)
Публикувано21.12.03 15:10



prepory4vam ti pavel banq,zylva mi tam q opraviha
uspeh



Тема Re: Дискова херния - дайте съветнови [re: roshla]  
АвторT.Sh. (Нерегистриран)
Публикувано09.01.04 19:09



Obadete mi se ste vi dam savet do kolkoto e v moiata kompetentcia.
http://shamov.hit.bg



Тема Re: Дискова херния - дайте съветнови [re: T.Sh.]  
Автор Julian (разбирко)
Публикувано09.01.04 21:39



Прбвайте и космодиск. Аз по принцип съм противник на подобни глупости но вече няколко човека ми казват че не ги боли дисковота херния.



Тема Re: Дискова херния - дайте съветнови [re: roshla]  
АвторToдop (Нерегистриран)
Публикувано29.10.07 11:48



Операцията наистина е доста сложно и неприятно нещо. Знам какво представляват тези болки, защото брат ми обикаля доста по доктори. Слава Богу накрая нещата се оправиха. Стигна до една докторка - хирург. Казва се Искра Иванова, която прави едни процедури с озонов апарат. Не знам дали това е нещо универсално и дали помага на всички, но видях доста хора, които си бяха облекчили страданията доста. Братми няма вече тези болки вече повече от половин година. Питах го за телефона - 4807176.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.