Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:21 28.09.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Зъби и бременностнови  
Автор new* (валидна)
Публикувано15.10.03 21:49



Верно ли е, че е фатално ходенето на зъболекар по време на бременността? Чувала съм, че било много вредно и имало тежки последици за плода...



Тема Re: Зъби и бременностнови [re: new*]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано15.10.03 23:07



тц..не е вярно...



Тема Re: Зъби и бременностнови [re: doktorka]  
Автор spock (сладурчо)
Публикувано16.10.03 13:56



Няма нищо вярно в това! Я си иди на зъболекар:). То и аз мразя да ходя въпреки, че не съм бременен ама няма как!:)

Оптимистът е човек на който му липсва информация!


Тема Re: Зъби и бременностнови [re: new*]  
Автор Patient (загадъчна)
Публикувано19.10.03 09:57



Вероятно са имали предвид поставянето на упойка, не се сещам за нищо друго, което да навреди на плода. Освен ако майката е толкова страхлива, че получи силни контракции на зъболекарския стол...



Тема Re: Зъби и бременностнови [re: Patient]  
Автор Fire walker ()
Публикувано19.10.03 18:45



Също плобите с амалгама-съдържат тежки метали...Но вече почти не се ползват-сега се слагат фотополимери или химически пломби предимно.



Тема fire walker - само ви плаши - не я четете! срамотанови [re: Fire walker]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано19.10.03 20:59



FIRE WALKER, и какво като съдържат амалгама?
Ти знаеш ли какво е малгамата и какви са свойствата на зъбната тъкан? Та си тръгнала да бръщолевиш глупости на хората, да плашиш бременните жени? Сега тая жена знаеш ли, че от тебе може да пометне?Хората си носат амалгамените пломби по 30 години и никой не е гтръмнал заради това и никой не е получил натравяне с тежки метали от това. Аман от неграмотни и медицински некомпетентни!

НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ И АКО ИМАШ НУЖДА ХОДИ НА ЗЪБОЛЕКАР! ОПРАВИ СИ ЗЪБНИТЕ ПРОБЛЕМИ! СТОМАТОЛОГЪТ ЗНАЕ КАК ДА ПРОЦЕДИРА ПРИ БРЕМЕННИТЕ ЖЕНИ! АКО НЕЩО ТЕ ПРИТЕСНЯВА - СПОДЕЛИ КАКТО СЪС СВОЯ СТОМАТОЛОГ ТАКА И С ЛИЧНИЯ СИ АКУШЕРО-ГИНЕКОЛОГ!



Тема Re: fire walker - само ви плаши - не я четете! срамотанови [re: Nikam]  
Автор Fire walker ()
Публикувано19.10.03 22:47



Аз си мисля,че има по-голям шанс да пометне ако я заплашиш ,както ти си направил в един съседен клуб,че ще я пратиш в моргата!

А не ако и кажеш безкрайно изтърканата истина, която явно само ти не си чул,че в амалгамата има тежки метали ,които са токсични за всички, включително и за плода!Тя за това и не се ползва вече почти никъде!

Е стетствено,че ще си ходи на зъболекар жената! Накъде да си видял да съм казала да не ходи???И естествено,че ще споделя проблеми с акушер-гинеколога си и стоматолога си!

Пфуу...и имаш очи да говориш за помятане ..след като целя дир се отврати от тебе и грозните ти издънки точно със заплахи към бременни жени!За сведение всички лекари, с които съм разменяла бележки тук те смятат за измет.Така че не се крии зад дипломата и професията си! Няма да ти помогне!



Тема Re: fire walker - ку-кунови [re: Fire walker]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано19.10.03 22:58



Я, каква изненада, шарлатанката на дира пак бръщолеви тъпизми.

Не ми обяснявай, кое какво въздействие има върху плода щото си за смях!
И в бензина има олово, ама нито една родилка не е пометнала от това!

Според твоята логика, излиза, че в България, в която 30 години се правиха амалгамени пломбе, не е имало бременни и родилки, щото те са помятали от тежки метали.
Никак не си добре с празната си глава, ама никак

Като гледам колко народ ходи по улиците с, и в на повече от половината, майките им са с амалгама в устата, то чудно как ли са оцеляли?
Горките те, много е страшно, какво ли ще направят.

Колкото до подмятанията ти за друг форум - чела си, но празната ти кратуна, не е схванала и разбрала смисъла на изречението, но проблема си е твой.

А за останалите лекари - аз мога да ти кажа, че лично се познавам с някой от тях, и ми е чудно ти пък какво си си писала с тях! Айде - те всички до един те оплюха, ама ти си им била лична довереница - за психото си.
Направо си пълно куку!



Тема Re: fire walker - ку-кунови [re: Nikam]  
Автор clover ((four leaf))
Публикувано20.10.03 17:15



МОЛЯ ВИ,СПРЕТЕ ДА СЕ КАРАТЕ!!!!!
Вече и на зъбна тематика е иницииран някакъв скандал
Има ли тема,по която няма да започнат да хвърчат искри между вас?!
А за new*:Не се притеснявай да отидеш на зъболекар.Да те прегледа,да се види какво имаш за правене,а кога ще го направите,ще решите заедно с доктора.
И още нещо:по време на бременността е възможно да възникнат проблеми с венците ти(не е задължително).Затова трябва да поддържаш изключително добра орална хигиена!




Тема Само още нещонови [re: new*]  
Автор bira_moreМодератор (член)
Публикувано20.10.03 17:31



По време на бременност е добре да се приема повече калций.
Най-добре от билогични продукти - млеко, сирене и т.н.
Така може да си спестиш проблем със зъбите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.