Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:30 17.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Често срещани проблеми  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано28.10.03 13:20



Тази тема я пускам за да обобщим съвети и препоръки за най-често срещаните медицински проблеми, по скоро сред членовете на клуба, от колкото по статистически данни.
Ако ми позволите периодично ще я модерирам с цел да бъде по читаема.

Редактирано от bira_more на 24.04.07 15:00.



Тема хемороидинови [re: bira_more]  
Автор Бoжaнa (непознат )
Публикувано28.10.03 23:16



Какво да яде човек, когато са раздразнени хемороидите. Или какво абсолютно да забрави. Това какво да ям и как да намаля болката бяха основните проблеми, които ме вълнуваха. До сега не бях обръщала голямо внимание на каквато и да е информация, която ми е попадала за четене.

Ето обобщено какво ми предложиха членове на клуба и какво сама открих:

Приблизително всеки шести човек страда от хемороиди. Годишно 1/3 от имащите се оперират. Но общото мнение е, че не винаги тези операции са успешни, а и усложненията могат да се избегнат с разумен хранителен и двигателен режим след като установим проблема.
Не вярвам някой от нас да е способен на геройства освен, ако не е опрял ножа до кокала, но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ОТ ТУК НА СЕТНЕ В МЕНЮТО НИ ТРЯБВА ДА ПРИСЪСТВАТ ХРАНИ ИЗТОЧНИЦИ НА ФИБРИ и да намираме време поне за малко движение-всеки колкото може ( от разходка, до актвен спорт).

Според някои източници все още не е ясно точно какво предизвиква появата им. Като възможна причина се посочва генна предразположеност към слаби кръвоносни съдове. Все пак в най-голяма степен са застрашени хора с предимно седяща или предимно правостояща работа, а също с голямо физическо натоварване.

Могат да възникнат в резултат на:
*бременност
*диария
*запек и свързаното с това напъване
*проблеми с черния дроб
*излишни килограми
*и дори упорита кашлица
Така че никой не е застрахован.

Какво веднага трябва да изхвърлим от менюто при най-малкия признак за появата на болки:
•Всичко люто – бял/черен пипер, люти чушки и въобще острите подправки;
•Кафето, колата, черните чайове;
•Животинските мазнини, червено месо;
•Тестените храни от бяло брашно;
•Алкохол.

Най-важното още след първите болки да помислите как да избегнете запека, за да не задълбочите проблема. Слабо разхлабително в периода на криза е дори препоръчително според някои сайтове и членове на клуба.

Според мен си намерете и свещички или мазило. Аз се опитах само с правилно хранене, но се оказа, че организма ми не можа да се справи с проблема сам в разумен период (за мен разумен). В аптеката ми обясниха, че ползвайки свещички проблема с острата болка ще отшуми от 2 до 4 дни.

А Бистра от клуба писа,че мазилата и свещичките имат освен местно обезболяващо действие също кръвоспиращо, свиващо действие и са антидептик ( което не можах да открия какво е). Тя препоръчва и следното: Има едно лекарство "Детралекс" /Detralex/ изцяло на растителна основа- капсули за пиене са. Ако го намериш без рецепта там , може да го вземеш. Пие се по схема, описана в листовката при остри състояния. Добре е да пиеш и меко слабително в периода на криза, а не много дълбоките клизми с хладка вода също вършат добра работа.

В някои сайтове препоръчват да се положи лед в областта. Но ето какво обясни bira_more”:
Ако приложиш студ, след това може да има "обратна реакция" тоест хиперемия - повече кръв (нормален защитен механизъм на организма). Леда, приложен за по дълго време "блокира" този механизъм. Тоест кракотраен студ, по скоро ще влоши състоянието.

Тъй като аз лично не мога да преценя колко дълго трябва да се държи леда, за да не се получи обратното на това, което целя се отказах от този метод за помощ.

Макар и да не съм убедена,че е необходимо да го споменавам - след сяко ходене по голяма нужда трябва да се мие човек по принцип, през проблемня период с хладка към студена вода.

Като цяло трябва да намалите значително количеството на приеманата храна, но според мен не бива да се гладува. Освен ако не сте сигурни, че ще се захраните правилно след гладуването иначе рискувате да получите запек. И все си мисля, че риска от запек след гладуване е по-голям, и това не е никак нашата цел.

Според всички (дори в проблемния период и особенно тогава) трябва да се ядат храни с много фибри, но задължително комбинирани с много вода, иначе може да се усложнят нещата.

Някой хора не обичат или не са свикнали да пият вода. Мисля, че на никой няма да му натежи да изпива по една чаша от 200-250 мл на всеки час. За 10 часа това са 2-2.5 литра. Напълно достатъчно, като се има в предвид, че и с храната приемате течности. Ако можете пийте водата топла, ако ви е много неприятно пробвайте поне сутрин на гладно една топла чаша вода с лъжица мед.

Та ето кои са храните с фибри, които трябва да се ядат:
*пълнозърнест хляб – 7грама само в една филийка
*грах
*моркови
*зеле
*спанак
*овесена каша
*соя
*броколи
*кайсии
*киви
*круши
*ябълки
Включете още:
*зелени маслини
*витамини, като добавка към храната
*студено пресован зехтин зехтин, ако искате да си подправите храната.

Нуждаем се от 30-на грама фибри дневно. На всеки 1000 калории около 10 гр. фибри.

Според мен повечето зеленчуци и плодове ще свършат повече от чудесна работа. Яжте ги предимно сурови, ако ви писнат ги приготвяйте на пара, варете си ги, в краен случай запичайте, но не и пържени. Целта е храната ви да е с високо съдържание на течности, за да нямате проблеми при отделяне. И вода, вода, вода.

.........................

Ето едно чудесно сайтче, което намерих тия дни:


На него има една таблица с грамовете фибри в някои продукти, също и подробно обяснение за значението им за организма.

Редактирано от Бoжaнa на 28.10.03 23:21.



Тема Дископатия (дискова херния)нови [re: bira_more]  
Автор Rhayne lre (weird)
Публикувано10.11.03 03:04







You're just jealous, because the voices talk to me!

Тема Re: Често срещании проблеминови [re: bira_more]  
Автор momice (непознат )
Публикувано15.01.04 01:08



xxx



Тема Имам една молбанови [re: Rhayne lre]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано15.01.04 21:06



Дано някой лекар пусне в тази тема мнение относно този въпрос. И тогава ще остане само неговото мнение.
Не за друго - според правилата на дира цитираните линкове ще станат невалидни 2 месеца след последния пост по съответната тема - това става автоматично - темите минават на друго място - в архив.



Тема Re: Имам една молбанови [re: bira_more]  
Автор Rhayne lre (gemin)
Публикувано16.01.04 13:56



Няма нужда от лекарско мнение
Когато една тема отиде в архива, слагаш една двойка тук:
http://clubs.dir.bg/showthreaded2.php?...... и линкът става пак активен.

....



Тема И тъй и ненови [re: Rhayne lre]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано16.01.04 19:05



ето вече цял суб тред дето може да си ходи в коша.
А и поста на момиче ....
Останалото е оправимо :)



Тема Хламидиинови [re: momice]  
Автор spock (сладурчо)
Публикувано27.01.04 19:24



Много често ми се случва да отговарям на жени по въпросите на хламидиината диагностика. Обикновено са изпили куп антибиотици и инфекцията все още е активна. Къде е проблема...ами в неточните методи на диагностика, каквито са серологичните. Там антителата, които се търсят, най-често са от други Грам-негативни бактерии(дават кръстосана рекация) и има много фалшиво-положителни резултати. Тъй че, кръвните тестове не стават.
Ефективно и 100% доказателствено е изследването при което се взема цервикален секрет или уретрален(за мъж) и се гледа на флуоресцентна микроскопия. Такива изследвания се правят в катедрата по микробиология на Медицинския университет и призовавам колегите да предпочитат модерния и достоверен начин на диагностика.

Оптимистът е човек на който му липсва информация!


Тема Re: хемороидинови [re: Бoжaнa]  
Автор Dora_66 (непознат)
Публикувано08.03.04 11:11



Имам ги от раждането от преди много години.Няма спасение от тази напаст.Какво ли не съм пила, мазала резултат временнен.Само се моля да не ме заболи че....направо болките са непоносими.Ако някой знае за лекарства изпитани нека ми пише.Благодаря предварително



Тема Проблемно забременяваненови [re: bira_more]  
Автор Meli ()
Публикувано13.03.04 22:22





"Зачатие" e българския портал за семейно планиране, репродуктивно здраве, профилактика и преодоляване на стерилитета, съдържащ много полезни материали и съвети, връзки с ресурси, свързани с лечението на безплодието и новите асистирани репродуктивни технологии.

На 06.03.2004 г. бе проведено учредително събрание, на което бе решено да се създаде и учреди сдружение “Зачатие”, което да обедини, подпомогне и информира семействата, които не могат да имат деца без провеждането на редица изследвания и лечение.

За контакти желание за членство пишете на електронната ни поща, за да получите допълнителна информация:
zachatie@zachatie.org

We dance round in a ring and suppose,
But the Secret sits in the middle and knows.


Тема Re: Дископатия (дискова херния)нови [re: Rhayne lre]  
Авторaнoнимeн (Нерегистриран)
Публикувано28.03.04 00:14



не се умира, боли, най-добре да се седи от специалист, при необходимост се оперира



Тема do bira i moreнови [re: bira_more]  
Авторdoc (Нерегистриран)
Публикувано29.03.04 21:50



Zdr Kolega
Ka4i temata na nashiq kolega Nikam tuk pri 4esto srestanite problemi a i mislq 4e tuk i e mestoto.Az mislih da pisna temata za raka na gardata no prosto ne mi ostavashe vreme vse da q pusna tazi tema da q razviq i obobstq no se radvam 4e nash kolega q e pusnal za koeto mu blagodarq.Mislq kato sam po svoboden i az da pusna nqkoq tema no koga ste e ne moga da vi obestaq.
s uvajenie doc
do skoro Kolegi



Тема Re: Често срещании проблеминови [re: bira_more]  
АвторCeннa xpeмa (Нерегистриран)
Публикувано23.04.04 11:17



Понеже сега е сезона на сенните хреми може ли някой да напише малко по тази тема, както и за най-подходящото лечение, благодаря предварително



Тема Миокарден инфарктнови [re: bira_more]  
АвторDr Singh (Нерегистриран)
Публикувано14.08.04 20:55



В моята практика най-често срещаното заболяване е инфаркт на миокарда.Някои пациенти дори не разбират кога са прекарали инфаркт.Съвета ми е да се намали употребата на мазни,солени- вкусни,но вредни храни.Също така не е лошо хората над 45 години да си пускат веднъж месечно някоя кардиограмка или изследване на холестерол и т.н.Хората трябва да се опитват да намалят килограмите,защото наднорменото тегло е истинска болест.



Здравето не е всичко,но всичкото е нищо без здраве!



Тема Денонощна зъболекарска помощнови [re: bira_more]  
Автор DarkWolf (Eerie)
Публикувано17.10.04 00:56



Снощи ми се наложи да потърся - е никъде няма. Сле доста време разпитване разбрах за частници работещи денонощно. Спасиха ми кожичката.
Ако на някой му се наложи - Улица Люлин планина номер 16. Пряка на булеварда водещ от петте кьошета към Руски паметник. Мисля, че Прага се казваше. Освен това кабинета има договор със здравната каса.

A heart of gold pumps within his metal skin
A noble line he carries on


Тема Re: Денонощна зъболекарска помощнови [re: DarkWolf]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано17.10.04 09:09



Скобелев



Тема черен дроб - увеличени ензиминови [re: bira_more]  
Авторelena (Нерегистриран)
Публикувано27.01.05 17:22



Моля, обяснете какво значат малко увеличени чернодробни ензими. Боледувала съм преди 20 год. /сега съм на 40/ от хепатит Б, от тогава досега не съм имала проблеми и всички изследвания + видеозон са били в норма. Сега имам увеличени чернодробни ензими, което ме притеснява. А като че ли има нещо, защото непрекъснато имам киселини. Благодаря!



Тема Гастрит/Хеликобактер пилори/язванови [re: bira_more]  
Автор Koтkaтa Mapтa (няма такава)
Публикувано09.02.05 18:43



Пиша го за простосмъртните, нали :)
Затова ще спестявам данни от сорта на патофизиология и хистология.

---------------------------------------------------------------------------

Гастритът предствлява остро или хронично възпаление на стомашната лигавица, предизвикано от външни (ексогенни) или вътрешни (ендогенни) фактори.

1. Остър гастрит

Етиология
Ексогенни фактори: Обилна храна, алкохол, никотин, прием на медикаменти - аспирин, нестероидални противовъзпалителни средства (НСВП) - ибупрофен, диклофенак (Волтарен), кортикостероиди и цитостатици, хранително отравяне със стафилококи, салмонели и др. бактерии.

Стрес: Травми, изграяния, оперативна намеса, спорт ("runner's stomach").

Клиника: Липса на апетит, гадене, повръщане, болки или натиск в стомашната област, неприятен вкус в устата.

Усложнения: Кървене при ерозивен гастрит. Остра стрес-язва.

Диагнозата се поставя посредством гастроскопия.

Прогнозата е благоприятна и лигавицата се възстановява напълно за около 1 седмица. Препоръчва се премахването на дразнещия лигавицата фактор.


2. Хроничен гастрит
Хронично възпаление на стомашната лигавица с дългогодишно протичане. Трайни изменения, които причиняват атрофия и недостатъчност на секреторната функция. Развитието от повърхностен хроничен гастрит до атрофичен гастрит трае 20 години.

Тип А: хроничен автоимунен корспусен гастрит (5%)
Етиологията е непозната. Образуват се автоантитела срещу йонна помпа в стомашните клетки, които отговарят за прозводството на стомашен сок.
Субституира се витамин В12. Редовни контролни гастроскопии поради повишения риск за развитие на карцином. Автоимунният гастрит често е свързан с други автоимунни заболявания като Тиреоидит на Хашимото, болест на Сьогрен и някои форми на диабет.

Тип В: Хеликобктер пилори-асоцииран гастрит (85%)

Тип С: химично индуциран гастрит (10%)
Продължителна употреба на НСВП (Волтарен, ибупрофен), аспирин и рефлукс на жлъчни киселини от дванадесетопръстника. Лечението се провежда с инхибитори на протонната помпа (Омепразол, Пантопразол), които намаляват киселиността на стомашната среда. Мизопростол. Премахване на токсичното влияние върху стомашната лигавица.


3. Хеликобактер пилори-асоцииран гастрит
Диагнозата се поставя само посредством ендоскопия и биопсия. Кръвният тест не дава необходимата информация и не следва да се използва за диагностика.

Лечението се провежда с тройна комбинация:
1. Италианска схема: Кларитромицин + Метронидацол (2 антибиотика) за 7 дена + Омепразол (или друг препарат от групата) за 4 седмици

2. Френска схема: Кларитромицин + Амоксицилин + Омепразол

Предпочита се употребата на Амоксицилин пред Метронидацол поради 30-50% резистентност.

Успехът на терапията се проверява 6-8 седмици след приключване на лечението посредством повторна гастроскопия или дихателен уреазен тест за Хеликобактер.

Рецидивите са редки (1% годишно).


4. Стомашна и дуоденална язвена болест

Язвената болест на стомаха и дванадесетопръстника обикновено се развива на базата на гастрит или дуоденит.
Колонизция с Хеликобактер се намира при 99% от случаите с дуоденална язва и при 75% от стомапните язви. 50% от здравите хора на 50 години също са колонизирани, числата нарастват пропорционално на възрастта.
Всяка стомашна язва, която под терапия не изчезва за 1 месец, е съмнителна за карцином. При дуоденалните този риск е минимален. Затова и стомашните язви се контролират задължително след курса на лечение посредством гастроскопия, дуоденалните - не, при липса на оплаквания.

Лечението на Хеликобактер пилори е сходно с това на тип В-гастритите. Смята се, че тази терапия е успешна >90% и ерадицирането на Хеликобактера води до излекуване. Не се налага профилактика на рецидиви.

Язвите без асоциация с Х. пилори се лекуват симптоматично.
Диета: препоръчва се прекратяването на приема на алкохол, кафе и кофеинови напитки, газирани напитки, люто, пържено, никотин.

Лекарства за намаляване киселинността на стомашната среда:

1. Инхибитори на протонната помпа
Омепразол, пантопразол и др. в дози от 20 до 40 мг дневно.
В зависимост от дозата се постига до 100% потискане на производството на стомашна киселина.

Странични ефекти: диария и гастроинтестинални прояви, главоболие, повишаване на чернодробните ензими.

Не се прилага при бременни, кърмачки и деца.

2. Антагонисти на Н2-рецепторите
Ранитидин (300 мг дневно), Фамотидин (40 мг), Циметидин (800 мг)
Потискане на 50% от производството на стомашна киселина.

Странични фекти и контраиндикации: същите.
Циметидин и ранитидин могат да увеличат нивото на алкохол в кръвта посредством блокиране на разграждащия ензим.

3. Мизопростол
За профилактика на язвена болест при продължителен прием на НСПВ
Строга контраиндикация: бременност!
При жени в репродуктивна възраст само под хормонална контрацепция.

Хирургична интервенция
Индикации: артериално кръвотечение, което не може да бъде овладяно ендоскопски. Перфорация. Карцином.

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова


Тема Re: Гастрит/Хеликобактер пилори/язванови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано19.02.05 03:27



Благодаря ти коте,винаги се отзоваваш на вик за помощ!Искренно съм ти благодарна за това което пишеш, но за мен си остава малко неразбираемо,незнам дали защото не съм лекар или просто защото съм много некомпетентна по тези въпроси.Ще помоля за по-елементарно обяснение-ако има такова, разбира се!
Искренно се надявам да ми простите за некомпетността и тъпите въпроси!



Тема Re: черен дроб - увеличени ензиминови [re: elena]  
Автор99 (Нерегистриран)
Публикувано06.04.05 22:32



Увеличени стойности на ензимите не са нормални (естествено). Възможни причини хроничен хепатит; токсичен хепатит; автоимунен процес; друго заболяване на черния дроб; заболяване на жлъчните пътища...........
И въобще тая работа не е за форума, а за гастроентеролог или хепатолог. Откъде си, че да ти дадем съвет ? към кого да се обърнеш за преглед.



Тема Re: Често срещании проблеминови [re: bira_more]  
АвторCepaфимa (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 13:10



Най-често срещаната болест и една от наи мъ4но ле4имите е неустановената ( а това се слу4ва в 90% от слу4аите) алергия.



Тема Re: Миокарден инфарктнови [re: Dr Singh]  
Автор lady_11 ()
Публикувано26.06.05 20:37



Много е лесно тва пускане на една каридограмка, докторе. НЗОК има лимит за пускането им от специалист. Да не говорим, че за да отидеш до него трябва да прескочиш великата китайска стена, наречена личен лекар, който игнорирайки някоя баба, да ти деде талон за специалист. Добре че си имам дружка, която ми прави ЕКГ-тата / с миокардит съм от 14 годишна възраст/.

Редактирано от lady_11 на 26.06.05 20:39.



Тема Акненови [re: bira_more]  
Автор weisse_hexe (непознат )
Публикувано10.01.06 09:44



Имам малък проблем. В продължение на 2 години пиех Диане като контрацептив, реших да го прекъсна и след няколко седмици започнаха д ами излизат младежки пъпки. Ходих на козметик но нищо не се получи. Купих си скъпа козметика - на Виши, като че ли започнаха от нея още повече пъпки да ми излизат. В момента мога да ползвам само бебешка пудра, но аз все пак съм във възраст (26) в която трябва да започна да ползвам антиейдж продукти. Може ли някой да ме насочи към добър дерматолог. Предварително благодаря.



Тема Re: Гастрит/Хеликобактер пилори/язванови [re: Koтkaтa Mapтa]  
АвторKaвapнa (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 11:22



Здравейте. Днес си получих резултата от теста за хеликобактер пилори за който дадох кръв в Добричката поликлиника "ВИВА ФЕНИКС". Резултатът бе ГРАНИЧНА СТОЙНОСТ . Демек и те немогат да разберат.. Какво да направя за да се докаже или не съществуването на тая бактерия в мен.. Сега пия НЕКСИУМ.. назначено ми е едномесечно лечение с рози препарат от познат добрички гастроентеролог, но и на него нямам вяра вече. Оплакванията ми се състоят от гадене , киселини , връщане на храна в хранопровода , преходни болки в стомашната област , дискомфорт. Ще съм благодарен яко някой помогне или препоръча коректен гастроентеролог.

trendafil.mihailov@gmail.com



Тема Re: Гастрит/Хеликобактер пилори/язванови [re: Kaвapнa]  
Автордoбpич (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 13:27



Здравейте!Аз имах подобен на вашия проблем,но не се доверих на добричките гастроентеролози,а отидох във Варна при доц.Коцев,както и изследванията са ми в клиника Темелков.Там приемите са платени,но си струва.



Тема Re: Хламидиинови [re: spock]  
Авторpapa (Нерегистриран)
Публикувано27.06.06 00:22



А фалшиво отрицателни резултати има ли?



Тема Re: хемороидинови [re: Бoжaнa]  
Авторsven (Нерегистриран)
Публикувано01.07.06 09:47



хемороиди дааа, наистина е болезнено


Хигиената му е майката



Тема Re: хемороидинови [re: Бoжaнa]  
Авторfufhgjyutjhgjhh (Нерегистриран)
Публикувано04.07.06 12:38



likhjkjniouyh
;lklm,,,,,,,;lkkljl;kj pokiokd opdjskd ksdsldkjsf lkdjkdfndlkfndmfnfopfkdjfkdfjdkjfdkfff





Тема Re: Гастрит/Хеликобактер пилори/язванови [re: Kaвapнa]  
Автормyцa (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 21:57



д-р дафина ганева от град пловдив ІІ х,доиуд





Тема Re: Хламидиинови [re: spock]  
Авторззз (Нерегистриран)
Публикувано27.12.06 09:27



А какви са признаците за да се съмняваш,че моце да имаш хламиди?



Тема Re: Проблемно забременяваненови [re: Meli]  
Авторззз (Нерегистриран)
Публикувано29.12.06 09:30



bira_more какви са признаците за хламиди?как се прабят изследвания т.е. кръв ли се взима или намаска?



Тема Re: Гастрит/Хеликобактер пилори/язванови [re: Koтkaтa Mapтa]  
АвторПpocтocмъpтeн (Нерегистриран)
Публикувано16.03.07 23:49



Благодаря за този "пост". Хубаво е когато някой си направи труда заради всички останали.





Тема Re: Често срещании проблеминови [re: bira_more]  
Авторkaтeтo (Нерегистриран)
Публикувано26.03.07 19:49



след излизане на годишните изследвания на кръвта на баща ми се оказа, че моноцитите и еозинофилите са 0% - какво трябва да означава това, за какви заболявания може да са признак липсата на тези 2 компонента? зще съм много благодарна, ако някой може да внесе яснота, поне за мен за какво става въпрос :) много благодаря предварително :)



Тема Re: Гастрит/Хеликобактер пилори/язванови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Авторroro (Нерегистриран)
Публикувано24.04.07 14:32



Къде може да се направи изследване със сонда, но не онази дебелата и гадна?



Тема Re: Дископатия (дискова херния)нови [re: Rhayne lre]  
Авторfantasti4na (Нерегистриран)
Публикувано12.10.07 21:36



Здравейте!
Искам да Ви разкажа за един нов метод на лечение на някои видове дископатия и някои други болести на гръбначния стълб и прешлените. Аз не съм медицинско лице, не мога да формулирам диагнози. Болките идват от притиснатия нерв между прешлените- много причини може да има, за да го получите.
Наскоро разбрах за метода ДИСКОЛИЗА и искам да го споделя с читателите в интернет – много хора имат проблеми с кръста, гърба, операциите в повечето случаи са доста рисковани, даже опасни /имам предвид стандартната оперативна намеса/ - поне това съм чела във форумите и интернет. В частната клиника „Света София” се прилага този метод на лечение- дисколиза, както и много други новаторски методи, за които не съм компетентна , за да говоря. Д-р Калин Михов е лекаря, който избави две мои близки от болките, освобождавайки нерва, притиснат между дисковете на гръбнака, които причиняваха болка даже по протежение на краката. Метода е базиран на вкарване на инжекции с озон между прешлените, което води до разтягането им и нерва си идва на мястото. Операцията е предшествана от ядреномагнитен резонанс, както и други снимки, а самата процедура е с пълна упойка и трае около 30-60мин! След това пациента лежи неподвижно на специално твърдо легло, и на другия ден си е у дома! Не мога да Ви кажа за кои точно диагнози помага метода, но факт е, че този метод ПОМАГА – аз бях изумена как отшумя болката на следващия ден, както и от това, че само за 1-2 дни пациента стои в болница. В клиниката има всякакви специалисти – работи със здравната каса и е съвсем нова клиника! В екипа работят Д-р Калин Михов и Д-р Мазнейков - тел: 02/8184600, 8184635, 8184637
Не правя реклама, просто искам да дам гласност на този метод, нов за България, Д-р Михов е специализирал в Италия.
Много хора страдат от подобни заболявания, затова искам да им дам тези координати- дано да им помогнат тези специалисти! Оказа се, че даже в Павел Баня не знаят за него. Затова реших да напиша тези няколко реда – надявам се да съм Ви била полезна!



Тема Re: Дископатия (дискова херния)нови [re: fantasti4na]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано12.10.07 21:45



Познавам доста лекари, които са се отказали да работят в споменатата клиника.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Гастрит/Хеликобактер пилори/язванови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Авторнeли (Нерегистриран)
Публикувано05.12.07 20:09



здравейте искам да ви попитам при гастрит дали може да се употребява алкохол и титюнопушене



Тема Re: Дископатия (дискова херния)нови [re: fantasti4na]  
Авторoздpaвял (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 15:22



Има един лекар Д-р Людмил Димитров голям специалист по дископатиите.Лекува с лазертерапия в Пловдив.Много хора е излекувал от дискова херния.Това е телефона му:0888262804



Тема Re: черен дроб - увеличени ензиминови [re: 99]  
Автор78 (Нерегистриран)
Публикувано12.05.08 12:23



Заинтересувах се от мнението. Днес ми истановиха такива резултати.
От софия съм. ще съм благодарен за съвет.



Тема Re: Дископатия (дискова херния)нови [re: Rhayne lre]  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано06.11.08 10:11



Нестероидно противовъзпалително средство(каквото намериш)
Mydocalm 150mg 2x1
Milgamma N 2x2

b_gospodinov@mail.bg

Редактирано от vehtiya на 06.11.08 10:13.



Тема Диабетнови [re: bira_more]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано15.04.09 13:33



Прочетох в един блог тъжния разказ на болна от диабет.



Можете ли да й помогнете със съвет?



Тема Re: Дископатия (дискова херния)нови [re: oздpaвял]  
Авторanieze (Нерегистриран)
Публикувано28.04.09 11:49



В София също има добър специалист за лечение на дископатия,изшияз и др. заболявания Д-р Димитрова провежда лечение с лазер и др. физиотерапевтична апаратура.GSM 0889105256 резултатите са много добри.



Тема Re: хемороидинови [re: Бoжaнa]  
Авторpoзa (Нерегистриран)
Публикувано01.07.09 19:54



Защо подвеждате хората-Детралекс не се дава без рецепта от аптеките?



Тема Re: Акненови [re: weisse_hexe]  
Автор rozi7 (непознат )
Публикувано03.07.09 15:59



В София д-р Пешева тел.02/9835063 записване: сутрин от 8.00 до 9.00. Трудно ще се свържете, защото се обаждат страшно много хора, но не се отказвайте - много е добра. Успех!



Тема Re: Дископатия (дискова херния)нови [re: vehtiya]  
Автор CharmingW (п-илето)
Публикувано10.11.09 17:33



Това ако си мислиш, че ще излекува хернията, трябва верно много да си вярваш?!?



Keep smiling!

Тема Re: Дископатия (дискова херния)нови [re: CharmingW]  
Автор vehtiya (M.D.)
Публикувано11.11.09 13:31



Значително ще облекчи състоянието. Пробвал съм на себе си и на близки. Е ние сме само с дископатия. Но какво ли всъщност ще излекува дисковата херния?



Тема Re: Често срещани проблеминови [re: bira_more]  
Автор gellanieto (непознат )
Публикувано08.08.12 15:46



ти да не си доктор?



Тема Re: Често срещани проблеминови [re: gellanieto]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано08.08.12 16:34



еййй, колко досетливи потребители имало.





Тема Re: хемороидинови [re: Бoжaнa]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано11.08.12 10:23



Независимо,че темата е отдавна,но е актуална.Страдах дълги години.Правих си две много болезнени класически операции.Но след време пак се появяваха.
Последната операция (безкръвна и безболезнена за около 15 минути) ми я направиха в ОН клиник.Мисля,че е израелска.Беше някъде по пътя за Княжево.
От тогава нямам никакви проблеми.Имат сайт с точни кооординати.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Често срещани проблеминови [re: bira_more]  
Автор tuchco2 (непознат )
Публикувано02.01.16 17:29



От 1989 г. боледувам от множествена склероза. Преди десетина се възпали и трегиминалният нерв (отляво). Изпробвах всички познати лекарства. Вече стигнах на трилептал 3х600 мг и болката не се повлиява. Неврохирурзите не желаят да се занимават с мен. Някой може ли да ме посъветва нещо?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.