Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:43 21.09.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема ОТГОВОРНОСТ И КОМПЕТЕНТНОСТнови  
Авторfreeman (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 23:11



Мисля, че е напълно излишно да се обсъжда отново темата: е ли хомеопатията медицина или не, и да се създава поредната доза напрежение във форума. Тъкмо се беше поуталожила ситуацията. Хомеопатията за мен лично е част от медицината щом като само чрез нея в много случаи може да се помогне при остри и хронични заболявания, а освен това може да бъде използвана и като добавъчен терапевтичен метод към хирургията и синтетичните медикаменти в определени ситуации. В края на краищата хомеопатия се практикува от много лекари както по целия свят, така и у нас. В такъв случай предполагам, че bira_more, както и останалите лица с висше медицинско образование, посещаващи този форум, не би трябвало да имат нищо против "алтернативнитe" мнения на техните колеги тук, практикуващи и различни терапевтични методи. Все пак лечението не се изчерпва само с назначаването на синтетични медикаменти и хирургична интервенция, нали така? Иначе нямаше да има толкова много неизлекувани хора, които да търсят помощ извън тези методи и често да я намират извън тях. Яростната и без смислени доводи защита на каквото и да е становище, не е конструктивна политика. Аз призовавам за умереност и за това всеки да коментира отговорно и от нивото на своята компетентност. Аз лично бях твърдо против модерирането на този клуб, но след като има модератори, надявам се доколкото е възможно непредубедено и мъдро да наблюдават форума и да се налага да се намесват колкото се може по-рядко.



Тема Re: ОТГОВОРНОСТ И КОМПЕТЕНТНОСТнови [re: freeman]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано20.10.03 23:16



Моля те!
еДНО Е ЛЕКАР, КОЙТО Е УЧИЛ ХОМЕОПАТИЯ ДА ПИШЕ И СЪВЕТВА И СЪВСЕМ ДРУГО Е МЕДИЦИНСКИ НЕГРАМОТНО ЛИЦЕ ДА ДАВА СЪВЕТИ!
АЗ СЪМ ТВЪРДО ПРОТИВ!
И АКО ПОСОЧЕНОТО ЛИЦЕ ИМА ДОСТОЙНСТВО И ДЪРЖИ НА НЕГО - ЩЕ СЕ ОТТЕГЛИ В КЛУБ ХОМЕОПАТИЯ, ЗА КОЙТО ВСИЧКИ ГЛАСУВАХМЕ И СЕ НАДЯВАМ ТАМ ДА Е ПОЛЕЗНА. НО ДА ПИШЕ НЕЩА, С КОИТО НЕ Е НАЯСНО И ТО В КЛУБ МЕДИЦИНА - ТОВА Е НЕПРОСТИМО И РАВНОСТОЙНО НА УБИЙСТВО!
СЪЖАЛЯВАМ, НО Е ТАКА.



Тема Ако имам въпроснови [re: freeman]  
Автор the Goddess (Манипулаторка)
Публикувано20.10.03 23:23



100% бих искала да ми отговори лекар, а Не хомеопат! Нали има такъв клуб - хомеопатите да си ходят в Хомеопатия, а лекарите - в Медицина!!!

I`ll open up your heart and satisfy my greed!


Тема Re: Ако имам въпроснови [re: the Goddess]  
Автор sylvi (мълчалива)
Публикувано20.10.03 23:29



Да,и аз!!!
Иначе ако хомеопат може да модерира "Медицина",то аз пък искам да съм модератор например в клуб "Физика"- кво като нищо не разбирам от физика,пак ще си модерирам...нали не отричам физиката по принцип(както някой беше казал по повод на Fire Walker,и тя не отрича медицината,НО...)



Тема Re: ОТГОВОРНОСТ И КОМПЕТЕНТНОСТнови [re: freeman]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано20.10.03 23:36



Прав си :-) Обаче тук въпросът е друг - просто има полюси при възприемането на написаното. И щом е така, най-мъдро би било да се разделим по клубове. Който иска, ще чете и в двата.

Without the ability to imagine we have a limited capacity to achieve.


Тема Re: Ако имам въпроснови [re: the Goddess]  
Авторfreeman (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 23:47



Не знам какво разбираш под понятието "хомеопат" - дали човек без висше медицинско образование, който твърди, че практикува хомеопатия или лекар, който практикува хомеопатия, или пък нещо друго? Във Франция, Белгия и в някои други западни страни хомеопатичното лечение, което се назначава от лекари, се реимбурсира частично от касите, което според мен е показателно за мястото на хомеопатията в медицината. Все пак хората търсят помощ и аз, както вече споменах, съм за КОМПЕТЕНТНО И ОТГОВОРНО даване на мнение от участващите във форума без излишни емоции. Много хора търсят помощ тук и ако ти търсиш лечение със стандартни средства това е твой избор, но ако друг търси алтернатива, трябва да има възможност да получи информация за това. Ето защо призовах за здрав разум и отговорност при изказванията тук и за толерантност. Когато се налага да се консултирам по здравословен проблем, какъвто и да е той, аз винаги търся мнението на мои приятели лекари, каквито имам много, но когато избирам как да се лекувам, аз винаги се информирам за всички възможни алтернативи и търся това, което ми се струва най-приемливо - независимо за какъв метод става дума. Затова държа толкова на достъпа до достоверна информация и правото на избор на всеки.



Тема Който иска алтернатива...нови [re: freeman]  
Автор the Goddess (Манипулаторка)
Публикувано21.10.03 00:07



има клубове за това, няма сега да ги повтаряме хиляда пъти.
А и на мен тези лекарства хомеопатичните не ми помагат, дори и представени ми като ''плацебо''! Не може ''Мазелин 14'', ''Екстракт 17'' и ''Буламач 32'' да ми помогнат и това е


I'm your mistress who leads you to the dark secret

Редактирано от the Goddess на 21.10.03 00:08.



Тема Re: И едно допълнениенови [re: freeman]  
Авторfreeman (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 00:13



Хомеопатията не е диагностичен метод, а терапевтичен. Така че не се изключва извършването на каквито и да са приети като цяло в медицината методи на изследване и установяване на вида и степента на засягане на организма или диагнозата, както е прието да се нарича. Но поставянето на диагноза и терапията са различни неща. Важно е да се знае за какво става въпрос защото това определя и прогнозата до голяма степен, въпреки че чудеса стават по света всеки ден. Днес имах разговор с една възрастна жена, която от 2 години ходи по 10 дена на лазертерапия през есенния сезон и не боледува от настинки и грип вече 2 зими, а преди й се е случвало да кара по няколко през този период. Ето например един метод, който също е терапевтичен или по-скоро профилактичен в случая. Има различни подходи и всеки може да ги коментира според личния си опит като лекар или според това, което е преживял лично като пациент.



Тема Re: Който иска алтернатива...нови [re: the Goddess]  
Авторfreeman (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 00:14



Е, това си е твое мнение



Тема Въпроснови [re: freeman]  
Автор the Goddess (Манипулаторка)
Публикувано21.10.03 00:33



Според мен хомеопатичните лекарства ТРЯБВА да се предписват само профилактично, нали сам/а казваш, че хомеопатията е терапевтичен метод, а не диагностичен. И един пример: отивам в аптеката - зачервено гърло и кашлица- предписват ми се хомеопатични хапченца. Смучкам си ги аз 5 дена и никакво подобрение и следователно преминавам към "нормални" лекарства с ефект. Не е ли направена диагнозата и на тази основа да са ми предписани съответните хомеопатични лекарства?

I'm your mistress who leads you to the dark secret

Редактирано от the Goddess на 21.10.03 01:12.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.