Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:21 23.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Кандидат правиланови  
Автор bira_moreМодератор (член)
Публикувано21.10.03 14:10



Значи до тук никой никак не е възразил опасните съвети да бъдат терминирани :)

Мисля си за добра идея да пуснем една, две теми (висящи отгоре) къде какъв специалист може или не може да се намери и например интересна информация или по скоро важни линкове?

Всеки който поиска - може да се обади и да порменя негов пост според неговите изисквания - пращате ми една бележка и няма проблем
Не знам дали е редно също ако някой, създал тема поиска тя да бъде изтрита или заключена?
За момента до колкото няма друго мнение, ще приема че всеки който е стартирал тема и поиска да бъде изтрита, има право, тоест просто ще я трия (ама ще си пазя бележката :)

Редактирано от bira_more на 23.10.03 21:58.



Тема Re: Кандидат правиланови [re: bira_more]  
Автор sofianka (автор)
Публикувано21.10.03 15:57



оф , правила.... Освен правилата важащи за всички други клубове, знаеме ги до болка за спам, обиди и прочие тука доколкото могат виртуално , ще си важат правата на медицинската етика, ти си ги знаеш. Но все си мисля че не е хубаво да висят като онзи надпис над дисекционната зала, все някой ще ги чете погрешно. Ти ги знаеш , и това е достатъчно.
Поправката е по молба на постващия

Редактирано от bira_more на 22.10.03 15:53.



Тема Това са няколко аналогиинови [re: bira_more]  
Автор bira_moreМодератор (член)
Публикувано21.10.03 16:00



Преди аналогиите - моля давайте акъл. Ще се съобразя с болшинството (ама над 66%) и ще пусна гласуване за всяка точка.
Аналогии:
Има една област от познанието наречена Информационни Технологии (ИТ). Те включват софтуер, програмиране (тоест правене на софтуер), хардуер (желязото на което върви софтуера).
Има клуб програмисти. Когато някой зададе въпрос от ИТ как да си сменя дънната платка, темата бива много бързо заключвана - да ИТ въпрос е ама не е от областта Програмиране.

Има и нещо наречено партии. Уж всичките партии искат едно и също добруване на народа. Представете си колко готино ще бъде на клуб СДС да се псотави модератор Георги Първанов. Или например да има БСПар който да държи да има пълното и неограничено право да си изказва мнението в клуб СДС.

Има нещо наречено свободен софтуер и друго наречено комерсиален софтуер. Представител на едното е Линукс, на другото Виндовс. Ако са в един клуб, само си представете какво ще се случи. И двете са операционни системи. И двете имат сходни задачи. Ама защо ли дир.бг е направило два клуба? И е назначило модератори които да не допускат "алтернативни" мнения особено ако са тип поучаване? И тези същите модератори не само не модерират а и помагат когато могат по въпроси от "противниковия лагер" ама въпроси, не поучения.

Незнам защо но аз лично смятам за "алтернативна" само хомеопатията. Чакам вашите препоръки за правила.
Пък ако можем да минем без правила, май ще е най-добре



Тема Знам ги аманови [re: sofianka]  
Автор bira_moreМодератор (член)
Публикувано21.10.03 16:03



ако нещио не се обяви след това аз ще съм крив на всички.
Отиди в клуб програмисти - там има много прости правила.
Всъщност едно всичко което е off topic се трие или заключва.
Та моето питане е какво е off topic?
Програмирането off topic ли е за този клуб?
Религията?
Пишете какво вие смятате за off topic!



Тема Re: Знам ги аманови [re: bira_more]  
Автор sofianka (автор)
Публикувано21.10.03 16:15



Ако е жив клуба не може без офтопик. Все едно да си говориме ние и от болестите на децата минеме през възпитанието им та стигнеме до стила на обличане и проблемите с бабите , които разболяват децата. Но пак, защо не ако е в рамките на разговора. Някой може да пита къде има стелки за дюстабан, колан за херния , номер и прочие. Едва ли ще се пускат теми от софтуерен произход. А религията ако навлезне тука , много работа ще имаш



Тема Честито докторе! [re: bira_more]  
Автор Skywalker™ (The Seventh One)
Публикувано21.10.03 17:09



Не знам каква ви е квалификацията, но се надявам опасни за питащите препоръки да се трият без обяснение!

Успех!

If you die by your own hand as a suicide you shall be damned


Тема Re: Честито докторе!нови [re: Skywalker™]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано21.10.03 20:14



Бира,"брат"...

не можеш да създаваш правила на клуба без да има правила за нас лекарите.

Ако дадено мнение се постави под въпрос,трябва да сме в състояние да посочим източника,колко е "нов или стар",доколко е достоверен ,къде се използва,как се прилага...

Ако има "спорен случай"...изпрати бележки на няколко от нас,и да си направим "колегиум"...Да работим заедно...а не да се хващаме за гушите...

Горе долу знаеш кой какъв специалист е.Повечето от нас са с "близко" по време и вид образование.

Пациентите могат да си пишат каквото си поискат.
От модератора и от нас се иска да даваме "предимно "правилна информация,която ще навреди най-малко....



Тема Re: Кандидат правиланови [re: bira_more]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано21.10.03 21:33



Предложение за правило - да издавате медицински бележки когато ме мързи да ходя на работа

Without the ability to imagine we have a limited capacity to achieve.


Тема Re: Това са няколко аналогиинови [re: bira_more]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано21.10.03 21:41



Е, чак пък толкова. Значи ако някой спомене думата хомеопатия, не може да се трие защото хомеопатия Съществува и хората биха сравнявали. Според мен трябва да се придържаш към традиционните правила - за спам, обиди, реклама и т.н. Ако възникне спор на тема хомеопатия например, ще го заключиш защото е заяждане и не води до никъде. Или защото някой обижда. А не защото става дума за хомеопатия. Предполагам, че хората няма да пускат тук хомеопатични предложения за лечение, но да се споменава тази "мръсна" дума би трябвало да може.

Щото мен примерно... Линукса стария не ми тръгна щото хардуера ми не позволи да се инсталира успешно от първия път. Къде да питам за това? - в софта или в хард клуба?

Важното е да знаеш, че ясни граници в реалния живот понякога не могат да се правят и опит да се направят се нарича крайност.
Избягвай крайностите - така ще си по-убедителен, по-реалистичен и по-мъдър.

Приятно модериране :-)

Without the ability to imagine we have a limited capacity to achieve.

Редактирано от BИ на 21.10.03 21:41.



Тема Re: Знам ги аманови [re: bira_more]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано21.10.03 21:43



Както каза софиянка, оф-топик просто не може да няма. Клубът не може да е стерилен защото няма да е реалистичен.
Като помодераторстваш известно време, ще разбереш. :-)))

Without the ability to imagine we have a limited capacity to achieve.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.