Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:44 29.09.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Антибиотик за акне?нови  
Авторpurple (Нерегистриран)
Публикувано18.09.03 13:13



Моля ви, кажете: смятате ли за нормално предписването на ежедневен прием на антибиотик за 6 месеца за лечение на акне? Пият се две таблетки Tetracyclin всеки ден. Притеснява ме дългият срок, възможно ли е да има някакви неблагоприятни последици за други органи?
Благодаря!



Тема Re: Антибиотик за акне?нови [re: purple]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано18.09.03 22:29



не е "много дълго"...няма последици...
общо приета практика...



Тема Re: Антибиотик за акне?нови [re: doktorka]  
Авторcънчo (Нерегистриран)
Публикувано18.09.03 23:30



такъв отговор може да се очаква само от конвенционален лекар това, че нещо е "общоприета практика", докторке, въобще не означава, че не е вредно! и има последици! иди при лекар, който разбира от природолечениу, фитотерапия, хомеопатия, прочисти си организма и хвърли антибиотиците в коша или ги дай на докторката да си ги пие половин година



Тема Re: До Сънчонови [re: cънчo]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано19.09.03 14:52



Престани да заблуждаваш хората с врели-некипели.
Щях да ви видя всички ако нямаше антибиотици, как щяха да се лекуват тежки инфекции и как щяха да се унищожават патогени като Клостридии и прочие.
Ще те питам ако те лепне тетанус, как с хомеопатия ще се излекуваш, или ако направиш газ-едем.

Пий си тетрациклините и остави приказките за ала-бала- природи и щуротии.



Тема Re: Антибиотик за акне?нови [re: purple]  
Автор Eaglet (eyeful)
Публикувано19.09.03 20:56



Съпругът ми е алергичен точно към тетрациклина и постоянно ми повтаря за гадостта на това лекарство. Защо наистина не опиташ с хомеопатия? Като започнат антибиотиците - няма спиране, от опит го знам.
Ако все пак се решиш да ги пиеш, пий й есберитокс и много витамин С към тях.
Успех!



Тема Re: Антибиотик за акне?нови [re: Eaglet]  
Автор Julian (разбирко)
Публикувано19.09.03 22:25



Абе забрави да си излекуваш акнето с есберитокс и много витамин С. Явно незнаеш какво е това акне и да не се потдава на никакво лечение.



Тема Re: от Сънчонови [re: Nikam]  
Авторcънчo (Нерегистриран)
Публикувано19.09.03 22:29



Е-е-е, много си заблуден, мой човек Това, че въобще нямаш представа от тези методи и техните възможности е повече от ясно Неотдавна на мои познати детето беше спасено от сепсис точно с хомеопатия! В "Порогов", ако нямаш нищо напротив, след като 4 антибиотика не направиха нищо и детето си беше почти отишло от този свят! Така че вземи си разшири малко кръгозора вместо да приказваш празни приказки Има много други сериозни заболявания документирани излекувания с хомеопатия - и тетанус, и хеморагични трески, и ревматоиден артрит, и астми и т.н. това, че не си наясно с това е отделен въпрос. Вземи прочети туй-онуй и не се изказвай неподготвен. Това не ти е АГ-то и конвенционалния подход С най-добри чувства



Тема Re: Антибиотик за акне?нови [re: purple]  
Автор Fire walker (минаващ)
Публикувано20.09.03 04:55



Ако искаш да се самоубиеш чрез отравяне е напълно в реда на нещата да се пие натибиотик така.Ако не...измисли друг начин.

Това със сигурност ще има ефект близък до нула върху акнето,Но пък ще ти нарави гъбички където си помислиш,от вагинални до чревни...

Акнето е проява на цялостен дисбаланс и задръстване с токсини на организма.Ефект ще има това да направиш детокс,да промениш диетата си и да се лекуваш с класическа хомеопатия.Ароматерапята също може да бъде от полза /но тя не се комбинира с хомеопатия/.

Знам колко стресиращо,девпресиращо и ужасно е д аимаш тежко акне, но нали целта е да станат нещата по-добре а не да се натровиш и да си навлечеш куп проблеми докато се опитваш да го лекуваш....

Успех ти желая!



Тема Re: До Сънчонови [re: Nikam]  
Автор Fire walker (минаващ)
Публикувано20.09.03 05:03



Както са ти казали-запознай се и тогава говори.
А ей така наизуст-да поддържаме славата на ортодоксалната медицина...някак не върви.Иначе още щяхме да учим че земята е плоска,щото другото е ерес и врели-некипели.

А ше ме прощаваш ама това е направо обида за интелекта да кажеш "така се прави,общоприето е" и това да е аргумент накакъв...Ми то много неща се правят и са се правили общоприето...Например до ден днешен в повечето ислямски страни и африка се практикува обрязването на жени-от отстраняване само на част от клитора до премахване на всичко включително големите срамни устни и зашиването им...Така се прави-общоприето е...дай да го въведем и в България...
А също що не полекуваме сисфилиса със живак..я как хубаво действа и колко общоприето е било..съвсем наскоро....

А ти да си виждала някой с акне излекуван с антибиотик?щото аз не съм...но пък оглушал от антибиотик съм виждала....за гъбичките не говорим изобщо...



Тема Re: Антибиотик за акне?нови [re: Fire walker]  
Автор PRN (fellow)
Публикувано20.09.03 09:40



А защо напоследък този клуб се е превърнал в арена на бойни действия на няколко лекаря с орда защитници на някаква "алтернативна медицина", която няма форма и най-сериозният й довод е че "ортодоксалната медицина" нищо не разбира по принцип?

Всеки избира с какво и как и от кого да се лекува. От пяна полза никаква. Лечението на акне с тетрациклинови антибиотици е напълно стандартно и проверено в рандомизирани клинични експерименти. На който не му харесва идеята за антибиотиците, да се лекува с кавото си иска (хомеопатия, врачка, смрадлика, розово масло... въображението ви е лимита)... някои от тези неща работят, спор няма... други не работят, ама какво от това... А и пъпките да си ходиш по лицето, пак нищо ти няма...

Да се сравнява обаче стандартно и доказано, че работи лечение с женското обрязване в Африка е резултат на обикновена неясно накъде насочена злоба.
PRN




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.